Здорове харчування для дітей: 20 кроків від задуму до першого заходу
Тарілка здорового харчування вперше з’явилася у школах Києва. Але не в їдальнях, а на тематичному уроці, який проводять активісти проекту #ЗдоровеХарчуванняДляДітей. Школярі беруть участь у інтерактивній презентації, після чого кожен створює свою власну та
Якихось два місяцітому я писала проідею, яка з’явилася у мене після відвідування SHE Congress. Задум був утому, щоб розпочати освітню програму з питань здорового харчування дляшколярів. За цей час ми пройшли шлях від задуму до перших заходів пілотногопроекту «Здорове харчування для дітей».
Перший захід мипровели 24 січня, рівно через 2 місяці після конгресу. Після уроку дітирозповіли, що найбільше їм запам’яталося наступне: як вони робили власнутарілку здорового харчування, як виглядають тарілки інших країн, і як мипригощали їх яблучками в кінці уроку.
Подивитися більше фотоз першогозаходу, фото з другогозаходу.
Допитливі і щасливіличка другокласників – найкраще підтвердження того, що ми все придумалиправильно. Але якими були ці два місяці? Що треба було зробити, щоб проектзапрацював?
20 кроків від ідеї до першого заходу
1. 1. Почалося з того, що весь проект я розписала на стіні у себе вдома. Цевідбувалося під час прямого ефіру на Facebook, завдяки чому до проекту долучилисяактивісти з усієї України.
2. 2. Подосліджувала проблемунеправильного харчування в Україні і у світі. Потенційні наслідки і шляхиподолання. Інформації на ці теми - море,у закордонних джерелах все прекрасно подано. Кому цікаво – пишіть, поділюсяпосиланнями.
3. 3. Пройшла за три дні онлайн-курсChild Nutrition &Cooking на Coursersa. Тепер цей курс мають пройти усі працівники проекту,тим більше, що він з українськими субтитрами. Також я дуже рекомендую курс The Scienceof nutrition на Future Learn (англійською).
4. 4. Вивчили і продовжуємо вивчати закордонні матеріали на дану тематику – восновному на сайті Національної служби охорони здоров’я (NHS, Велика Британія), ChooseMyPlate (США).
5. 5. Розробили орієнтовну програмузаходів проекту (всього їх буде 5 – про овочі і фрукти, про солодке, просніданки та ін.).
6. 6. Створили і протестували на своїх дітях детальний сценарійіпрезентацію для першого заходу «Тарілка здорового харчування». Попередньоузгодили матеріали з Асоціацією дієтологів України.
7. 7. Розпочали реєстрацію волонтерівпроекту. Наразі проектом займаються близько 20 осіб. Серед них, крім мене, -адміністратор проекту, дослідник, лікарі-педіатри, дизайнер, фотограф,відеооператор, PR-менеджер, фінансист, бухгалтер, юристи, фахівець зкраудфандингу, регіональні координатори, потенційні ведучі та асистенти. Долучитисядо проекту можна тут.
8. 8 Також розпочато реєстрацію шкілна заходи проекту. На сьогодні в списку біля 20 шкіл, але маю планзбільшити цей перелік до 100 шкіл за найближчі тижні. Зареєструватися до участі в проекті можна тут. Тривалість заходу - 1урок. Аудиторія - 2-6 класи середніх шкіл, гімназій, ліцеїв. Можнареєструвати 1-11 класи на майбутнє. Вся Україна. Безкоштовно.
9. 9. Проведені зустрічі з головою Асоціаціїдієтологів України, Олегом Швецем, та з заступником голови Центру громадського здоров’я МОЗ України,Владиславом Збанацьким. Вже активно працюємо по різних питаннях – від сценаріївзаходів до поліграфічних матеріалів. Плануємо найближчим часом підписатиофіційні меморандуми про співпрацю.
10. 10. Крім офіційних структур, ми почали проводити зустрічі з представниками соціально відповідального бізнесу, якімогли б долучитися до реалізації проекту фінансово. Поки що не можу похвалитисяпідписаними з партнерами договорами, але інтерес до проекту є, його прекрасносприймають і висловлюють бажання підтримати. Найближчим часом будемо розроблятиконкретні спонсорські пакети. Компанії і особистості, які готові підтриматипроект – пишіть мені на facebook.
