Вплив Льовочкіна на Президента є максимальним
Із Нестором Шуфричем домовлялися про коротке інтерв’ю. Він поспішав на літак. В екс-рятувальника почалася довготривала відпустка. Але говорили довше, аніж домовлялися...
Із Нестором Шуфричем домовлялися про коротке інтерв’ ю. Він поспішав на літак. В екс-рятувальника почалася довготривала відпустка. Але говорили довше, аніж домовлялися. Формат програми «Факти» не дозволяє видати все, що записав, тому вирішив розмістити це інтерв’ ю у власному блозі. Багато в чому Нестор Шуфрич повторювався. Зокрема, весь час розмова зводилася до двох персон: Віктора Балоги та Сергія Льовочкіна.
І своїми заявами, і своєю поведінкою екс-міністр намагається продемонструвати, що його не потрібно працевлаштовувати. Він відмовився від посади радника Президента, але не встиг відмовитися від посади заступника секретаря РНБО. Про те, що Нестор Шуфрич пішов працювати в РНБО, озвучив його друг Андрій Клюєв. Щоб не ображати друга із Ради нацбезпеки та оборони, він планує піти одразу, коли вийде з відпустки. Єдиний позитив - звільнення Нестора Шуфрича дало змогу укласти мирову із Раїсою Богатирьовою. Відставка зняла напругу, яка виникла між ними після того, як вона пішла працювати у команду Ющенка. Раїса Богатирьова по-людськи поспівчувала Нестору. Після цього їй подали руку брати Клюєви. Не знаю, так було це чи ні, але ті, хто був на президентському дні народженні переконують, що саме так і було.
- - Ви один із небагатьох, хто залишився з Януковичем, коли інші його залишили. У 2004 році стали представником кандидата в Президенти у ЦВК, коли з цієї посади «пішов» Степан Гавриш. Що змінилося?...
- - Ти ж ходиш на брифінги до Віктора Федорович? От і постав йому це питання. Мені некоректно говорити за Президента. Кожен має відповідати за себе. Я з відкритою душею і сміливим поглядом дивлюся у вічі будь-кому. Я нікого не зраджував. Спокійно пройшов цей шлях. Є політична кон’юнктура. Можна ставити питання: як можна міняти Шуфрича на Балогу?...
- - Ще не поміняли і навряд чи поміняють...
- - Так! Вийшло як в анекдоті: «І корову не отримали, і перед партизанами якось незручно». (сміється) Я хотів би вірити, що фракцій більшості залишаться принциповими щодо Балоги, який катував нас у 2005 році, без перебільшення, і він не отримає довіру парламенту....Я розумію, що треба збільшувати більшість. Я приймаю це політичне рішення. З одного боку, є людське сприйняття - і це для мене непросто. Але як політик я до цього ставлюся із розумінням.
- - Як ваші колеги сприйняли відставку?
- - Я вдячний товаришам по партії за реакцію і ставлення до мене після відставки. Я був вражений ставленням моїх опонентів, яким я опонував декілька років - це і Сергій Тігіпко (в ефірі телеканалу ICTV Сергій Тігіпко заявив, що шкодує, що Нестора Шуфрича звільнили, адже йому було приємно з ним працювати) і Раїса Богатирьова (Шуфрич голосував за виключення її з партії, коли вона пішла працювати секретарем РНБО)... Вона мій керівник... Хоча зрозуміло, що ми навряд чи будемо працювати довго разом, навіть формально. Зрозуміло, які будуть мої дії після відпустки 6 вересня. На Дні народження Президента вона підійшла обняла і сказала що розуміє цю непросту ситуацію.
- - Наскільки я зрозумів, після відпустки Ви одразу пишете заяву про відставку?
- - Давайте зупинимося на тому, що я знаходжусь у відпустці... Я не можу дозволити, щоб хтось вважав, що Шуфрич пішов по переводу. Ну, добре! Цю ситуацію вирішили. Знайшли певні компроміси... Шуфрич відволікається на дзвінок, відповідає і просить передзвонити через 5-ть хвилин. По-людськи мені складно, але розумію, що більшості потрібно додаткових 11 штиків, і розмінною монетою стала посада МНС. Я знаю, що йде мова ще по кількох міністерських посадах.
- - Що саме шкода покидати в міністерстві?
