Нерестова заборона на вилов водних біоресурсів: що це означає для рибалок
Під час нересту посилять державний контроль за незаконним виловом та продажем риби
З 1 квітня 2023 року в Україні починає діяти щорічна нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Термін дії заборони визначається окремо для областей та видів водойм. У цей час забороняється промислове рибальство, підводне полювання, пересування всіх транспортних засобів чи моторних суден, а також посилюється контроль за роботою водозабірних споруд.
Нерест – один з найважливіших періодів розвитку рибних популяцій, від успішності якого залежить якість і майбутня кількість водних біоресурсів у водоймах.
Задля забезпечення комфортних репродуктивних умов для водних мешканців на водоймах у цей час забороняється пересування всіх транспортних засобів чи моторних суден (за винятком установлених суднових ходів), за виключенням суден, які використовуються органами рибоохорони та іншими уповноваженими органами державної влади.
Водночас у період нересту одній особі дозволяється на добу вилов 3 кг + 1 шт. риби. Піймати її можна на гачок, але не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою з берега на ділянках, не заборонених для любительського рибальства на період весняно-літньої заборони.
На цей час посилять державний контроль за дотриманням законодавчих норм та правил рибальства. Про це йшлося на робочій нараді заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Віталія Головні з Держрибагентством та Держпродспоживслужбою.
Учасники домовились про спільні заходи контролю за незаконним виловом риби та її продажем. Ці заходи передбачають об’єднання зусиль органів місцевої влади, рибалок, інспекторів, правоохоронних органів та інших уповноважених органів. Також посилиться ветеринарно-санітарний за водними біоресурсами на продуктових ринках, торговельних мережах та закладах харчування.
В період нерестової заборони необхідно максимально взяти під контроль водойми та пункти продажу, і не допустити порушення правил вилову водних біоресурсів. Це важливо для того, щоб в майбутні роки ми мали якісний вітчизняний продукт, який би забезпечував продовольчу та економічну безпеку країни. Для цього потрібні узгоджені спільні дії учасників процесу та контролюючих органів. Першим кроком на цьому шляху стало прийняття 21.03.2023 Верховною Радою України фундаментального для рибної галузі законопроекту 7616 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного регулювання в галузі рибного господарства, збереження та раціонального використання водних біоресурсів та сфері аквакультури», який, зокрема, відкриває можливості для розробки проекту щодо запровадження аукціонів з продажу права на здійснення штучного розведення, вирощування водних біоресурсів у спеціальних товарних рибних господарствах.
Відповідно до нових Правил любительського і спортивного рибальства:
- збільшено з 1 до 2 дозволену кількість гачків при вилові водних біоресурсів з берега за межами нерестовищ у період весняно-літньої нерестової заборони;
- дозволено проведення офіційних спортивних заходів у періоди нерестових заборон з берега за межами нерестовищ.
За порушення правил рибальства передбачається адміністративна та кримінальна відповідальність.
Рибоохоронні патрулі Держрибагентства продовжують посилено патрулювати водойми задля збереження рибних запасів. Так, протягом березня 2023 року було викрито низку грубих порушень правил рибальства. При цьому найрезонансніші випадки браконьєрства зафіксовано на водоймах Київщини, Дніпропетровщини, Житомирщини, Полтавщини, Чернігівщини та Запорізької області.
Держрибагентство попереджає – жодної поблажливості до тих, хто наважується займатися браконьєрством, особливо напередодні та під час нересту риби, не буде! На всіх рибних мародерів очікує покарання!
Також функціонує всеукраїнська безкоштовна «гаряча лінія»: 0 (800) 50-52-50. Якщо ви помітили порушення рибоохоронного законодавства прошу невідкладно повідомляти за вказаним номером телефону.
- Скасування бронювання працівника. Які дії роботодавця? Віталій Соловей 01:34
- Додаткові витрати за сімейним законодавством: як не програти сімейний спір Леся Дубчак вчора о 20:03
- Професія адвоката: як зберегти ментальне здоров’я у світі юридичних викликів Світлана Приймак вчора о 16:26
- Ресурси перемоги: як працюють сучасні благодійні фонди Нісар Ахмад вчора о 15:58
- Чи варто шукати справедливості у країні чиновників? Любов Шпак 23.01.2025 20:42
- Последние изменения в правилах оформления отсрочки от мобилизации Віра Тарасенко 23.01.2025 18:49
- Документи в умовах окупації: між правом та реальністю Дмитро Зенкін 23.01.2025 17:06
- Івенти для покоління Хоумлендерів. Особливості та деякі думки Олексій Куліков 23.01.2025 16:12
- Спецоперація проти "Глобино" Євген Магда 23.01.2025 14:29
- Податок на посилки: думки щодо за і проти цієї ініціативи Олег Пендзин 23.01.2025 14:20
- Нумерологія в податках. Цифра 11 Євген Власов 23.01.2025 12:21
- Америка поза глобальною грою: філософія відступу чи стратегічна помилка? Світлана Приймак 23.01.2025 09:00
- Думка первинна, чули? Катерина Мілютенко 22.01.2025 23:42
- 21% українців, які хотіли б емігрувати – це катастрофа Володимир Горковенко 22.01.2025 16:07
- Як ШІ змінює закупівлі: клієнти-машини та криза кадрів Марина Трепова 22.01.2025 15:12
-
США висунули Путіну ультиматум: що насправді хотів сказати Трамп
Думка 3068
-
"Відкрийте газовий маршрут". Орбан виставив Україні умови для продовження санкцій
Бізнес 2552
-
Українська блогерка Анна Жук загинула в ДТП
Життя 2432
-
Барбадос і Панама позбавлять свого прапора 114 танкерів тіньового флоту Росії
Бізнес 2239
-
Дешево, але дорого. Порівняння вартості життя у Києві та інших європейських містах
Інфографіка 2230