Проблемні питання публічного збору благодійних пожертв волонтерами
Останнім часом ми бачимо підвищену активність волонтерського руху. Історично склалось, що українці є нацією чуйних та миролюбивих людей, які готові прийти на допомогу тим, хто її потребує. Проте існують і такі, хто нехтуючи благородною справою, можу
Останнімчасом ми бачимо підвищену активністьволонтерського руху. Історично склалось,що українці є нацією чуйних та миролюбивихлюдей, які готові прийти на допомогутим, хто її потребує. Проте існують ітакі, хто нехтуючи благородною справою,можуть займатись шахрайством, змушуючисумніватися в необхідності подальшихщирих вчинків.
Дужечасто ми бачимо людей в яскравих жилетахз написом “волонтер”, але постаєпитання: “Як перевірити справжністьцієї благородної мети?”.
ЗакономУкраїни “Про благодійну діяльність таблагодійні організації” визначеноцілі, сфери та порядок благодійноїдіяльності. Відповідно до статті 7вищевказаного Закону особи, які здійснюютьпублічний збір благодійних пожертв відімені благодійної організації, діютьна підставі нотаріально посвідченоїдовіреності керівника благодійноїорганізації. Довіреність має визначати,зокрема, цілі, місце і строк збору коштівабо іншого майна, порядок їх використаннята порядок загального доступу дофінансових звітів благодійної організації.Особи,які здійснюють публічний збір благодійнихпожертв на користь благодійної організаціївід власного імені, діють на підставіконтракту (договору) про благодійнудіяльність з такою благодійноюорганізацією. Контракт (договір) маєвизначати, зокрема, цілі, місце і строкзбору коштів або іншого майна, порядокїх використання, порядок загальногодоступу до фінансових звітів благодійноїорганізації та відповідальність сторіну разі порушення контракту (договору)або порядку використання пожертв.
Перевіряючипакет документів, які можуть пред'явитиволонтери або особи, що видають себе затаких, в більшості випадків бачимо неоригінали, а ксерокопії “договорів проблагодійність”. Надаючи оригіналдокументів на представництво, пред'являють“Доручення” на бланку організації, ане нотаріально посвідчену довіреність,як це передбачено Законом та нормамиЦивільного кодексу України. На запитання“Чому документи не оформлено належнимчином ?” відповідають “А ми так завждиробимо !”.
Приділяючиувагу скринькам для збору благодійнихпожертв, які повинні бути опломбованота опечатано з проставленням підписукерівника благодійної організації,іноді знаходимо отвіри, через які вільноможно витягнути кошти, а якість пломбуваннязалишає бажати кращого.
Більшістьволонтерів допускають порушення вимогзаконодавства, щодо недопущення поширенняінформації про особу без її згоди. Так,побачивши на черговій скриньці фотодитини, для якої проводиться збірблагодійних коштів, автор цієї статтіпоцікавився у волонтера з приводудозволу батьків, оскільки слід відзначити,що стаття 32 Конституції України прямозабороняє збирання, зберігання,використання та поширення конфіденційноїінформації про особу без її згоди.Медична інформація (свідчення про станздоров'я людини, історію її хворобитощо), за своїм правовим режимом належитьдо конфіденційної, тобто інформації зобмеженим доступом. Проте волонтер такі не зміг надати конкретної відповіді.
Однимз важних моментів після збирання коштівє зривання пломб в присутностіуповноважених організацією осіб тапередача грошових коштів, а такожоформлення звітності. На запитання “Якце Ви робите?” і “Чим регламентується?”розводять руками і кажуть “здаємо” та“щось підписуємо”. Проте, якщо будь-якаособа захоче покласти у скриньку певнусуму коштів та отримати підтверджуючийдокумент про це, волонтер не надастьприходний документ, оскільки “у ньоготакого немає”.
Підсумовуючи,стає зрозуміло, що волонтери, якіздійснюють збирання благодійних пожертв,повинні проходити реальні курси ворганізації, яка буде нести за цевідповідальність, це у тому випадку,якщо благодійна організація не займаєтьсясвідомо шахрайством. Волонтерам повинніроз'яснюватисьправові, економічні та соціальні тонкощіцієї благородної справи. До того ж, надумку автора, волонтер повинен матиобов'язокщодо наявності посвідчення, а не лишеправо. До посвідчення повинен видаватисьсертифікат про проходження курсів зіскладанням простого іспиту.
Віншому випадку довіра людей доволонтерського руху буде залишатисьнанизькому рівні.Адже, довести шахрайські дії осіб,що видають себе за волонтерів, практичнонеможливо.
- Розпорядження майном "цивільного подружжя" при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов вчора о 20:34
- JIT – концепція, час якої настав Наталія Качан вчора о 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева 21.12.2024 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов 21.12.2024 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов 21.12.2024 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник 21.12.2024 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Валюта боргу та валюта платежу в договірних відносинах Євген Морозов 20.12.2024 09:50
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? Дмитро Зенкін 19.12.2024 16:55
- Посилено відповідальність за домашнє та гендерно зумовлене насильство Світлана Приймак 19.12.2024 16:44
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом Інна Бєлянська 19.12.2024 16:11
- Гендерний розрив на ринку праці України: дослідження Міжнародної організації з міграції Юлія Маліч 19.12.2024 13:36
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? Андрій Павловський 19.12.2024 12:50
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1299
- Після зупинення війни, вільних виборів може і не відбутися 1264
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 564
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 562
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 241
-
Для мешканців багатоквартирних будинків встановили фіксовані ціни за електроенергію
Бізнес 12694
-
Рекордно подорожчав овоч, який є унікальним засобом від застуди
Бізнес 6276
-
Глиняний посуд на Святвечір: традиції, символіка та як обрати для святкового столу
Життя 4417
-
Вісім треків тижня: новий фіт Соловій і Дантеса та зимова лірика Jerry Heil
Життя 4259
-
Орбан: Угорщина веде переговори щодо транзиту російського газу через Україну
Бізнес 3256