11. 11. Також я веду спілкування здеякими українськими зірками, яких теж дуже б хотілося залучити до проекту,як лідерів думок серед дитячої аудиторії. Поки що не можу розкривати деталі.Якщо знаєте особисто когось з celebrities, які можуть асоціюватися зі здоровимобразом життя - пишіть мені на facebook.
12. 12. Розроблено логотип проекту. Явирішила не сильно заморочуватися з назвою проекту і залишити її зрозумілою,хоч і трохи довгою. Головне, що діткам наш логотип дуже подобається.
13. 13. Створено першу презентацію дляпартнерів, в якій стисло описано весь проект.
14. 14. Проведено пілотний флешмоб#МійСуперСніданок,до якого долучилися десятки людей з усієї України.
15. 15. Розроблене опитування для дітейі батьків, щоб уточнити проблему неправильного харчування, пройти йогоможна тут.
16. 16. Обрано три школи дляпроведення пілотного проекту,проведені переговори з вчителями, керівництвом шкіл та батьківськимикомітетами. Підготовано офіційний лист для шкіл.
17. 17. Розроблені візуальні матеріалидля пілотного проекту – буклет і тарілка здорового харчування для створенняаплікації.
18. 18. Спільно з юристами розроблено формудозволу батьків на фото- і відеозйомку дітей під час заходів.
19. 19. Проведено первинний розрахуноквитрат проекту, в залежності від проведення різної кількості і різнихформатів заходів. Зараз працюємо над тим, що можна назвати «бізнес-планом» іспілкуємося з експертом з краудфандингу.
20. 20. Створена сторінка проектуна Facebook, на якій можна слідкувати за нашим розвитком.
Звичайно, були щедесятки маленьких рухів, які ми робили щодня, і про які не варто згадувати тут.Але я завжди собі нагадую, що навіть величезний проект складається з простихкроків, які кожен може подолати.
Про статус проектуна сьогодні можна дізнатися з ось цього стріму (28.01.2018).
Деколи меніздається, що коли задумав щось дійсно добре і корисне, то ідея нібитореалізується сама собою. Або так - коли ти зловив свою хвилю, свою тему, то втебе стільки енергії, що, здається, всі речі робляться самі по собі. Цепрекрасний стан, з якого не хочеться виходити. Подивимося, чи зможу я зберегтийого під час наступного етапу проекту – пошуку партнерів.
Далі буде!
- Благодійна діяльність в Україні під час дії воєнного стану Оксана Соколовська 16:10
- Юридична практика у спорах з банками: реальний приклад Павло Васильєв 12:18
- Нові правила експортного контролю: виклики та можливості для українського бізнесу Ростислав Никітенко 12:12
- Від entry-level до CEO: розбираємо головні бар'єри для жінок у корпоративному світі Юлія Маліч 12:10
- Про Молдову, вибори і російський слід Галина Янченко 09:58
- Судовий збір при заявлені цивільного позову у кримінальному провадженні Євген Морозов вчора о 20:02
- Скасування Господарського кодексу: ризики для бізнесу та економіки Володимир Бабенко вчора о 17:11
- Розпочато роботу над вебплатформою судових рішень War Crime Леонід Сапельніков вчора о 14:41
- Маємо забезпечити армію якісним майном Дана Ярова вчора о 14:21
- Нові зміни до Кримінального кодексу України: що потрібно знати Оксана Соколовська вчора о 13:27
- Судова практика: відміна виконавчого напису приватного нотаріуса Павло Васильєв вчора о 12:31
- Сектори польської економіки, в які інвестує український бізнес Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 12:10
- Санкції та їх оскарження в ЄС: що варто знати українському бізнесу та адвокатам Ростислав Никітенко вчора о 12:08
- Відвід судді: закон, практика та поради Владислав Штика 03.11.2024 23:06
- Темна сторона онлайн-шопінгу: Temu потрапив під приціл ЄС Дмитро Зенкін 03.11.2024 21:00
-
Освітні втрати набирають обертів: чому школярі масово виїжджають і не планують повертатися
Думка 22817
-
Найбільший завод з виробництва свинцю в Україні визнали банкрутом
Бізнес 10921
-
Укрнафта пробурила найглибшу свердловину за останні вісім років. Дає нафту та газ
Бізнес 10717
-
Хазяїн Грузії, Потопельники зі США, Українські скамери оббирають росіян. Найкращі історії світу
4910
-
Антонов перевіз до США спеціальний космічний супутник "Гера" – фото
Бізнес 4344