Нотаріальні дії на фінансових ринках - гарантія правового захисту
Значення нотаріальних дій для учасників фінансових ринків має непересічну важливість, адже одна з основних функцій нотаріуса - засвідчувати угоди. Законом України «Про нотаріат» встановлено ті види угод, які підлягають нотаріальному посвідченню, однак за б
Фондовий ринок, ринок цінних паперів, фінтех - сферинепрості, тому нотаріус з усією притаманною йому скрупульозністю івідповідальністю підходить до посвідчення таких угод і здійснення іншихнотаріальних дій.
Український нотаріус - універсальний солдат, якому підсилу виконання багатьох функцій, і який здатний сприйняти і реалізувати всіновації законодавства і юридичної практики. Функціонал нотаріату постійнорозширюється. Зокрема, Нотаріальна палата України спільно з Міністерствомюстиції України, Верховною Радою України та Асоціацією правників Українирозробляє зміни до законодавства для наділення нотаріусів функцієюескроу-агента. Зараз ескроу-агентом може бути тільки банк. Але, на мою думку,впровадження механізму використання нотаріусами ескроу-рахунків для здійсненнятранзакцій в угодах з цінними паперами, нерухомістю, корпоративними правамисприятиме підвищенню безпеки угод на фінансових ринках, а значить – залученню іноземнихінвестицій. До того ж, нотаріус - це завжди найбільш безпечніший і надійнийпосередник.
Багато питань в діяльності на фінансових ринках виникаєщодо цінних паперів. З цього приводу варто зазначити, що операції з ціннимипаперами, які здійснюються поза фондовою біржею, не вимагають нотаріальногопосвідчення, якщо інше не встановлено законом або одна зі сторін договору невимагає цього. Процедура нотаріального посвідчення договору купівлі-продажуцінних паперів повинна відповідати загальним вимогам, дотримання яких єнеобхідним для чинності правочину.
З огляду на зростаючу популярність криптовалют,актуальним є питання, чи мають право нотаріуси зараз реєструвати угоди, формоюоплати в яких виступають криптовалюти. Як відомо, Національний банк України, НКЦПФРта Нацкомфінпослуг висловили позицію з цього приводу, у якій зазначили, що такаформа оплати як криптовалюта зараз законом не визнана. Нотаріуси здійснюютьсвою діяльність виключно на законних підставах. Згідно з українськимзаконодавством, грошове зобов'язання за договором може бути виконано тільки вгривнях, також сторони договору можуть встановити його грошовий еквівалент віноземній валюті. Але криптовалюта не є іноземною валютою, тому така форма оплатиза договором в нашій країні наразі неможлива.
Хочете розплатитися біткоїнами за посвідчення договору? Регуляторивисловилися чітко: криптовалюти не є законним платіжним засобом в Україні.Будь-яка діяльність, пов'язана з операціями купівлі, продажу, обміну таконвертації криптовалют несе багато ризиків, які фізичні та юридичні особиповинні усвідомлювати, перш ніж здійснювати операції з криптовалютами. Звичайнож, розвиток технологій не стоїть на місці, розробляються відповіднізаконопроекти, і якщо наша держава коли-небудь зважиться надати криптовалютамлегальний статус, нотаріуси також підуть в ногу з часом і - головне - законом.
Основне, що повинні знати учасники фінансових ринків пронотаріат: нотаріальне посвідчення угод гарантує сторонам правовий захист, атакож є додатковим вагомим аргументом для інвесторів. Бажаю учасникамфінансових ринків успішної діяльності, розвитку і позитивного досвіду звертаньдо нотаріусів!
- Права, гарантовані Конституцією України, які неможливо обмежити Світлана Приймак вчора о 18:21
- Процедура видачі Держпрацею дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки Євген Морозов вчора о 10:32
- Сила чи емпатія Наталія Тонкаль 16.11.2024 20:57
- Видалення з реєстру старої щорічної декларації депутата та подання виправленої Євген Морозов 16.11.2024 16:07
- Справедливість по-українськи: забрати в бідних, збагатити чиновників Андрій Павловський 15.11.2024 22:06
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко 15.11.2024 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 15.11.2024 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 15.11.2024 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда 15.11.2024 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 15.11.2024 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 15.11.2024 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 15.11.2024 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 15.11.2024 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 15.11.2024 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 14.11.2024 11:55
-
Темні емпати: який це тип особистості та що про них кажуть психологи
Життя 10013
-
Комедія з Монікою Белуччі та продовження легендарного "Гладіатора": чотири кіноновинки тижня
Життя 7830
-
Чи корисно їсти лише раз на день?
Життя 7323
-
Секрет дорогих яєць. Як виробники задерли ціни та збільшили експорт
Бізнес 5222
-
NASA та Microsoft запустили чатбот на основі ШІ, що відповідає на питання про Землю
Бізнес 4212