Санкції з металом в голосі
Без посилення санкцій проти Росії з боку ЄС війна буде затягуватися
У санкціях багато парадоксів. Наприклад, проти Росії Заходом дійсно було запроваджено найбільш масштабні санкції у світовій історії. Проте це не завадило країнам ЄС купити у російських металургів у 2024 році продукції на 2,5 мільярди доларів.
Показово, що мова йде не про високотехнологічну продукцію, а про фактичне фінансування російськими олігархами, які послідовно скуповували акції металургійних підприємств у ЄС, державного бюджету країни агресора. Це, з одного боку, свідчить про фінансові проблеми у РФ, а з іншого – підважує логіку і санкційної політики Європейського Союзу, і рішення про ReArm Europe, ухваленого під час останнього засідання Європейської Ради.
Металургійні підприємства тісно пов’язані з оборонно-промисловим комплексом, тому можна говорити про пряму залежність: якщо ЄС почне набирати обертів у питанні збільшення виробництва військової техніки та боєприпасів, прагнучи досягнути стратегічної автономії, то доходи російських металургів будуть рости. Чули про сполучені судини? Цей фізичний ефект у даному випадку матиме потужне геополітичне значення, адже одночасно будуть збільшуватися оборонний потенціал і ЄС, і Росії. Цікаво, як на це подивиться Вашингтон, де особисто Дональд Трамп зауважив, що на купівлю російських енергоресурсів країни ЄС витратили більше грошей, ніж на допомогу Україні.
Щоб уникнути абсурдної ситуації, українська влада повинна сформулювати чіткий пакет пропозицій для посилення санкційного тиску на Росію, враховуючи проблему глибокого проникнення російського капіталу до економіки ЄС. Проте якщо у Брюсселі можуть розробити санкції проти тіньового танкерного флоту, то і знайти підконтрольні росіянами підприємства зможуть. До того ж вони, повторюся, не експортують до Європейського Союзу високотехнологічну продукцію.
Розмови про можливе швидке припинення війни не повинні розхолоджувати, оскільки лише дуже наївні люди можуть вважати, ніби Росія прагне миру. Не для того Кремль розпочинав проти України екзистенційну війну, щоб відступитися. Саме тому Україна повинна формувати свою позицію щодо санкцій з металом у голосі.
- А "осадочек" лишився. Або три питання до держави через справу Archer Галина Янченко 14:37
- Як зробити зустрічі ефективними: правила, що економлять час і дають результат Олександр Скнар 09:20
- Синдром 3I/ATLAS Володимир Стус вчора о 21:34
- Сайт як стратегічний сейлз-інструмент: чому бізнесу потрібна власна платформа Ярослав Халецький вчора о 18:27
- Висновок експерта у галузі права: правова природа та оцінка судовою практикою Леся Дубчак вчора о 16:17
- Як українці тікають у світ симулякрів, коли небо стає все дірявішим Максим Гардус вчора о 14:23
- Україна після розпаду СРСР: західні припущення та наслідки для економіки Сергій Дідковський вчора о 13:59
- Суперфуди made in Ukraine: чи може Україна стати експортером нової "їжі здоров’я"? Наталія Павлючок вчора о 08:58
- Eнергетичний дарвінізм: юридична стратегія M&A в умовах кризи Ростислав Никітенко 14.09.2025 21:07
- Життя починається за межами зони комфорту: як наважитися на зміни Олександр Скнар 14.09.2025 13:00
- Інвестори "Аркади": ілюзія добудови та реальність судових процесів Арсен Маринушкін 13.09.2025 17:30
- Як готелю вижити без світла і тепла: уроки енергетичної автономії Роман Сидоренко 13.09.2025 13:40
- Правда, Пятачок? Володимир Стус 12.09.2025 20:42
- Зняття Трампом санкцій з авіакомпанії "Белавіа", це черговий крок на зустріч путіну Андріян Фітьо 12.09.2025 17:51
- Соціальні пріоритети програми дій Уряду на 2025-2026 рік Андрій Павловський 12.09.2025 17:12
- Соціальні пріоритети програми дій Уряду на 2025-2026 рік 385
- "М’які" компетентності за жорсткими стандартами: координати довіри в оцінюванні суддів 336
- Дипломатія кадрових помилок 316
- Всередині бульбашки: як соціальні медіа спотворюють політичну реальність 141
- Культура бідкання: як історична травма формує українську економіку 135
-
Колишній голова КМДА отримав підозру за рішення повністю зупинити метро у 2014 році
Бізнес 39030
-
10 найкращих образів премії "Еммі": Скарлетт Йоганссон, Селена Гомес і Педро Паскаль
Життя 8426
-
Порт індійської Adani не взяв на розвантаження танкер з російською нафтою – Reuters
Бізнес 4896
-
Що таке "медовий бронд" і як Кейт Міддлтон зробила його кольором 2025 року
Життя 4231
-
Мінус 100 мільярдів гривень. Хто заплатить за боргову кризу в енергетиці
Бізнес 4052