Startup Irpin: як ветерани АТО стають бізнесменами
Денис Дудник, Володимир Шиповський та Віталій Івахненко – це нові підприємці Ірпеня. Ще зовсім недавно вони зі зброєю у руках мужньо захищали Україну на сході. Сьогодні ж, сповнені натхнення та оптимізму, стоять на порозі нового життя – відкриття власної с
Денис Дудник, Володимир Шиповський та Віталій Івахненко – ценові підприємці Ірпеня. Ще зовсім недавно вони зі зброєю у руках мужньозахищали Україну на сході. Сьогодні ж, сповнені натхнення та оптимізму, стоятьна порозі нового життя – відкриття власної справи.
Нині в Ірпінськомурегіоні проживає більше 600 учасників антитерористичної операції. Післяповернення з війни більшість із них стикаються з різними соціальними проблемамиі потребують допомоги не тільки з боку держави, а й з боку своєї громади.Сьогодні на місцях доводиться вирішувати багато питань АТОвців: психологічноїдопомоги, матеріальної підтримки, забезпечення житлом і землею. Цього року мивзялися за вирішення і проблеми зайнятості ветеранів АТО.
Історія перетворенняколишніх воїнів на підприємців в Ірпені почалася із отримання Ірпінськоюагенцією розвитку гранту від агентства з міжнародного розвитку США – USAID на розробку Дорожньої картирозвитку малого та середнього підприємництва для учасників АТО. Над їїстворенням працюють Ірпінська агенція розвитку, фахівці Київськогонаціонального економічного університету ім. В. Гетьмана, громадська організація«Ірпінська міська спілка ветеранів та інвалідів АТО». Ця карта вже презентованаі скоро буде випущена як методичний посібник.
Але теорія без практики– нічого. Тому ми вирішили дати стартовий капітал на власну справу тим хлопцям,які не лише зуміють запропонувати найцікавіші проекти, але й обґрунтують їх,прорахують ризики і розроблять план на перспективу. Так народився перший наКиївщині конкурс підприємницьких проектів для учасників АТО «Startup Irpin».
У конкурсі взяли участь55 учасників АТО з усього регіону. Для них проводилися тренінги, їхконсультували успішні бізнесмени, фахівці з економіки та фінансів.
У результаті народилосябагато цікавих бізнес-проектів. Однак журі обрало три найкращих. Перше місце істартовий капітал у розмірі 100 тисяч гривень від спонсорів конкурсу отримавДенис Дудник. Його проект – це тестова франчиза торгової марки «Ветеранпром» навиготовлення ветеранських ножів. Виготовляти їх будуть самі ветерани. Важливо,що у цьому бізнесі буде створено не одне робоче місце, а кілька. Автор ідеїпровів чіткі розрахунки собівартості, ціну рекламної кампанії, навів можливіризики та очікувані перспективи і переконав журі, що його справа таки маємайбутнє.
Друге місце у конкурсіта приз у розмірі 50 тисяч гривень отримав Володимир Шиповський за ідею зістворення унікальних дизайнерських декорацій для приміщень. Як додатковий бонусйому ми надали в користування приміщення площею 60 кв. м. на один рікбезкоштовно. А місцева будівельна компанія «Синергія» уже готова зробити великезамовлення.
Третє місце посівучасник антитерористичної операції Віталій Івахненко за проект з виготовленняметалевих виробів АТОвцями. Він теж отримав 50 тисяч гривень на розвиток своєїсправи.
Наступного року миплануємо продовжити «Startup Irpin».У першому конкурсі брали участь кілька представників інших регіонів. Ми невідмовляли нікому. Більше того, у планах – вивести конкурс на всеукраїнськийрівень. Сподіваюся, що й інші міста підтримають нас у цій ініціативі.
- Увольнение с военной службы, родители - инвалиды Віра Тарасенко вчора о 20:04
- Інноваційна стійкість – запорука розвитку під час кризи Єгор Осадчук 31.01.2025 20:39
- Як штучний інтелект і дата-центри стимулюють глобальний попит на мідь Ксенія Оринчак 31.01.2025 10:37
- Спільна власність та спадкування: мрії та реальність у лабіринті правових зв'язків Світлана Приймак 31.01.2025 10:09
- Інтернет-реклама, що уникає бана. Але так буде не завжди Богдан Кашаник 30.01.2025 15:24
- Тренди українського фінтеху 2025: адаптація до викликів і нові можливості Сергій Сінченко 30.01.2025 15:08
- Як обрати правильного партнера для співпраці в рамках моделі Build-Operate-Transfer (BOT) Ніна Гузей 30.01.2025 14:21
- Освіта майбутнього: які революційні зміни потрібні Україні? Любов Шпак 30.01.2025 13:21
- Чому ми знаємо багато, але не діємо? Катерина Мілютенко 29.01.2025 22:23
- Економічні бульбашки: причини виникнення, характеристика та основні цикли Юрій Асадчев 29.01.2025 15:43
- "Нові" гарантії для бізнесу: чи зупинять вони безпідставні кримінальні провадження? Богдан Глядик 29.01.2025 15:16
- Українська міграція до Польщі: виклики, можливості та наслідки Сильвія Красонь-Копаніаж 29.01.2025 14:41
- Найбільший банк Нідерландів ING Group залишає росію після більш ніж 30-річної присутності Володимир Горковенко 29.01.2025 12:26
- Діти під прицілом Богдан Кашаник 28.01.2025 23:01
- Точний прогноз, що змінює все Наталія Качан 28.01.2025 21:10
- Точний прогноз, що змінює все 101
- Українська міграція до Польщі: виклики, можливості та наслідки 81
- Скасування Господарського кодексу України: необхідність чи передчасність? 80
- Модна усмішка: Як сучасна ортодонтія змінює стандарти краси 74
- Встановлення опіки над майном зниклої безвісти особи: що змінилося? 74
-
Тюрма за допомогу? Хто і чому блокує підтримку України в ЄС – перелік країн
2365
-
В Україні не вистачає сховищ для 1 млн тонн картоплі, це дестабілізує ринок
Бізнес 2108
-
Тисяча і одна проблема. Як амбітний проєкт міста Неом опинився на межі закриття
Технології 1661
-
Бізнес-тиждень: Ахметов завезе кокс зі США, Київстар купує таксі, де мобілізованим платять більше
Бізнес 1653
-
Молдовагаз замінила Газпром у Придністров'ї: першу партію газу вже доставили
Бізнес 1282