Економічний протекціонізм - шлях розвитку і зростання для України
Принцип вільної торгівлі без мит і обмежень є ідеальною моделлю розвитку світової торгівельної системи. Однак, часто, для збереження конкурентності, державам доводиться вдаватися до протекціонізму
Принцип вільної торгівлі без будь-яких мит і обмежень є ідеальною моделлю розвитку світової торгівельної системи за участі всіх країн з різних континентів і регіонів світу. Теоретично за таких умов усі країни перебувають у рівних конкурентних умовах і можуть вільно реалізувати на світовому ринку сировину і вироблені товари за ринковими цінами.
Насправді більшість сучасних високорозвинених країн для швидкого економічного зростання і отримання конкурентних ринкових переваг широко використовували в колоніальну епоху дешеві природні або трудові ресурси зі своїх колоній. З метою подальшого економічного зростання вони намагалися розширити колоніальні володіння і неминуче стикалися зі складними суперечностями й конфліктами між собою - торговельними, економічними, політичними і навіть збройними.
Незважаючи на плин часу і створення спеціальної міжнародної організації для регулювання торговельних відносин - Світової організації торгівлі, (World Trade Organization, WTO) більшість країн активно використовують лобізм у площині своїх торговельних й економічних інтересів. Таким чином уряди захищають внутрішнього виробника, створюють на ринку праці додаткові робочі місця. Від цього безпосередньо залежить добробут і процвітання держави та її громадян. Як бачимо, у сучасному світі відстоювання національних економічних інтересів є важливою складовою міжнародних відносин. Слабкі держави в економічному сенсі фактично є колоніальними сировинними територіями для високорозвинутих, які виробляють високотехнологічну продукцію з високим рівнем доданої вартості.
Показовим прикладом нерозв'язаних суперечностей сучасного світу є торгівельна війна між двома найбільшими економіками світу - США і КНР. Кожна країна відстоює свої інтереси. Оскільки дефіцити торговельного балансу США з Китаєм у 2018 р. сягнув 419,2 млрд доларів, американський уряд запровадив торговельні мита на імпорт китайських товарів. Незважаючи на це, імпорт товарів з Китаю до США в минулому році зріс ще на 53,3 млрд доларів. Це свідчить про ефективність китайської промисловості, яка наповнює внутрішній ринок США конкурентоспроможними товарами, що безумовно посилює цю країну як в економічній, так і в політичній площинах.
Україна за визначенням є малою відкритою економікою. Це підтверджує індекс економічної конкурентоспроможності нашої держави. За методикою Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) в минулому році Україна посіла 83-місце серед 140 країн. Тобто 82 країни на глобальному ринку мають різні конкурентні переваги над українською економікою.
Політика економічного протекціонізму для вітчизняних підприємців і послідовного відстоювання інтересів українських виробників є єдиноправильною стратегією економічного розвитку нашої країни, якщо ми не хочемо бути поглинутими сильнішими економіками, перетворившись на їхній сировинний придаток.
Основним принципом, яким мають керуватися у своїй діяльності представницькі та виконавчі органи влади в процесі реалізації державної економічної політики, має стати солідарність, рівноправність, відповідальність і партнерство щодо вітчизняних підприємців. Голослівні твердження про те, що ринок самостійно може врегулювати всі суперечності в умовах жорсткої цінової конкуренції на глобальному рівні, безкомпромісної боротьби за ринки збуту сировини і товарів, систематичних торгівельних війн між найсильнішими економіками світу, є наївними і ризикованими.
Економічний успіх країни також залежить від активної участі у відстоюванні національних економічних інтересів компетентних і відповідальних фахівців, які мають не лише відповідні здібності, а й оперують дієвими інструментами для проведення якісних змін у країні.
Країні необхідний суверенітет в прийнятті важливих рішень в економічній площині. Такі рішення можуть ухвалюватися лише на користь України. Реальний суверенітет в прийнятті рішень і обґрунтований економічний протекціонізм - це оптимальний шлях нашого розвитку в сучасному світі з усіми його викликами і суперечностями.
- «Справедливість» судді Канигіної Лариса Гольник вчора о 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко вчора о 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков вчора о 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель вчора о 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Як зруйнувати країну 322
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя 195
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 150
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 133
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України 110
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
13365
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 8226
-
Як весняна погода вплине на врожай пшениці в Україні й світі
Думка 6582
-
Експерти з психіатрії назвали п’ять речей, які ніколи не роблять щасливі пари в стосунках
Життя 4462
-
Спиратися на реальні дані, бути готовим до змін: як Барометр бізнесу допомагає діяти на випередження
Бізнес
3648