Найбільшому у Європі біогазовому енергопарку в Україні - бути!
Незабаром у Рівненській області, буде збудовано найбільший у Європі біогазовий енергетичний парк. Це - черговий невеликий, але важливий крок до енергонезалежності Україні та конкурентноздатної продукції.
Згідно з даними "Асоціації виробників твердого палива" у 2009-му році частка споживання українськими підприємствами альтернативної енергії зросла в два рази. До кризи "зелена" енергія займала 0.5% від загальної суми споживання енергоносіїв. Станом на 2010 рік ця цифра виросла до одного відсотка. Для порівняння: у Європі частка відновлюваної енергії дорівнює 15-ти, а у світі - 5-ти відсоткам. Постійно зростаючі ціни на газ і електроенергію стимулюють прагнення підприємців до енергетичної незалежності.
Навесні 2010 року представники групи компаній «Інсеко» (провідна українська агрокорпорація) зробила заяву що збудує найбільший у Європі біогазовий енергопарку. Місцем його розташування має стати ідеальна, з логістичної точки зору, місцина у селищі Бабин Гощанського району, що на Рівненщині. З приводу цих намірів, агрокорпорація зробила заяву пресі та розпочала підготовку промислової індустріальної власності до впровадження проекту, яким передбачено забезпечення українців 40 млн. кубометрами біогазу-метану на рік (повна проектна потужність виробництва).
Цікавим також цей проект і тим, що в його основу стала проблема відходів цукрового виробництва на Бабино-Томахівському цукровому заводі ( підприємствО «ОВАС-ЦУКОР», належить ГК «Інсеко»). Утилізація жому цукрового буряку потребує коштів, людських та інших ресурсів. Інша проблема – енергоносії - які постійно відіграють важливе значення у виробничому процесі, і їх роль щороку зростає, і зростати і надалі.
Поруч з тим, підприємство-виконавець проекту – підприємство з іноземними інвестиціями «ОВАС», має намір використати ще 35 тис. га земель сільськогосподарського призначення у радіусі 40 км від виробничих потужностей, аби вирощувати енергетичну кукурудзу. Саме така продукція рослинництва має найвищий вміст енергії, здатної утворювати (внаслідок процесу бродіння) випари газу, після доочистки якого отримується біогаз-метан, відповідник тому, який використовує кожна домогосподарка, готуючи обід для своєї родини.
- Ще у 2009-му році група компаній "Інсеко" прийняла рішення про будівництво біогазового енергопарка на Бабино-Томахівському цукровому заводі. На станції заплановано побудувати 33 реактора що працюють на відходах цукрового заводу і кукурудзяному силосі. «Переробивши 600 тисяч тонн бурякового жому, кукурудзи або будь-якої іншої біосировини, ми можемо отримати 40 мільйонів кубометрів газу на рік. І цей газ нічим не буде відрізнятися від того, який припадає втридорога купувати у Росії», - розповідає Олег Купрієнко, керівник проекту.
Цей проект, наразі, супроводжується Рівненським регіональним центром з інвестицій та розвитку. У минулому році, успішно пройдено громадські слухання, розпочато та, наприкінці року, 30 грудня, отримано нарешті затверджений проект. Таким чином, цей масштабний інвестиційний проект з інноваційної складовою набув високого ступеню готовності.
Коли наша команда намагалася зробити усе можливе, аби допомогти проекту, з усіх сторін лунали речі про те, що це усе фантазії, відсторонені від реальності, ми уперто вірили в успіх і продовжували робити своє. Запитаєте про результати. Відповім: «Насінневі інвестиції освоєні. 80 % проектів зупиняються на цьому рівні. Як відомо усім інвестиційним менеджерам, саме ці, перші гроші, ніхто з зовнішніх інвесторів чи кредиторів не хочу надавати. Що ж, поступово, будуть поглинути і решта 20%. Ось тоді, буде зроблено ще один невеликий, але впевнений крок до енергетичної незалежності України».
P.S. НАЕР прогнозує зростання "зеленої" енергії до 5% паливного балансу країни. Але це можливо лише за активної участі фінансових установ. Всі експерти сходяться на думці, що проблемою альтернативної енергетики є об'єм вхідних витрат. Тому прибуток із зростаючого попиту на енергію з поновлюваних джерел можуть отримати західні компанії. Зростання попиту на альтернативну енергетику залучило до нашого ринку увагу іноземних виробників такого обладнання, які готові вкладати кошти в переобладнання наших підприємств, надаючи кредити або ж здаючи устаткування в лізинг.
- Централізація закупівель: як Україна та ЄС підвищують ефективність державних витрат Олена Усеінова вчора о 17:38
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? Денис Терещенко вчора о 15:07
- Як уникнути блокування податкових накладних? Сергій Пагер вчора о 08:47
- Сімейне підприємництво в Україні: міжнародний досвід та перспективи Юлія Мороз 22.05.2025 14:15
- Світло – не трофей Ірина Голіздра 22.05.2025 12:56
- Оскарження тарифу на електроенергію: КОАС розглядає справу проти постанови КМУ Андрій Хомич 22.05.2025 11:38
- Господарювання без сторонніх або ТОВ з 1 учасником Альона Пагер 22.05.2025 09:39
- Капітал у квадратних метрах: стратегічний погляд на інвестиції в українську нерухомість Раміль Мехтієв 22.05.2025 09:07
- Хто вбив Андрія Портнова? Дмитро Золотухін 22.05.2025 01:17
- Психосоціальні ризики: прихована загроза безпеці праці, яку не варто ігнорувати Валентин Митлошук 21.05.2025 15:51
- Війна і молодь України: виклики, нові цінності та перспективи розвитку після війни Захарій Ткачук 21.05.2025 13:32
- Що робити зі скасуванням торгівельного безвізу для України Юрій Щуклін 21.05.2025 13:22
- Суд не вправі оцнювати ухвали НСРД Андрій Хомич 21.05.2025 11:39
- 8 звичок бідних людей, які заважають розбагатіти Олександр Висоцький 21.05.2025 11:23
- Кому дадут отсрочку: новые правила для многодетных отцов и не только Віра Тарасенко 20.05.2025 23:41
-
У чому була головна помилка Портнова
Думка 24193
-
Ексочільник Пенсійного фонду у Хмельницькій області приховав $500 000 у банку Австрії – НАЗК
Фінанси 19636
-
Ціни на оренду зросли майже на 30%: де в Києві та передмісті найбільше дорожчає житло — інфографіка
Інфографіка 16121
-
Хмельницький пивзавод змінює власника: покупець отримав дозвіл АМКУ
Бізнес 7149
-
Від $2000 за квадрат і робітники з Індії. Ігор Ніконов про майбутнє ринку нерухомості
Бізнес 4670