Заготівля деревини в Україні стане прозорішою: єЛісорубний квиток
Лісорубний квиток та сертифікат про походження деревини видаватимуть онлайн
Проведення відповідного експериментального проєкту в Україні погодив на своєму засіданні Уряд.
Видача спеціального дозволу на використання лісових ресурсів «єЛісорубний квиток» в електронній формі – це електронна публічна послуга, яка надається заявнику через Єдиний державний веб-портал електронних послуг з подальшим відображенням інформації на Єдиній екологічній платформі «ЕкоСистема».
Лісорубний квиток видаватиметься центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства.
Видача лісорубного квитка здійснюватиметься за заявою заявника поданою в електронній формі через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.
Отримувачами послуги можуть бути постійні лісокористувачі, власники лісів, установи природно-заповідного фонду, фізичні особи-підприємці, юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, які здійснюють заготівлю деревини в лісах України.
Такий крок унеможливить зловживання та фальсифікацію дозвільних документів та дозволить повністю простежити обіг деревини від місця заготівлі до її реалізації на експорт.
Лісорубний квиток – це дозвільний документ на заготівлю деревини. Він містить всю необхідну інформацію щодо кубатури, матеріально-грошової оцінки, характеристики деревини та інше. За 2022 рік Держлісагентство видало близько 38 тисяч квитків, за 2021 рік – майже 59 тисяч квитків.
Лісорубний квиток є основним документом, на підставі якого:
- здійснюється заготівля деревини;
- ведеться облік дозволених до відпуску запасів деревини, встановлюються строки здійснення заготівлі деревини та її вивезення, строки та способи очищення лісосік від порубкових решток, а також облік природного поновлення лісу, що підлягає збереженню;
- видається сертифікат про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів «єСертифікат походження лісоматеріалів»;
- ведеться облік плати, нарахованої за використання лісових ресурсів.
Е-лісорубний квиток видаватиметься на кожну окрему ділянку, де планується заготівля, і буде містити інформацію про всі види рубок. Дія електронного документа поширюється на всіх лісокористувачів.
Що змінюється при переході на електронний лісорубний квиток:
▪️ Будуть усунені корупційні ризики, які існували під час дії паперового лісорубного квитка;
▪️ Електронний лісорубний квиток дозволяє зберігати точну інформацію про рубки в лісах. Це забезпечить контроль за лісокористуванням та запобігає незаконним рубкам;
▪️ Електронний лісорубний квиток можна отримати швидко та зручно, без потреби відвідувати управлінь Держлісагентства та ЦНАПів;
▪️ Отриманий лісокористувачем електронний лісорубний квиток автоматично вноситься на карту сайту ДП “ЛІАЦ” lk.ukrforest.com та в систему Електронного Обліку Деревини;
▪️ На зміну розрізненим паперовим базам лісорубних квитків приходить єдина електронна база даних.
Строк дії лісорубного квитка становить один календарний рік. Заявникам, які отримали лісорубні квитки, у випадку стихії або інших причин, що унеможливлюють заготівлю та вивезення деревини, може бути надане відстрочення:
- на заготівлю деревини (з встановленням відповідного строку вивезення деревини) – до п'яти місяців, якщо рубка розпочата і вчасно не закінчена;
- на вивезення деревини – не більш як три місяці за наявності заготовленої, але не вивезеної вчасно деревини.
Оригіналом документів є електронний примірник лісорубного квитка з обов’язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронні довірчі послуги», виготовленим за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг та/або Єдиної екологічної платформи «ЕкоСистема».
Роздруковані документи, які містять обов’язкове посилання на Єдину державну систему електронного обліку деревини у вигляді QR коду, вважаються інформацією та документами в паперовій формі та мають однакову юридичну силу.
Сертифікат про походження деревини, який необхідний експортерам, тепер також можна буде отримати в електронному вигляді. Якщо раніше бізнесу для підтвердження легальності деревини потрібно було фізично подати заяву, зібрати документи, подати їх на оформлення, а потім забрати в паперовому вигляді, тепер це можна буде зробити онлайн.
Згідно з рішенням Уряду зміни вступають в дію з 1 червня з 2023 року.
- Енергетичний суверенітет для промисловості Ростислав Никітенко 10:21
- Медіація в бізнесі: як перетворити конфлікт на можливість для зростання Олександр Скнар 09:04
- Когда начнётся следующий Модерн? Володимир Стус 01:11
- Репродуктивні права людини: судова практика Верховного Суду Леся Дубчак 19.09.2025 16:18
- Чому ми майже програли інформаційну війну Росії у Польщі Михайло Стрельніков 19.09.2025 12:09
- Безпека як стратегія стійкості в 10 кроках Ігор Шевцов 19.09.2025 09:16
- Кризові комунікації: як слова можуть врятувати репутацію і бізнес Олександр Скнар 18.09.2025 16:18
- Сексуальний компас. Як еволюція обирає партнера Ольга Духневич 18.09.2025 10:50
- Багатство і задоволення життям: чому важливі баланс та усвідомлений вибір Олег Вишняков 17.09.2025 13:29
- Делегування продажів: 5 інструментів, що знімають навантаження з власника бізнесу Олександр Висоцький 17.09.2025 11:00
- А "осадочек" лишився. Або три питання до держави через справу Archer Галина Янченко 16.09.2025 14:37
- Як зробити зустрічі ефективними: правила, що економлять час і дають результат Олександр Скнар 16.09.2025 09:20
- Синдром 3I/ATLAS Володимир Стус 15.09.2025 21:34
- Сайт як стратегічний сейлз-інструмент: чому бізнесу потрібна власна платформа Ярослав Халецький 15.09.2025 18:27
- Висновок експерта у галузі права: правова природа та оцінка судовою практикою Леся Дубчак 15.09.2025 16:17
- Чому ми майже програли інформаційну війну Росії у Польщі 178
- Безпека як стратегія стійкості в 10 кроках 161
- Сексуальний компас. Як еволюція обирає партнера 123
- Сайт як стратегічний сейлз-інструмент: чому бізнесу потрібна власна платформа 83
- Як українці тікають у світ симулякрів, коли небо стає все дірявішим 55
-
Прифронтовий Марганець був без води три доби: відключили через борги
доповнено
Бізнес
22303 -
Українська компанія здійснила прорив у сфері досліджень газових свердловин – фото
Бізнес 12565
-
Чотириденний робочий тиждень – чи готова до цього Україна і що каже світовий досвід
Життя 9962
-
Від Арно до Маска – що роблять діти найбагатших людей світу
Життя 8727
-
Помирає, але це не точно. Як київський Радіоринок конкурує з Rozetka, AliExpress та іншими гігантами
Технології 7393