Суддя та абревіатури
Ручне правосуддя в Україні становить загрозу національній безпеці
Сьогодні з кожної праски звучать питання «Як нам знайти спільну мову з адміністрацією Дональда Трампа?». Я готовий порадити: діяти за законом та не зважати на «непохитних» служителів Феміди.
У славетному місті Львові є Личаківський районний суд. Там кояться дивні справи. Наприклад, голова цього суду Григорій Жовнір 23 червня 2022 року сприйняв аргументи адвокатів зрадника Віктора Медведчука щодо необхідності розглядати його справу у закритому режимі. Нагадую, це було у Львові за чотири місяці після початку широкомасштабного вторгнення РФ. Жовнір у Личаківському суді пройшов шлях від стажера до голови суду, і це багато чого пояснює.
Якщо проглянути декларація Григорія Жовніра за 2023 рік, можна прийти до висновку, що людина він незаможна. Все що є у голови Личаківського суду – 37,5 сотки землі в селі Оброшине на Львівщині, автомобіль Skoda Superb 2021 року, 10 тис доларів готівки, 9,4 тис євро на рахунку в Приватбанку та 56 тис гривень в тому ж банку. Небагато, відверто кажучи, тому держава виплатила судді Жовніру ще й 75,7 тис грн матеріальної допомоги.
Його мама володіє будинком у 238 кв. м в тому ж селі Оброшиному та має у ньому 13 соток землі. Дружина Ірина – власниця двох квартир, одна з яких – у Львові.
Однак 6 червня 2024 року у відповідності з вимогами законодавства суддя Жовнір повідомляє про суттєві зміни в майновому стані. Виявляється, в травні 2024 року він отримує дохід в розмірі 1 млн грн від відчуження нерухомого майна. Прикро, що воно раніше не було відображене у його декларації. Мабуть, у Львівській області ще бувають подібні дива – сходження мільйона гривень до кишені голови Личаківського суду Львова.
https://public.nazk.gov.ua/documents/dae400c2-289a-46bb-98c7-95227b3b9620
Варто звернути увагу, що Григорій Жовнір має слабкість до абревіатур – ДБР та БЕБ. Наче за помахом чарівної палички (нагадаю, що Григорій Жовнір наче народився у Личаківському суді) йому дістаються на розгляд справи, у яких громадяни вимагають від держави Україна компенсації моральної шкоди на мільйони гривень через завдану шкоду незаконними діями органів дізнання Львівського теруправління ДБР. Причому у двох таких справах на 5 млн грн та 4 млн позивачі просять відвести суддю Жовніра від розгляду справи. Причини доволі переконливі В одному випадку йдеться про конфлікт інтересів – суддя Жовнір судить працівника ДБР Онищака М.П, який не лише працював помічником судді в тому ж Личаківському райсуді м. Львова, але і представляв інтереси суду за дорученням голови суду в адміністративних справах. Інакше кажучи – на короткій нозі з Григорієм Жовніром.
У іншій справі позивач просить відсторонити суддю Жовніра через раніше ухвалене ним незаконне рішення у справі проти ДБР, яке анулював апеляційний суд Львова.
Серед останніх подій – розгляд у Личаківському районному суді справи, пов’язаної з керівником детективів БЕБ Олександром Ткачуком. Той попри скандальний шлейф розглядається на Банковій як можливий тимчасовий керівник БЕБ чи його перший заступник з функціоналом «смотрящего» від Офісу президента. Поява Олександра Ткачука в околицях Личаківського суду – не лише своєрідне продовження його пригод навколо Винниківської тютюнової фабрики.
Поки очевидно одне: конвульсії з прагненням підпорядкувати собі як окремі суди, так і судову систему в цілому не покращують американо-українські відносини. Лише самовпевнені йолопи можуть вважати, що їхні дії в умовах найбільшої у світі війни залишаються непомітними для наших партнерів. А у тих, як показує політика Трампа, розмова коротка…
- Стамбул 2.0 Василь Мокан 17:37
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко 14:03
- Післявоєнна відбудова: вікна можливостей і як ними скористатися Дмитро Соболєв 12:54
- Реальні потреби та гранти: Як краще адаптувати допомогу до змін Юлія Конотопцева 12:13
- Розлучення без згоди іншого з подружжя: коли це можливо? Альона Пагер 08:50
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька вчора о 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка вчора о 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс вчора о 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов вчора о 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник 12.05.2025 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко 12.05.2025 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков 12.05.2025 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель 12.05.2025 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
-
"ЗСУ знищили російську армію. Путін будував її 10 років", – генерал армії США Дуґлас Лют
24189
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 17027
-
Стамбульські перемовини не принесуть результату. Ось чому
Думка 11683
-
Держава і бізнес: партнерство краще за протистояння
Думка 11062
-
"Російська весна – 2025". Як Москва посилила агресивну кампанію проти Молдови й Одещини
5420