Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
23.01.2019 12:27

Кабмін вніс зміни в статут Укроборонпрому

Експерт у сфері національної безпеки і оборони

Серед іншого – збільшено статутний капітал Концерну на 2,5 млрд грн.

04 жовтня 2018 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 849, якою затверджено нову редакцію статуту Державного концерну “Укроборонпром”.

Головні зміни:

-      Внесено зміни до п.12. Сатуту:

«Концерн відповідно до законодавства має право: 3) приймати в установленому порядку пакети акцій, що належать державі в статутному капіталі акціонерних товариств, що провадять діяльність в оборонно-промисловому комплексі, та набуті у власність держави на підставі правочинів»;

-      Статутний капітал Концерну збільшено з 1 млрд до 3,5 (три мільярди п’ятсот мільйонів) млрд грн;

-      Гендиректор концерну отримав право приймати рішення про передачу майна учасників до концерну;

-      Внесено зміни в додаток до Статуту  - ПЕРЕЛІК державних підприємств - учасників Державного концерну “Укроборонпром”;

-      Добавлено новий Додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 р. № 1221 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 4 жовтня 2018 р. № 849) – ПЕРЕЛІК державних підприємств, що включені до складу Державного концерну “Укроборонпром”.

---------------------------------------------

За рахунок чого статутний капітал збільшився втричі ?

Можливі варіанти:

1) за рахунок його перерахунку з урахуванням стат. капіталів всіх підприємств, які включили в концерн після його створення (розмір не користувався з моменту створення);

2) за рахунок внесків  - але занадто велика сума, тому навряд;

3) за рахунок переоцінки (індексації);

4) за рахунок коштів ДБУ:

Відповідно до ЗУ «Про Державний бюджет України на 2019 рік» передбачається 2820,0 млн. грн на поповнення статутного капіталу уповноваженого суб’єкта господарювання з управління об’єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі (УОП).

5) за рахунок іншої фіндопомоги, в першу чергу міжнародної – теж навряд.

---------------------------------------------

Завжди особисто відстоював  державну підтримку для розвитку вітчизняного ОПК. АЛЕ - Концерн офіційно показав 1,063 млрд долл обороту (revenue) за 2017 (відкриті данні порталу Defenseone).

Хто і як контролює валютні надходження в Концерн від експорту ОВТ? Який чистий прибуток Концерну за роки починаючи з 2014 року? Який бюджет розвитку Концерну?

Нагадаю, що тендер на проведення незалежного аудиту Концерну за міжнародними стандартами триває вже 14 (чотирнадцятий) місяць.

 

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]