Як себе захисти від незаконної реєстрації права власності на житло?
Якщо думаєте, що ця тема вас не стосується, то вам пощастило або ще все може бути. Мова йде про афери на ринку первинної нерухомості. Зловмисники з підробленими документами реєструють на себе житло, а коли реальний власник звертається до реєстратора з п
Якщо думаєте, що ця тема вас нестосується, то вам пощастило або ще все може бути.
Мова йде про афери на ринку первинноїнерухомості. Зловмисники з підробленими документами реєструють на себе житло, аколи реальний власник звертається до реєстратора з проханням зареєструвати йогоправо власності, йому відмовляють по причині того, що у квартири вже є власник,внесений належним чином до реєстру речових прав на нерухоме майно.
Звичайно, перша думка, яка приходитьзаконному власнику: “Все пропало” або “Що робити?”. В даній ситуації вихід є.
1. Постраждала сторона завжди можезвернутись до суду за захистом своїх прав. З очевидних мінусів: реальний час навідкриття справи та її розгляд (не 2 місяці як зазначено в законодавстві),після винесення позитивного рішення (якщо ще не буде подано апеляційної скарги)потрібно звертатися до реєстраційної служби з заявою про внесення змін уреєстрі на підставі рішення суду. Переваги: суд встановлює юридичні факти щодовласника нерухомого майна. Реєстрація на підставі рішення – це суто процедурначастина.
2. Постраждала сторона може звернутисядо Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації. Переваги: уразі позитивного розгляду заяви дані до реєстру вносяться одразу. Недоліки:рішення Комісії може бути оскаржене у суді; якщо порушені вимоги щодо термінуподання скарги до Мін`юсту (це 60 днів після вчинення незаконної реєстраційноїдії, або ж 60 днів з того моменту, як особа дізналася про цей факт); якщо єрішення цього органу з того самого питання.
Комісія діє на підставі НаказуМіністерства юстиції України від 12.01.2016 № 37/5 “Про діяльність Комісії зпитань розгляду скарг у сфері державної реєстрації та Комісії з питаньакредитації суб’єктів державної реєстрації та моніторингу відповідності такихсуб’єктів вимогам акредитації”, в рамках Закону України “Про державнуреєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” і в межах компетенції,встановленою Постановою КМУ від 25 грудня 2015 р. № 1128 “Про затвердженняПорядку розгляду скарг у сфері державної реєстрації”.
Що варто знати при зверненні доКомісії.
По-перше, Комісія вивчає скаргу чивіднесено розгляд скарги відповідно до Законів до повноважень суб’єкта розглядускарги (належний суб’єкт розгляду скарги). По-друге, чи дотримано вимогиЗаконів щодо строків подання скарги, вимог щодо її оформлення та/або щододокументів, що долучаються до скарги. По-третє, чи наявні (відсутні) іншіскарги у суб’єкта розгляду скарги.
Вирішуючи питання по суті, Комісія встановлюєнаявність чи відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і запереченняскаржника, зазначених у скарзі, та інші обставини, які мають значення дляоб’єктивного розгляду скарги, у тому числі шляхом перевірки відомостей, щомістяться в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, та у разінеобхідності витребування документів, пояснень тощо у суб’єкта оскарження.
Власне, виходячи з можливостей таповноважень Комісії не завжди можна оскаржити незаконну реєстрацію на підставіпідроблених документів, адже державний реєстратор не перевіряє легітимність тихчи інших документів. Інша справа, якщо така реєстрація відбулася через некомплектністьдокументів або форма таких документів (на момент реєстрації) не відповідалавимогам чинного законодавства.
І в даному випадку, якщо комісія підчас розгляду скарги визнає необхідним проведення перевірки зазначених у скарзіобставин правоохоронними органами щодо можливого підроблення документів,суб’єкт розгляду скарги надсилає відповідні відомості правоохоронним органамдля здійснення перевірки таких відомостей та вжиття в межах їх компетенціївідповідних заходів реагування щодо припинення порушення законодавства.
Безумовно, коли ваші права вжепорушено, то жодні превентивні заходи не допоможуть. Однак, потенційнимпокупцям (інвесторам) первинної нерухомості, а також власникам нерухомогомайна, я б рекомендував користуватися сервісами, які контролюють зміни узаписах в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно щодо їхнього майна.Щонайменше не пропустите строки подання скарги, зможете швидко реагувати нанезаконні дії третіх осіб, а також допоможете правоохоронним органам спійматизловмисників по гарячим слідам.
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник вчора о 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко вчора о 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков вчора о 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель вчора о 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Як зруйнувати країну 355
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя 209
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 153
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека 127
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України 116
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
37032
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 11795
-
Експерти з психіатрії назвали п’ять речей, які ніколи не роблять щасливі пари в стосунках
Життя 11769
-
"ЗСУ знищили російську армію. Путін будував її 10 років", – генерал армії США Дуґлас Лют
11483
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 10595