Енеїда: Питання робочої групи
Мета групи - врегулювання проблемних питань з доступу до правосуддя громадян України, котрі затримані в Республіці Греція по підозрі у вчиненні злочинів.
Енеїда: Питання робочої групи
За даними Департаменту консульської служби МЗС України станом на початок березня 2018 року у Греції затримано 148 громадян України, 132 з яких - за звинуваченням у сприянні несанкціонованому переміщенні мігрантів через державний контроль. За місяць цифра тільки збільшилася. Такі цифри для одної країни викликають соціальну напругу і вимагають термінової реакції, у тому числі з боку держави.
У минулому дописі було запропоновано створити міжвідомчу робочу групу з цього питання у складі представників МЗС, Міністерства юстиції, офісу Омбудсмена та інших зацікавлених сторін і фахових спеціалістів. Постараюсь ескізно накидати її мету та першочергові завдання.
Отже - мета. Метою групи може бути врегулювання проблемних питань з доступу до правосуддя громадян України, котрі затримані в Республіці Греція по підозрі у вчиненні злочинів або таких, що вже відбувають покарання.
Першочергові завдання групи:
1) надання правової інформації та допомоги в забезпеченні доступу до правосуддя і реалізації прав громадянина на захист від обвинувачення (Департамент консульської служби, Координаційний центр з безоплатної правової допомоги Міністерства юстиції, офіс Омбудсмена);
2) підготовка правової інформації у формі друкованих матеріалів затриманим, обвинуваченим та засудженим (Департамент консульської служби, Координаційний центр з безоплатної правової допомоги Міністерства юстиції, офіс Омбудсмена) ;
3) підготовка формулярів/бланків заяв громадян про надання безоплатної правової допомоги адвоката в Греції та розповсюдження їх серед затриманих і обвинувачених в Республіці Греція (Департамент консульської служби, Координаційний центр з безоплатної правової допомоги Міністерства юстиції, офіс Омбудсмена);
4) підготовка інформаційних брошур українською мовою щодо прав затриманих та обвинувачених, включаючи але не обмежуючись умовами надання безоплатного захисника в Греції, умови залучення перекладача, термінів попереднього ув’язнення, кількості побачень тощо (Департамент консульської служби, Координаційний центр з безоплатної правової допомоги Міністерства юстиції, офіс Омбудсмена)
5) підготовка та поширення інформаційних матеріалів соціального спрямування з метою профілактики злочинів та зменшення кількості рецидивів – положення кримінальних статей, статистика злочинів та міра покарання, яку застосовують суди Греції (Департамент консульської служби, Координаційний центр з безоплатної правової допомоги Міністерства юстиції, офіс Омбудсмена).
Перелік завдань є приблизним і вказує лиш на напрямок роботи. Впевнений, що розповсюдження правової інформації у друкованому вигляді серед затриманих осіб сприятиме зменшенню соціальної напруги та буде реальним кроком до забезпечення реалізації права громадян на захист у кримінальних провадженнях.
Нажаль, трохи кульгає політична складова – вже тривалий час в Республіці Греція дипломатичне представництво функціонує без призначеного Посла. Правда, це вже питання виключної компетенції Президента України.
Хвилі, що кидаються на берег, розбиваються одна по одній, проте океан зрештою перемагає
Джордж Байрон
- Судова практика: сервітут без переговорів – шлях до відмови в позові Світлана Приймак 16:11
- Доцільність залучення експерта у виконавчому провадженні Дмитро Зенкін 13:14
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? Сергій Лабазюк 11:43
- Розпорядження майном "цивільного подружжя" при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов вчора о 20:34
- JIT – концепція, час якої настав Наталія Качан вчора о 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева 21.12.2024 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов 21.12.2024 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов 21.12.2024 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник 21.12.2024 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Валюта боргу та валюта платежу в договірних відносинах Євген Морозов 20.12.2024 09:50
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? Дмитро Зенкін 19.12.2024 16:55
- Посилено відповідальність за домашнє та гендерно зумовлене насильство Світлана Приймак 19.12.2024 16:44
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1362
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 650
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 564
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 277
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? 138
-
Для мешканців багатоквартирних будинків встановили фіксовані ціни за електроенергію
Бізнес 13631
-
В Україні рекордно подорожчав часник
Бізнес 7669
-
Глиняний посуд на Святвечір: традиції, символіка та як обрати для святкового столу
Життя 4516
-
Орбан: Угорщина веде переговори щодо транзиту російського газу через Україну
Бізнес 3364
-
Королі савани, небезпечний Крейвен і поїздка, з якої немає вороття: три кіноновинки тижня
Життя 2183