Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
13.09.2016 09:18
Окремі проблемні питання правомірного застосування надурочних робіт
В даній статті встановлюється правомірність застосування працедавцем надурочних робіт до фізичних осіб, які навчаються в професійно-технічних училищах без відриву від виробництва, в дні занять.
В окремихвипадках працедавець залучає працівників до надурочних робіт. Чи розповсюджуєтьсявищевказане правило на фізичних осіб, які навчаються в професійно-технічнихучилищах без відриву від виробництва, в дні занять?
Правове регулювання вищевказаного питання відбуваєтьсяза допомогою різноманітних законів. Зокрема юридична регламентація трудовихвідносин, функціонуючих з приводу робіт понад встановлену тривалість робочогочасу, здійснюється: Головним законом Українського народу (Конституція Українивід 28.06.1996 року № 254к/96-ВР (надалі по тексту – Конституція України))та звичайними законами (Кодекс законів про працю України від 10.12.1971р. № 322-VIII (надалі по тексту – КЗпПУкраїни)).
Працедавецьє одним з найголовніших учасників трудових правовідносин. Зазначена думкапояснюється тим, що у відповідності до трудового договору вказана особа надаєбезпечну роботу різним особам, які прагнуть працювати для істотного зміцнення економічногорозвитку своєї правової Батьківщини, а також суттєвого поліпшеннямайнового добробуту її доброчесного народу.
Правовий статус, який гарантованийпрацедавцю, є вельми багатогранним. Зокрема згідно з ч. 2 ст. 62 КЗпП України наведенаособа може застосувати надурочні роботитільки у виняткових випадках, які в свою чергу отримали своє належнезакріплення в чинному законодавстві.
Але не треба забувати про те, що даномуправилу властиві істотні винятки, невичерпний перелік яких охоплюють відповіднінормативно-правові акти. Даному судженню притаманне своє обгрунтуюче пояснення.
Ефективна діяльність вітчизняних органівдержавної влади спрямовується на цілеспрямоване утвердження різних за своєюсуттю людських цінностей, що в свою чергу отримали всебічне визнання вгромадянському суспільстві. До переліку останніх, належать: сім’я, дитинство,материнство й батьківство, про що в свою чергу передбачено ч. 3 ст. 51Конституції України.
Чіткийта недвозначний зміст вказаної норми в частині суб’єктного складу найманихпрацівників, до яких не можна встановлювати надурочні роботи, отримав відповідніроз’яснення в іншому законі. Як це розуміти?
Національним законодавством передбаченобезпосередні вказівки про те, що окремих працівників працедавець не можезалучати до надурочних робіт. Зокрема у відповідності до п. 3 ч. 1 ст. 63, а такожч. 1 ст. 220 КЗпП України, одними зі вказаних трудівників є фізичні особи, яків свою чергу навчаються в професійно-технічних училищах без відриву відвиробництва, в дні занять.
Такимчином, національне законодавство забороняє працедавцеві вчиняти відповідні діяння,які за своєю сутністю є аморальними і/чи неправомірними. Наприклад, даномусуб’єкту трудових правовідносин не дозволено залучати до надурочних робіт осіб, які навчаються в професійно-технічнихучилищах без відриву від виробництва, в дні занять.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Чи варто шукати справедливості у країні чиновників? Любов Шпак 20:42
- Изменения в порядок оформления отсрочки. Постановление 1558 и 560 Віра Тарасенко 18:49
- Документи в умовах окупації: між правом та реальністю Дмитро Зенкін 17:06
- Івенти для покоління Хоумлендерів. Особливості та деякі думки Олексій Куліков 16:12
- Спецоперація проти "Глобино" Євген Магда 14:29
- Податок на посилки: думки щодо за і проти цієї ініціативи Олег Пендзин 14:20
- Нумерологія в податках. Цифра 11 Євген Власов 12:21
- Америка поза глобальною грою: філософія відступу чи стратегічна помилка? Світлана Приймак 09:00
- Думка первинна, чули? Катерина Мілютенко вчора о 23:42
- 21% українців, які хотіли б емігрувати – це катастрофа Володимир Горковенко вчора о 16:07
- Як ШІ змінює закупівлі: клієнти-машини та криза кадрів Марина Трепова вчора о 15:12
- Пеня на заборгованість по аліментах: поняття, порядок нарахування та граничний розмір Леся Дубчак вчора о 15:01
- Правила ефективного партнерства в адвокатурі Тетяна Лежух вчора о 13:33
- Перемир’я між Ізраїлем і ХАМАС: виклики та перспективи після 15 місяців конфлікту Олег Вишняков вчора о 13:25
- Як корпоративний медичний одяг змінює клініку: мій досвід Павло Астахов вчора о 09:26
Топ за тиждень
Популярне
-
Забудьте про молодь. Її в Україні не буде
Думка 11799
-
"Січневий яйцепад". Хто обвалив ціни на яйця
Бізнес 3342
-
США висунули Путіну ультиматум: що насправді хотів сказати Трамп
Думка 2838
-
TikTok погодиться на угоду, щоб залишитися доступним у США
Бізнес 1966
-
Дешево, але дорого. Порівняння вартості життя у Києві та інших європейських містах
Інфографіка 1918
Контакти
E-mail: [email protected]