Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
30.09.2016 11:04
Окремі нюанси встановленої тривалості нічного робочого часу
В даній статті встановлюється правомірність скорочення тривалості нічного робочого часу для працівників, які в свою чергу зайняті на роботах зі шкідливими умовами праці.
При роботі, що виконується особами за трудовим договором в нічний час,встановлена чинним законодавством тривалість роботи (зміни) скорочується на1-ну астрономічну годину. Чи поширюється дане правило на працівників, якізайняті на роботах зі шкідливими умовами праці?
Правове регулювання вищевказаного питання відбуваєтьсяза допомогою різноманітних законів. Зокрема юридична регламентація трудовихвідносин, функціонуючих з приводу відповідних робіт, які виконуються в нічний час,здійснюється: Головним законом Українського народу (Конституція України від28.06.1996 року № 254к/96-ВР (надалі по тексту – Конституція України)) тазвичайними законами (Кодекс законів про працю України від 10.12.1971р. № 322-VIII (надалі по тексту – КЗпПУкраїни)).
Наймані працівники – це одні з визначнихучасників трудових відносин, що регулюються юридичними нормами, а такожморальними імперативами. Дана тезапояснюється тим, що ці особи, працюючи за трудовим договором, створюють блага,які, будучи за своєю сутністю майновими чи немайновими, в той же час приносятьзначну користь демократичній та суверенній Україні, а також її чесному тадобропорядному народу.
Трудове законодавство гарантує найманимпрацівникам юридичний статус, що, будучи вельми багатогранним, водночас включаєв себе певні елементи, одними з яких є різні за своїм юридичною суттюсоціально-економічні права. Кожна зі згаданих можливостей, будучи закріпленоювідповідним законом, водночасповинна забезпечити повну економічну свободу таких трудівників, а такожспонукати зазначених осіб до неухильного та своєчасного виконання майнових інемайнових обов’язків, що покладені на згаданих осіб.
Право на працю визнано одним з головнихсоціально-економічних прав, скориставшись яким, найманий працівник може забезпечитивисокий рівень матеріального й духовного благополуччя своєї трудолюбивої та вмілоїсім’ї. Таку можливість вітчизняним законодавцем закріплено в юридичних нормах, якіотримали належне закріплення у відповідних нормативно-правових актах, а саме в ч.1 ст. 43 Конституції України та ч. 1 ст. 2 КЗпП України.
Право на працю може реалізовуватися в різніпроміжки календарної доби. Зокрема необхідно пам’ятати про те, що вітчизнянийзаконодавець допускає роботу, яка, будучи закріпленою трудовим договором,водночас виконується в нічний час, про що свідчить ч. 1 ст. 54 КЗпП України.
Чинним законодавством передбачено, щотакій праці властиві певні риси. Зокрема у відповідності до ч. 1 ст. 54 КЗпПУкраїни при роботі в нічний час встановлена тривалість роботи (зміни)скорочується на одну годину.
Але не треба забувати, що вказаному правилупритаманні істотні винятки. Зокрема для трудівників, зайнятих на роботах зішкідливими умовами праці, вже передбачено відповідним законом скороченнятривалості робочого часу, що в свою чергу закріплено ч. 3 ст. 53 КЗпП України.
Таким чином, зазначені працівники в окреміпроміжки календарної доби виконують покладені на них трудові обов’язки завідповідними правилами. Наприклад,тривалість роботи (зміни), яка виконується фізичними особами, зайнятих на відповіднихроботах зі шкідливими умовами праці в нічний час, не скорочується на 1-ну астрономічну годину, про що в своючергу закріплено ч. 3 ст. 53 та ч. 1 ст. 54 КЗпП України.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник вчора о 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко вчора о 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков вчора о 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель вчора о 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
Топ за тиждень
- Як зруйнувати країну 366
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя 211
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 153
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека 128
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України 116
Популярне
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
37300
-
Експерти з психіатрії назвали п’ять речей, які ніколи не роблять щасливі пари в стосунках
Життя 11997
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 11834
-
"ЗСУ знищили російську армію. Путін будував її 10 років", – генерал армії США Дуґлас Лют
11623
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 10832
Контакти
E-mail: [email protected]