Аутсорсинг у лікарнях – популярний тренд на українському ринку
За останні кілька років на українському ринку помітно зросла важливість аутсорсингових послуг у медичному секторі
Лікарні все більше усвідомлюють переваги делегування таких завдань, як прибирання, технічне обслуговування нерухомості або харчування пацієнтів. Для керівників лікарень можливість зосередитися на основних завданнях догляду за пацієнтами та порятунку життів стає ключовим аспектом, тоді як вони все частіше готові делегувати управління технічними засобами спеціалізованим компаніям.
І хоча в Західній Європі такий тренд існує вже понад 30 років, для українських лікарень він є абсолютно новим, оскільки для того, щоб медичні заклади могли хоча б думати про аутсорсинг, потрібно було провести низку системних реформ, насамперед, пов'язаних із джерелами фінансування та управлінням охороною здоров'я. А в Україні такі реформи тільки розпочалися напередодні війни. У свою чергу, без системних змін впровадження аутсорсингу в лікарнях було практично нереальним.
Як на мене, ця тенденція буде тільки посилюватися в найближчі роки, оскільки використання аутсорсингу дозволяє не тільки більш ефективно управляти лікарнею, а й впроваджувати сучасні технології та європейські стандарти, що має величезне значення для підвищення якості охорони здоров'я в Україні.
Модель аутсорсингу у закладах охорони здоров'я виявилася успішною у високорозвинених країнах, оскільки, як я вже згадувала, вона дає можливість зосередитися на основній діяльності, тобто на лікуванні пацієнтів, тоді як допоміжні завдання, такі як прибирання, ІТ, бухгалтерія чи управління інфраструктурою, передаються зовнішнім спеціалізованим провайдерам, що дозволяє використовувати їхні ресурси без необхідності вкладати кошти в розвиток власних компетенцій та інфраструктури. Аутсорсинг також забезпечує гнучкість у пристосуванні обсягу послуг до ваших поточних потреб. Залежно від ситуації на ринку, відносно легко збільшити або зменшити масштаби співпраці із зовнішніми провайдерами, що є складнішим завданням у випадку з власним персоналом.
Аутсорсингові компанії часто мають оптимізовані процеси і здатні виконувати завдання більш ефективно. Для клініки на аутсорсингу це означає вищу якість послуг і швидше виконання завдань.
Для закладів охорони здоров'я важливим аспектом є також мінімізація санітарних ризиків. Постачальники клінінгових послуг або послуг з організації харчування для лікарень зазвичай мають системи контролю якості та суворі процедури для мінімізації операційних загроз.
Слід визнати, що в Україні - через відсутність усталеної практики - все ще існують проблеми тлумачення законодавства в контексті того, чи може працівник зовнішньої компанії, наприклад, прибирати приміщення зі спеціальним режимом, такі як операційні, чи це обов'язково повинен робити персонал лікарні. Наразі лікувальні заклади не готові відокремити повний обсяг робіт з прибирання, хоча це є стандартом для більшості європейських країн.
У Польщі, наприклад, спеціалізовані постачальники навіть надають лікарням послуги з безпосереднього догляду за пацієнтами, які в Україні покладені на медичних сестер.
Підсумовуючи, можна сказати, що аутсорсинг послуг стає невід'ємною частиною сучасного управління медичними закладами, створюючи при цьому новий сегмент на українському ринку.
- Процедура видачі Держпрацею дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки Євген Морозов 10:32
- Сила чи емпатія Наталія Тонкаль вчора о 20:57
- Видалення з реєстру старої щорічної декларації депутата та подання виправленої Євген Морозов вчора о 16:07
- Справедливість по-українськи: забрати в бідних, збагатити чиновників Андрій Павловський 15.11.2024 22:06
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко 15.11.2024 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 15.11.2024 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 15.11.2024 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда 15.11.2024 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 15.11.2024 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 15.11.2024 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 15.11.2024 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 15.11.2024 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 15.11.2024 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 14.11.2024 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов 14.11.2024 09:56
-
Темні емпати: який це тип особистості та що про них кажуть психологи
Життя 9536
-
Комедія з Монікою Белуччі та продовження легендарного "Гладіатора": чотири кіноновинки тижня
Життя 5843
-
Секрет дорогих яєць. Як виробники задерли ціни та збільшили експорт
Бізнес 5031
-
"Справжній бедрум панк": музичні новинки тижня
Життя 3988
-
Майк Тайсон програв Джейку Полу
Життя 3842