Ігри та війна: перемогти спокусу
Азартні ігри стали викликом для України під час війни
Держава оголосила хрестовий похід проти азартних ігор, проте він надто нагадує піар-кампанію. Самою лише демонстрацією рішучості у даному випадку вже не обійтися.
20 квітня Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО, яке покликане зупинити пандемію ігроманії серед українських військовослужбовців. Такою стала реакція влади на петицію активіста та військовослужбовця 59-ї бригади Павла Петриченка, який загинув всередині квітня, виконуючи бойове завдання. На жаль, сержант Петриченко так і не дізнався про долю свого звернення. Президент пропонує обмежити доступ до азартних ігор військовим, заборонити ломбардам приймати товари подвійного призначення, запровадити низку фінансових обмежень. Контроль за виконанням Указу покладено на секретаря РНБО Олександра Литвиненка.
Проте проблема полягає у тому, що реально це рішення виконати неможливо. Уявити собі, що командири частин та відповідальні за морально-психологічне забезпечення підрозділів вичищають щодня спеціальні аплікації з телефонів, а патрулі ВСП обходять ломбарди хоча б постійної дислокації військових частин неможливо. Азартні ігри виглядають найдешевшим способом зняти стрес, який накопичився за майже 800 днів широкомасштабного вторгнення Росії. Держава фактично продемонструвала, що вона програла боротьбу за формування сприйняття реальності в умовах війни. Про це свідчить активна залученість до азартних ігор дітей та підлітків, і тут одним лише рішенням РНБО не обійтися.
Нагадаю, що протягом 2023 року прибутки гемблінгових фірм виросли у 28 разів, порівняно з минулим роком, та досягнули 55 мільярдів гривень. Сума астрономічна, а якщо врахувати, що у гемблінгового бізнесу є потужні зв’язки з Росією, то ситуація дійсно створює загрозу національній безпеці. Питання не лише у вимиванні коштів, але і у накопиченні неконтрольованих коштів, які можна використати явно не заради заохочення наших громадян. Натомість найпотужніші українські волонтери скаржаться на падіння швидкості зборів на необхідне для фронту на фоні повідомлень про мільярди гривень, які вилітають з кишень українців та осідають на рахунках акул грального бізнесу.
Цікаво, що буквально напередодні оприлюднення президентського Указу співвласник бренду Cosmolot британсько-німецький бізнесмен Арнульф Дамерау заявив про тиск на нього з боку представників БЕБ та СБУ. Заявив, як це часто буває в українських реаліях, на шпальтах The Financial Times. Він проводить аналогії з ситуацією в бізнесі часів Віктора Януковича, коли йому також довелося зазнавати незаконних утисків. Припускаю, що досвідчений у веденні справ в Україні бізнесмен вже розуміє, як звертати увагу на проблеми у відносинах з силовиками. Проте БЕБ (реформування якого проводять практично з моменту переформатування з податкової міліції) висунув Cosmolot претензії на 1 мільярд гривень.
Як видається, вихід на сьогодні єдиний: заборонити азартні ігри в Україні на період існування воєнного стану. Схоже, це єдиний спосіб зупинити процес перекачування грошей з кишень захисників України та цивільних осіб та подумати над створенням розумних альтернатив. Інших, менш радикальних варіантів, не залишилося.
- Що робити під час обшуку? Сергій Моргун вчора о 19:14
- Як реагувати на вимоги поліції та ТЦК: поради адвоката Павло Васильєв вчора о 17:55
- Як зниження міжнародної підтримки впливає на гуманітарне розмінування в Україні Дмитро Салімонов вчора о 14:12
- Українські діти війни: більше 10 років російської агресії, 1000 днів незламності Юрій Гусєв вчора о 12:16
- Розподіл статутного капіталу при розлученні: судова та міжнародна практика Світлана Приймак вчора о 12:00
- Кваліфікуюча ознака вчинення злочинів "в умовах воєнного або надзвичайного стану" Євген Морозов вчора о 10:28
- Як війна змінює гендерні ролі в Україні Валерій Козлов 18.11.2024 20:21
- Чи можна захистити себе від моральної шкоди, завданої апеляційною скаргою? Дмитро Зенкін 18.11.2024 17:59
- Значення експертизи в будівельних судових спорах Павло Васильєв 18.11.2024 16:44
- Штучний інтелект – друг чи ворог? Наталія Тонкаль 18.11.2024 14:22
- "Проблемні мемуари" – новий жанр. Розвивати природний інтелект раніше штучного Вільям Задорський 18.11.2024 14:01
- Біржа чи прямий контракт: як працювати з генерацією електроенергії у ЄС Ростислав Никітенко 18.11.2024 11:19
- Встановлення та оформлення підстав (направлення/наказ) на проведення податкової перевірки Євген Морозов 18.11.2024 09:21
- Права, гарантовані Конституцією України, які неможливо обмежити Світлана Приймак 17.11.2024 18:21
- Процедура видачі Держпрацею дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки Євген Морозов 17.11.2024 10:32
-
На Одещині викрили продаж підроблених електроінструментів на 14,4 млн грн
Бізнес 14076
-
Укрзалізниця перевірить працівницю, яка дивилася російські серіали, через скаргу військового: деталі
Життя 8142
-
Україна – Албанія: де дивитися та о котрій
Життя 6938
-
Картину Клода Моне із серії "Водяні лілії" продали за $65 млн: фото
Життя 5253
-
Припинення постачань Газпрому Австрії. РФ знайшла нових покупців на свій газ в Європі
Бізнес 4471