БЕБ на місці
Бюро економічної безпеки перезавантажують без поспіху. Та надій на краще
Парламентарій Ярослав Железняк, який тримає руку на пульсі подій у бюджетно-фінансовій сфері, повідомив, що Кабінет Міністрів створив комісію для відбору директора Бюро економічної безпеки, до якої увійшли українські представники та іноземні носії доброчесності. Особливого оптимізму ця новина не викликає.
Троє українських науковців та їх іноземні партнери навряд чи зможуть реально вплинути на кандидатуру майбутнього директора БЕБ, адже керівництво практично всіма процесами в Україні здійснюється у банківсько-ручному режимі. Тобто кандидатуру майбутнього директора визначать в Офісі президента, а далі – це вже питання техніки. Підім’явши інші антикорупційні органи, влада не переймається ситуацією у Бюро економічної безпеки.
За великим рахунком, сьогодні має значення хіба що проведення конкурсу на посаду директора БЕБ у найкоротші терміни, після чого має пройти атестація всіх працівників Бюро економічної безпеки. Розраховувати на лицаря без страху та докору, українського Еліота Несса не випадає, адже у середовищі податківців таких практично немає, та й конкурсне сито створювалося не для того, щоб «ламати тенденцію». Очевидно, далеко не всі вітчизняні decision-makers розуміють значення БЕБ в умовах війни з Росією, коли цей орган виконавчої влади повинен стати фактично економічною контррозвідкою, натомість він перетворився на зосередження проблем та скандалів. Виникає враження, що єдина користь, яку принесло БЕБ державі та громадянам після лютого 2022 року – це 3 мільярди доларів фінансової допомоги, яку виділили західні донори після ухвалення Верховною Радою закону про перезавантаження Бюро. Дуже, до речі, показова ситуація у підході до боротьби з економічною злочинністю.
На жаль, риси, які БЕБ перейняла від податкової міліції та управління «К» СБУ, виявилися хронічними, щось змінити насправді дуже важко. Бюро продовжує виступати в ролі своєрідного кийка влади, завдаючи ударів по «неправильних» бізнесах, не зважаючи на їхнє значення для економіки країни, яка веде нерівний бій з агресором, що переважає практично за всіма економічними показниками. Практично щомісяця виникають скандали за участі БЕБ, яке віддає перевагу примусовому паралічу роботи того чи іншого підприємства, а не точковим протидіям можливим порушенням законодавства.
Небезпечна подібність з податковою міліцією часів Януковича посилюється навіть через випадкові інциденти. Наприклад, керівник детективів БЕБ Олександр Ткачук влітку потрапив у ДТП, яка спричинила важке травмування її учасниці. Потрапив на незадекларованому автомобілі, після ДТП викликав підвищену увагу до власного способу життя, проте так і не втратив посаду. Очевидно, що подібні випадки повинні бути в центрі уваги і громадськості, і західних донорів.
Тому давайте тримати кулаки за БЕБ-перезавантаження хоча б у частині появи чиновника, який нестиме політичну, а згодом, за потреби – юридичну відповідальність за прояви державної сваволі.
- Один рік як межа: чому строк дії договору може зруйнувати правові відносини Світлана Приймак вчора о 20:06
- Закон – один для всіх! Але, це не точно Георгій Тука вчора о 17:17
- Поширеність ментальних розладів в Україні: що це означає для ринку праці? Ольга Малахова вчора о 13:48
- Актуальність застосування штучного інтелекту (ШІ) у сучасній юридичній практиці в Україні Олександр Крайз вчора о 10:12
- Халепа нізвідки? Сергій Пагер 10.04.2025 16:09
- Роботодавець не виплачує заробітну плату. Які строки звернення до суду працівником Альона Прасол 10.04.2025 10:42
- Рекодифікація КУпАП – крок від тоталітарного до демократичного суспільства Сергій Пєтков 10.04.2025 10:35
- Вікторія Спартц – президент України? Валерій Карпунцов 09.04.2025 14:16
- Повестка в ТЦК: когда обязаны явиться, а когда – нет Віра Тарасенко 08.04.2025 23:00
- Трошки про законопроєкт №12089 про захист прав добросовісного набувача Антон Діденко 08.04.2025 21:37
- Як зберегти стосунки на відстані в умовах війни Людмила Євсєєнко 08.04.2025 19:22
- БЕБ, I did it again Євген Магда 08.04.2025 18:30
- Wesola Pani та Pan Smaczek: Чи можна запобігти кризі між франчайзером та франчайзі? Маркіян Варивода 08.04.2025 16:54
- Чому підписаний законопроєкт №12089 – це добре і корисно для суспільства? Віктор Сизоненко 08.04.2025 15:45
- На перетині інженерії, культури та мистецтва Оксана Захарченко 08.04.2025 12:45
-
Свердловина на кожній фермі. Чому Україна обігнала Польщу із біометаном
Бізнес 28218
-
Найбільший меткомбінат України нарощує виробництво: запустив другу доменну піч
Бізнес 11238
-
Міненерго США різко знизило прогноз щодо ціни Brent на 2025 рік
Бізнес 10774
-
Новий сезон серіалу "Останні з нас" з Педро Паскалем доступний з українським озвученням: де дивитися
Життя 9594
-
У США пропонують фізично затримувати танкери з російською нафтою: законопроєкт
Бізнес 9407