Заборона відчуження корпоративних прав
Заборона відчуження корпоративних прав у зв’язку із наявністю боргу за рішенням майнового характеру.
Державний реєстратор відмовить у проведенні державної реєстрації відчуження корпоративних прав учасника юридичної особи у разі наявності у нього боргу за рішенням майнового характеру.
Згідно зі статтею 28 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», підставою для відмови у державній реєстрації є те, що заяву про державну реєстрацію змін до відомостей Єдиного державного реєстру, пов’язаних зі зміною засновників (учасників) юридичної особи у зв’язку зі зміною частки засновника (учасника) у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) юридичної особи, подано щодо засновника (учасника), який на момент подання заяви внесений до Єдиного реєстру боржників, зокрема за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів за наявності заборгованості з відповідних платежів понад три місяці, крім випадку збільшення розміру такої частки.
Одночасно з винесенням постанови державним або приватним виконавцем про відкриття виконавчого провадження відомості про боржника вносяться до Єдиного реєстру боржників. Єдиний реєстр боржників містить відомості щодо:
- прізвища, ім'я, по батькові (за наявності), дати народження, ідентифікаційного коду боржника;
- найменування органу або прізвище, ім'я, по батькові та посади посадової особи, яка видала виконавчий документ;
- найменування органу державної виконавчої служби або прізвище, ім'я, по батькові приватного виконавця, номеру засобу зв'язку та адреси електронної пошти виконавця;
- номера виконавчого провадження; категорії стягнення (аліменти, штраф тощо).
Слід зазначити, що реєстр був створений з метою запобігання відчуження боржниками майна.
Державний реєстратор, отримавши пакет документів на проведення змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, пов’язаних зі зміною учасників юридичної особи здійснює пошук в Реєстрі боржників щодо таких учасників. Якщо в ході перевірки буде встановлено наявність таких відомостей, реєстратор зобов’язаний відмовити у здійсненні реєстраційних дій. Аргументація доволі логічна: відчужується майно боржника за рахунок якого може бути погашений борг.
Можливість продажу виконавцем корпоративних права, а саме частки боржника все ж таки відкриває нове джерело для погашення боргу.
Є цікавим моментом, на який слід звертати увагу співзасновникам Товариств з обмеженою відповідальністю та Товариств з додатковою відповідальністю. Стаття 2 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» 06.02.2018 № 2275-VIII встановлює відповідальність учасників товариства, а саме учасники товариства, які не повністю внесли вклади, несуть солідарну відповідальність за його зобов’язаннями у межах вартості не внесеної частини вкладу кожного з учасників.
Це також у деяких випадках є новим додатковим джерелом для погашення боргу, що є неприємним моментом для співзасновників такого товариства.
Отже, наявність в учасника відкритого виконавчого провадження в якому той виступає боржником за рішенням майнового характеру несе за собою заборону в розпорядженні корпоративними правами, що являють собою сукупність майнових і немайнових прав. У свою чергу немайнові права не обмежуються.
Відомості про боржника виключаються з Єдиного реєстру боржників одночасно з винесенням постанови про закінчення виконавчого провадження, повернення виконавчого документа стягувачу, повернення виконавчого документа до суду, чи в день встановлення виконавцем факту відсутності заборгованості за виконавчими документами про стягнення періодичних платежів.
Єдиний реєстр боржників є відкритим і наявність відомостей про учасника, щодо якого необхідно провести зміни в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, а саме що стосується корпоративних прав, рекомендую перевірити перед тим, як йди до державного реєстратора.
- Права, гарантовані Конституцією України, які неможливо обмежити Світлана Приймак 18:21
- Процедура видачі Держпрацею дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки Євген Морозов 10:32
- Сила чи емпатія Наталія Тонкаль вчора о 20:57
- Видалення з реєстру старої щорічної декларації депутата та подання виправленої Євген Морозов вчора о 16:07
- Справедливість по-українськи: забрати в бідних, збагатити чиновників Андрій Павловський 15.11.2024 22:06
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко 15.11.2024 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 15.11.2024 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 15.11.2024 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда 15.11.2024 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 15.11.2024 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 15.11.2024 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 15.11.2024 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 15.11.2024 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 15.11.2024 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 14.11.2024 11:55
-
Темні емпати: який це тип особистості та що про них кажуть психологи
Життя 9733
-
Комедія з Монікою Белуччі та продовження легендарного "Гладіатора": чотири кіноновинки тижня
Життя 6821
-
Секрет дорогих яєць. Як виробники задерли ціни та збільшили експорт
Бізнес 5151
-
Чи корисно їсти лише раз на день?
Життя 4119
-
"Справжній бедрум панк": музичні новинки тижня
Життя 4023