Тест на державницьке мислення
Коли лихоманить фармацевтичну галузь, непереливки стає всім
Зізнайтеся, коли Ви купувати якийсь тест у аптеці? Ситуація у аптечній галузі сьогодні потребує швидких та адекватних рішень, спроможних об’єднати тих, хто встановлює правила гри, з гравцями фармацевтичного ринку, щоб уникнути негативного сценарію розвитку подій.
Очевидно, що галопуючі стрибки цін на ліки відчувають на собі мільйони громадян. Від початку війни ліки подорожчали у 2-3 рази. Сьогодні на фармацевтичному ринку є питання до всіх – і виробників, і аптечних мереж, і дистриб’юторів. Власники мереж аптек заробляють настільки значні кошти, що опиняються у списку «Форбс». АМКУ розслідує справу про змову монополістів-дистриб’юторів. Маркетингові платежі ще вище підіймають ціни. У такій ситуації посилити регулювання соціально вкрай чутливого аптечного ринку в умовах війни – не примха, а рятівне коло для галузі.
На жаль, ми живемо в умовах війни, коли аптеки у прифронтових містах перетворюються на осередки термінових консультацій та надання медичної допомоги. Російська агресія взагалі несе масштабну загрозу українській нації, тому нехтувати будь-яким осередком опору їй не варто. Не лише поранення та каліцтва військовослужбовців та мирних жертв російських ударів, але і численні стреси та хвороби чіпляються до українців з потрійною силою. Держава має реагувати на це переглядом та розширенням списку безкоштовних ліків, моніторингом динаміки поширення хвороб та грамотним впливом на функціонування аптечного ринку.
Якщо говорити коротко, то криза аптечної галузі може спровокувати потужний соціальний вибух, який може нести суттєву загрозу для стабільності всього суспільства. Посудіть самі, кому в такому разі будуть вигідними різкі рухи на фармацевтичному ринку? Сьогодні Україна має прагнути до європейської моделі функціонування аптечної галузі, але не забувати про війну. В ситуації, що склалася сьогодні, необхідно не допустити ані картельної змови власників аптечних мереж, ані дефіциту ліків першої необхідності. Політикам доведеться зрозуміти, що чарівної пігулки для стрімкого підвищення рейтингу не можна купити навіть за рецептом, а бізнесменам від фармацевтики – визнати той факт, що мікстура надприбутків може піти горлом.
Регулювання ринку, як наголошує голова профільного парламентського комітету Михайло Радуцький, має відповідати європейським нормам. Принципова позиція Радуцького – всі законодавчі зміни можуть вноситися виключно після консультацій з усіма учасниками ринку. Тому в Комітеті з питань здоров’я нації влітку пройшли наради з виробниками, з власниками аптечних мереж, з членами авторитетних бізнес-спільнот - Американської торгівельної палати та Європейської бізнес асоціації.
Наразі продовжується діалог з учасниками ринку, і шукати іншого модератора, ніж Михайло Радуцький, навряд чи доцільно. Він не ідеальний, проте досвідчений і очолює профільний парламентський комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування вже понад 5 років. У активі Радуцького – і можливість напряму спілкуватися з президентом Зеленським, адже ситуація в аптечній сфері все більше торкається питань національної безпеки.
- Успіх компанії залежить від ефективності кожного працівника Катерина Мілютенко вчора о 23:55
- Поділу доходів отриманих другим із подружжя від зайняття підприємницькою діяльністю Євген Морозов вчора о 20:34
- Скасування повідомлення про підготовчі роботи: юридичні аспекти Павло Васильєв вчора о 17:22
- Судова практика: сервітут без переговорів – шлях до відмови в позові Світлана Приймак вчора о 16:11
- Доцільність залучення експерта у виконавчому провадженні Дмитро Зенкін вчора о 13:14
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? Сергій Лабазюк вчора о 11:43
- Розпорядження майном "цивільного подружжя" при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов 22.12.2024 20:34
- JIT – концепція, час якої настав Наталія Качан 22.12.2024 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева 21.12.2024 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов 21.12.2024 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов 21.12.2024 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник 21.12.2024 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1396
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 686
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 567
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 316
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? 201
-
В Україні рекордно подорожчав часник
Бізнес 8120
-
Укренерго дало команду на екстрені відключення світла: причина
оновлено Бізнес 3754
-
"Особливі буряти" Путіна. Як солдати КНДР воюють проти України: ексклюзивні подробиці
3150
-
Королі савани, небезпечний Крейвен і поїздка, з якої немає вороття: три кіноновинки тижня
Життя 2759
-
"Ми повинні потримати цю штуку ще трохи". Трамп виступив проти заборони TikTok в США
Бізнес 2617