- - Колектив. Якби зараз почав перелік того, що почали робити, то це зайняло б багато часу. Головне, що зробили, - це зберегли міністерство з надзвичайних ситуацій. У мене була розмова з Президентом, керівництвом уряду... Були гарячі голови.... Віктор Балога, коли був главою Секретаріату Президента, хотів ліквідувати МНС і об’єднати його з МВС. Я сподіваюсь, що до цього не дійде. Була підтримана моя ініціатива щодо розширення міністерства… На сьогодні необхідно зменшити кількість Збройних сил України, а МНС потрібно додатково розгорнути центри швидкого реагування. Тому є необхідність додатково знайти 10 тисяч чоловік. Звільнені зі ЗСУ могли б стати рятувальниками.
- - Ваша роль у місцевих виборах? Будете брати участь?
- - Почнуться вибори і побачимо. Зараз складно говорити...
- - Вони вже почалися.
- - Формально вони почнуться, якщо не помиляюся, за 45 днів... Я відверто скажу, що не бачу себе у цих виборах. Мандат депутата місцевої ради мене навряд чи буде приваблювати. На місці мають обиратися регіональні лідери. Щодо участі у якості, в якій ви звикли мене бачити під час виборчої кампанії (агітатора), то тут є питання із зрозумілих причин... Ті, хто ініціював відставку, нехай їдуть і агітують...
- - Тоді де буде Шуфрич, коли повернеться з відпустки?
- - Якби й хотів, то не зміг зникнути з політики. Я залишусь у ній. Зараз я спостерігаю, що відбувається у нашій партії, і аналізую те, що відбувається. До певного часу я ніс відповідальність за дії нашої команди. Я людей закликав голосувати за Президента Януковича попри те, що зараз кажуть, що Президентом є Сергій Льовочкін. Це все другорядне. Так, є вплив Льовочкіна. Він максимальний, я відверто скажу. Сергій зараз має домінуюче ставлення в політикумі. Але головне, щоб Льовочкін не став для Януковича тим, ким свого часу стали Порошенко та Балога для Ющенка. Ці люди знищили рейтинг тодішнього Президента і знищили його команду. Я не хотів би побачити, як Льовчкін розвалить те, що робилося впродовж останніх п’яти років, а потім опиниться, як це було: спочатку при Кучмі, потім він був у Литвина, а потім з’явився у Януковича, а потім з’явиться у Тігіпка. Ну і... у Тимошенко він точно не з’явиться.
- - Ви залишаєтеся членом команди Партії регіонів?
- - Свого часу СДПУО делегували мені у Партію регіонів, і я залишаюсь членом Партії регіонів
- - Де проведете відпустку?
- - Уже сьогодні відлітаю в Карпати. Потім поїду в Росію... А потім поїду на Середземне море. Мене запросили друзі, які живуть в одній із країн колишньої Югославії.
- Юридична практика у спорах з банками: реальний приклад Павло Васильєв 12:18
- Нові правила експортного контролю: виклики та можливості для українського бізнесу Ростислав Никітенко 12:12
- Від entry-level до CEO: розбираємо головні бар'єри для жінок у корпоративному світі Юлія Маліч 12:10
- Про Молдову, вибори і російський слід Галина Янченко 09:58
- Судовий збір при заявлені цивільного позову у кримінальному провадженні Євген Морозов вчора о 20:02
- Скасування Господарського кодексу: ризики для бізнесу та економіки Володимир Бабенко вчора о 17:11
- Розпочато роботу над вебплатформою судових рішень War Crime Леонід Сапельніков вчора о 14:41
- Маємо забезпечити армію якісним майном Дана Ярова вчора о 14:21
- Нові зміни до Кримінального кодексу України: що потрібно знати Оксана Соколовська вчора о 13:27
- Судова практика: відміна виконавчого напису приватного нотаріуса Павло Васильєв вчора о 12:31
- Сектори польської економіки, в які інвестує український бізнес Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 12:10
- Санкції та їх оскарження в ЄС: що варто знати українському бізнесу та адвокатам Ростислав Никітенко вчора о 12:08
- Відвід судді: закон, практика та поради Владислав Штика 03.11.2024 23:06
- Темна сторона онлайн-шопінгу: Temu потрапив під приціл ЄС Дмитро Зенкін 03.11.2024 21:00
- Проведення обшуку без ухвали слідчого судді Євген Морозов 03.11.2024 19:56
-
Освітні втрати набирають обертів: чому школярі масово виїжджають і не планують повертатися
Думка 19688
-
Найбільший завод з виробництва свинцю в Україні визнали банкрутом
Бізнес 10615
-
Укрнафта пробурила найглибшу свердловину за останні вісім років. Дає нафту та газ
Бізнес 10016
-
Хазяїн Грузії, Потопельники зі США, Українські скамери оббирають росіян. Найкращі історії світу
4390
-
Україна відбудувала останній з трьох мостів через Десну, які були зруйновані у 2022: фото
Бізнес 4221