Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
15.01.2014 12:21
"Розлучення" по-українському
"Розлучення" Анатолія Гриценка з Арсенієм Яценюком не стало несподіванкою для більшості політологів та тих, хто бодай трохи знається на опозиційній кухні.
"Розлучення" Анатолія Гриценка з Арсенієм Яценюком не стало несподіванкою для більшості політологів та тих, хто бодай трохи знається на опозиційній кухні. Як не стали несподіванкою й взаємні обливання колишніх соратників помиями, заклики здати депутатські мандати та обзивання "агентами Банкової". Несподіванкою стало тільке те, що "прорвало" тільки зараз, а не, скажімо, півроку чи рік тому.
Безумовно, публічні скандали в опозиційному середовищі вигідні владі й тій самій Банковій, агентами якої всі одне одного називають. Але хто в них винен?
Протягом останнього року існування фракції "Батьківщина" з її надр неодноразово лунала інформація про стиль прийняття рішень. Мовляв, приходять Яценюк, Турчинов, ще кілька осіб, і говорять, що треба проголосувати те, те і те. Чому треба? Просто треба. Жодних дискусій, жодних витоків інформації, які завжди стаються в демократичних інституціях, жодних пояснень. "Ні обіцянок, ні пробачень". Хто не згоден -- ворог і "агент Банкової".
При цьому половина рішень, за які "треба" проголосувати, вигідні саме... Банковій! Найбільш кричущій останній приклад -- так званий "закон про амністію", який оппозиціонери вперто продовжують називати "головним здобутком Майдану, нашою перемогою". Не дивлячись на те, що закон з юридичного боку абсолютно, вибачте, тупий, дозволяє при певних юридичних маніпуляціях позбавити відповідальності "беркутів", не відповідає вимогам народу про покарання всіх причетних до побиття студентів, лідери "Батьківщини" вперто проштовхували документ в Раді. Потім зловтішалися з "регіоналів, яких примусили проголосувати за закон", потім вимагали в Януковича його підписати, потім мало не оголосили святом день друку документу в "Голосі України"...
І що? Закон працює? Ні. "Беркутів" судять? Ні. Знаменита "умовна Банкова" лише потирає руки й публічно жаліється на те, які недолугі закони оппозиция "примушує" її підтримувати. Але всі -- як оппозиція, так і, головне, Банкова -- задоволені.
Головна помилка, якої допустився пан Яценюк, в тому, що він "злив" свій "Фронт змін" Тимошенко, вважаючи, що цим самим всі питання з майбутньою фракцією вирішено. Але "питання", насправді, тільки почалися. Якщо Тимошенко була харизматичним лідером, який, водночас, формував свої дії на основі багатоденних консультацій з командою, то Арсеній Яценюк... просто вважає себе харизматичним лідером. І до думки команди, за виключенням кількох наближених осіб, дослухатися не вважає за потрібне. А шкода. "Батьківщина", яка могла б утримати за собою статус найбільш дієвої опозиційної парламентської фракції, вже зараз в згуртованості, креативності та ще багато в чому програє тому ж УДАРу і навіть "Свободі".
Якщо нинішнє керівництво "Батьківщини" не зробить висновків з власних помилок, то за Гриценко з цієї фракції підуть інші. І не Табалови й інші тушки, яких у фракцію знову ж таки привів пан Яценюк, але й інші, по-справжньому опозиційно налаштовані депутати. Які не вважатимуть за доцільне нести відповідальність за не завжди адекватні дії керівництва фракції.
Ситуація закінчиться дуже погано. І не тільки для особистих політичних амбіцій Арсенія Петровича, а й для тих мільйонів простих українців, які надали цій партії мандат довіри.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник вчора о 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко вчора о 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков вчора о 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель вчора о 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
Топ за тиждень
- Як зруйнувати країну 366
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя 209
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 153
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека 128
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України 116
Популярне
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
37174
-
Експерти з психіатрії назвали п’ять речей, які ніколи не роблять щасливі пари в стосунках
Життя 11887
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 11815
-
"ЗСУ знищили російську армію. Путін будував її 10 років", – генерал армії США Дуґлас Лют
11550
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 10737
Контакти
E-mail: [email protected]