Міністерство економіки пропонує списати борги УкрОборонПрому на суму 840 млн грн
Мінекономрозвитку пропонує внести зміни до двох Законів України та списати прострочену кредиторську заборгованість УкрОборонПрому на суму 840 млн грн.
(Оригінал - http://opk.com.ua/міністерство-економрозвитку-і-торгі/)
Мінекономрозвитку пропонує внести зміни до двох Законів України та списати прострочену кредиторську заборгованість УкрОборонПрому на суму 840 млн грн.
Проект Закону передбачає зміни до підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо оподаткування підприємств оборонно-промислового комплексу, продукція яких має високий експортний потенціал. Також, пропонується внести зміни в ЗУ «Про деякі питання заборгованості підприємств оборонно-промислового комплексу - учасників Державного концерну "Укроборонпром" та забезпечення їх стабільного розвитку».
Передбачено списати підприємствам Концерну станом на 1 квітня 2018 року прострочену податкову заборгованість перед бюджетом, що забезпечить збереження умов їхнього стабільного функціонування та динамічного розвитку. Передбачається також списати заборгованість підприємствам Концерну за природній газ, електричну енергію, теплову енергію, водопостачання а водовідведення.
Зазначається, що обсяг виробленої продукції дев’яти підприємств Концерну, продукція яких за підсумками 2017 р. має високий експортний потенціал, становить 3,111 млрд грн, у тому числі на експорт - понад 2,6135 млрд грн. Водночас, ці підприємства мають загальний обсяг простроченої кредиторської заборгованості на суму майже 840,8 млн грн, у тому числі до державного та місцевих бюджетів майже 443,4 млн грн.
В поданих МЕРТ законопроектах відсутня інформація про оцінку експортного потенціалу конкретних підприємств, не проаналізовано фактори та причини, що вплинули на появлення суми податкового боргу перед держбюджетом тощо.
Можливим негативним чинником ухвалення законопроектів є недоотримання коштів від сплати податків, і як насідок, невиконання плану їхнього надходження до держбюджету.
Проекти актів передбачають списання податковий борг, у тому числі такий, що встановлений судовим рішенням, та вже був реструктуризований раніше.
Проекти Законів розроблено на виконання підпункту 10 пункту 2 Плану організації виконання Указу Президента України від 29 січня 2018 року № 16/2018 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 17 січня 2018 року "Про основні показники державного оборонного замовлення на 2018 рік та 2019, 2020 роки"» щодо списання існуючої заборгованості оборонних підприємств, продукція яких має високий експортний потенціал, для отримання ними можливості залучити кредит на розвиток виробництва.
Але враховуючи, що Указ є частково таємним документом - визначити, чи призначена продукція відповідних підприємств, яка має високий експортний потенціал, для використання виключно у військових цілях не є можливим.
---------------------------------------------
Оборот підприємств ДК Укроборонпром станом на 2017 р. склав 1,0 млрд долл за даними Defensnews.
Станом на сьогодні в країні не проводився Огляд оборонно-промислового комплексу України відповідно до ЗУ «Про національну безпеку». Через це не можливо здійснювати планування у сфері ОПК та відповідно проводити якісне фінансове оздоровлення підприємств ОПК.
В листопаді 2017 року Концерн оголосив тендер щодо вибору постачальника послуг для виконання стратегічного, операційного, юридичного огляду та діагностики ("дью ділідженс"), незалежного аудиту, згідно з міжнародними стандартами аудиту, фінансової звітності для підприємств УкрОборонПрому. Тендер досі триває.
На разі залишається таємною інформацією про чистий прибуток ДК Укроборонпром та про його бюджет розвитку.
Концерн залишається нереформованим з часу утворення його Указом Президента Януковича.
Практика по списанню боргів приватних підприємств ОПК, продукція яких має високий експортний потенціал, ніколи не застосовувалася.
04 жовтня 2018 року КМУ через постанову № 849 затверджено нову редакцію статуту ДК Укроборонпром:
- Статутний капітал Концерну збільшено з 1 млрд до 3,5 (три мільярди п’ятсот мільйонів) млрд грн,
- Відповідно до ЗУ «Про Державний бюджет України на 2019 рік» передбачається 2820,0 млн. грн на поповнення статутного капіталу уповноваженого суб’єкта господарювання з управління об’єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі (УОП).
- Чи варто шукати справедливості у країні чиновників? Любов Шпак 20:42
- Изменения в порядок оформления отсрочки. Постановление 1558 и 560 Віра Тарасенко 18:49
- Документи в умовах окупації: між правом та реальністю Дмитро Зенкін 17:06
- Івенти для покоління Хоумлендерів. Особливості та деякі думки Олексій Куліков 16:12
- Спецоперація проти "Глобино" Євген Магда 14:29
- Податок на посилки: думки щодо за і проти цієї ініціативи Олег Пендзин 14:20
- Нумерологія в податках. Цифра 11 Євген Власов 12:21
- Америка поза глобальною грою: філософія відступу чи стратегічна помилка? Світлана Приймак 09:00
- Думка первинна, чули? Катерина Мілютенко вчора о 23:42
- 21% українців, які хотіли б емігрувати – це катастрофа Володимир Горковенко вчора о 16:07
- Як ШІ змінює закупівлі: клієнти-машини та криза кадрів Марина Трепова вчора о 15:12
- Пеня на заборгованість по аліментах: поняття, порядок нарахування та граничний розмір Леся Дубчак вчора о 15:01
- Правила ефективного партнерства в адвокатурі Тетяна Лежух вчора о 13:33
- Перемир’я між Ізраїлем і ХАМАС: виклики та перспективи після 15 місяців конфлікту Олег Вишняков вчора о 13:25
- Як корпоративний медичний одяг змінює клініку: мій досвід Павло Астахов вчора о 09:26
-
Забудьте про молодь. Її в Україні не буде
Думка 11799
-
"Січневий яйцепад". Хто обвалив ціни на яйця
Бізнес 3342
-
США висунули Путіну ультиматум: що насправді хотів сказати Трамп
Думка 2838
-
TikTok погодиться на угоду, щоб залишитися доступним у США
Бізнес 1966
-
Дешево, але дорого. Порівняння вартості життя у Києві та інших європейських містах
Інфографіка 1918