Про порядок реєстрації переможця конкурсного відбору АРМА в контролюючих органах
Практична стаття про необхідні кроки переможця конкурсу АРМА на управління майном, після укладення відповідного договору. У статті надано детальне роз’яснення необхідних кроків, строків та заяв.
Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (скорочено - Агентство з розшуку та менеджменту активів або АРМА) є центральним органом виконавчої влади із спеціальним статусом уповноваженим на збереження та збільшення економічної вартості арештованих активів у кримінальному провадженні, шляхом здійснення ефективного управління такими активами в інтересах держави Україна, власника Активів та установника управління.
Активи, відповідно до ст. 1030 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ), передані в управління переможцю конкурсного відбору, мають бути відокремленими від іншого майна управителя та обліковуватися на окремому балансі управителя і щодо таких активів ведеться окремий облік.
Відповідно до ст. 1029 ЦКУ встановлено, що за договором управління майном одна сторона (установник управління) передає другій стороні (управителеві) на певний строк майно в управління, а друга сторона зобов’язується за плату здійснювати від свого імені управління цим майном в інтересах установника управління або вказаної ним особи (вигодонабувача).
Відповідно до положень Податкового кодексу України в (далі – ПКУ) до управителя висунуто дві вимоги:
1. Зареєструватися платником ПДВ. Оскільки відповідно до вимог п.п.5 п.180.1 ст. 180 ПКУ управитель майна, який веде окремий податковий облік господарських операцій, пов’язаних з використанням активів, переданих в управління, має обов’язково бути зареєстрованим як платник ПДВ. Реєстрація платником ПДВ здійснюється щодо кожного Договору управління окремо.
2. Поставити на облік у контролюючому органі Договір управління майном. Відповідно до п.64.6 ст.64 ПКУ повинен бути взятий на облік контролюючим органом за місцем реєстрації платника ПДВ.
Для постановки на облік Договору управління майном управитель майна подає одночасно із реєстраційною заявою платника ПДВ до контролюючого органу за своїм основним місцем обліку такі документи:
- заяву за формою №1-ОПП;
- копію договору управління майном.
Важливо, не пропустити 10 денний строк звернення до контролюючого органу, перебіг цього строку починається з дня нотаріального посвідчення договору управління майном.
Контролюючий орган на підставі отриманих документів приймає рішення про реєстрацію платником ПДВ договору про управління майном (тим самим бере на облік договір управління майном), а також вносить відомості про нього до Реєстру договорів управління майном.
В подальшому управителю за кожним договором управління майном контролюючим органом окремо буде присвоєно 9-значний реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який є податковим номером платника податків (п.п. 2 п. 2.4 Порядку обліку платників податків і зборів Затверджений Наказом Міністерства фінансів України № 1588 від 09.12.2011р.). Цей номер управитель буде використовувати для сплати податків, складання податкових накладних і розрахунків коригування до них, подання декларації з ПДВ тощо, а також виконання прав та обов’язків платника податків за договором окремо від власної діяльності. Цей номер є також індивідуальним податковим номером платника ПДВ для особи — управителя майна.
Варто зазначити, що операція з передачі арештованого майна від установника управління до управителя, не вважається постачанням товарів, а тому не оподатковується ПДВ (пп. 14.1.191 та 14.1.202 ПКУ).
Дохід управителя від управління майном оподатковується ПДВ на загальних підставах.
Проведення розрахунків за операціями пов’язаними з договором управління майном мають здійснюватися з окремого банківського рахунку, який ніяк не пов’язаний з поточним рахунком управителя. На банківський рахунок управителя, надійде лише плата за управління майном. А тому саме ця плата і має бути оподатковуватися як дохід управителя.
Використана література:
Податковий кодекс — Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI.
Цивільний кодекс — Цивільний кодекс України від 16.01.2003 р. № 435-IV.
Порядок обліку платників податків і зборів, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588.
Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 №1130.
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник вчора о 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко вчора о 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков вчора о 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель вчора о 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Як зруйнувати країну 355
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя 207
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 153
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека 126
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України 116
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
36862
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 11757
-
Експерти з психіатрії назвали п’ять речей, які ніколи не роблять щасливі пари в стосунках
Життя 11643
-
"ЗСУ знищили російську армію. Путін будував її 10 років", – генерал армії США Дуґлас Лют
11383
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 10454