Фермерство-ключовий елемент розвитку с/г сектору
Сьогодні ми часто чуємо, що Україні необхідно зосереджувати усі свої зусилля та увагу на європейській інтеграції. Даний пріоритет є чи не найосновнішим серед усіх, які озвучуються як Президентом, так і політиками інших рівнів.
Сьогодні ми часто чуємо, що Україні необхідно зосереджувати усі свої зусилля та увагу на європейській інтеграції. Даний пріоритет є чи не найосновнішим серед усіх, які озвучуються як Президентом, так і політиками інших рівнів.
Звичайно, у цьому є логіка і сенс. ЄС – економічно потужне інтеграційне об’єднання, з високим рівнем життя, стандартами якості та рівнем споживання продукції (споживчим кошиком). Без перебільшення, ЄС є одним із основних центрів сили на світовій арені не тільки в політичному, а в економічному сенсі. Маючи спільний кордон з рядом країн-членів, було б, м’яко кажучи, нелогічно не ставити собі за мету з часом набути членство в Союзі та отримати цілий ряд переваг від повноцінної інтеграції.
Разом з тим, усі ми повинні розуміти, що набуття Україною членства в ЄС – це дуже довга перспектива, яка, іноді, через ряд об’єктивних причин виглядає недосяжною: неподолана корупція, нецільове використання коштів, в т.ч. залучених ззовні, відсутність дієвих економічних реформ - це ті актуальні проблеми, які роблять неможливим не те що інтеграцію, а взагалі економічне процвітання України. Але це вже інша тема.
Навіть якщо закрити очі на це і помріяти, уявивши Україну у складі Євросоюзу, необхідно чітко розуміти, що членство не вирішить одразу усі проблеми з експортом української продукції. Так, ми отримаємо більше можливостей для взаємної торгівлі, але, експортувати зможемо лише частину з всього нашого експортного потенціалу. Навіть зараз, в рамках Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС, виділені нам квоти були використані ще на початку року, а для більшості виробників європейські стандарти взагалі недосяжні.Ринок ЄС не безмежний, він дуже складний і чітко регульований, де кожному гравцю виділяють «своє поле» для діяльності, не більше.
Саме тому завоювання ринку ЄС - це лише одна із цілей, на які повинна працювати зовнішня економічна політика нашої держави. Нашим пріоритетом повинна стати багатовекторна експортна експансія, направлена на завоювання без виключення усіх світових ринків. Ринки Азії, СНД, Африки тощо повинні стати об’єктом економічної дипломатії нашої країни вже зараз. Тим більше, що на ці ринки ми без проблем можемо експортувати саме готову продукцію, а не тільки сировину. Легка та харчова промисловість виробляє досить непогану продукцію, яка може достойно конкурувати на перелічених ринках.
Державна підтримка експортерів, активна зовнішньоекономічна політика та економічна дипломатія, направлена на просування експорту та завоювання нових ринків, професіоналізм та достатня поінформованість відповідних працівників наших представництв в країнах світу у поєднанні з нашим економічним потенціалом та дуже вигідним географічним положенням можуть зробити Україну одним із передових країн-експортерів регіону та Європи загалом. Питання в розробці грамотної стратегії зовнішньоекономічної політики та її професійному, сумлінному виконанні.
- Успіх компанії залежить від ефективності кожного працівника Катерина Мілютенко вчора о 23:55
- Поділу доходів отриманих другим із подружжя від зайняття підприємницькою діяльністю Євген Морозов вчора о 20:34
- Скасування повідомлення про підготовчі роботи: юридичні аспекти Павло Васильєв вчора о 17:22
- Судова практика: сервітут без переговорів – шлях до відмови в позові Світлана Приймак вчора о 16:11
- Доцільність залучення експерта у виконавчому провадженні Дмитро Зенкін вчора о 13:14
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? Сергій Лабазюк вчора о 11:43
- Розпорядження майном "цивільного подружжя" при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов 22.12.2024 20:34
- JIT – концепція, час якої настав Наталія Качан 22.12.2024 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева 21.12.2024 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов 21.12.2024 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов 21.12.2024 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник 21.12.2024 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1396
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 686
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 567
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 316
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? 201
-
В Україні рекордно подорожчав часник
Бізнес 8114
-
Укренерго дало команду на екстрені відключення світла: причина
оновлено Бізнес 3690
-
"Особливі буряти" Путіна. Як солдати КНДР воюють проти України: ексклюзивні подробиці
3144
-
Королі савани, небезпечний Крейвен і поїздка, з якої немає вороття: три кіноновинки тижня
Життя 2735
-
"Ми повинні потримати цю штуку ще трохи". Трамп виступив проти заборони TikTok в США
Бізнес 2582