Чи можна не подавати податкову звітність під час воєнного стану?
В яких випадках підприємці можуть не подавати звітність — поради від адвоката
Отримав від клієнта запитання на консультації: «До початку воєнного стану подавали податкову звітність як звичайно. Як краще зараз подавати звітність: у звичайні строки чи після закінчення воєнного стану? Що робити, якщо все ще не подали звіт за 2021 рік?»
Я рекомендую подавати звітність, як звичайно, у звичайні строки. Так, зараз підприємці отримали певні послаблення: для них не настає відповідальність за несвоєчасну подачу звітності.
Однак, на мій погляд, ви маєте навести дійсно форс-мажорні обставини, що завадили вам вчасно подати звітність. Про це у своєму листі № 2024/02.0-7.1 від 28.02.2022 року висловилася Торгово-промислова палата України щодо засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) внаслідок російської агресії.
Так, у вас дійсно може не бути змоги подати звітність через об'єктивні обставини, зокрема:
— первинна документація знищена та була доступна лише в паперовому вигляді;
— ви не маєте доступу до первинки фізично (бо, наприклад, підприємство перебуває на тимчасово окупованій території);
— ви знаходитеся на території, де ведуться бойові дії.
Однак, вам потрібно буде зібрати докази, щоб підтвердити кожну з обставин, яку ви вважаєте форс-мажорною та яка завадила вам подати звітність вчасно.
Особливо варто напружитися підприємцям, які тимчасово не могли нормально працювати, вести документообіг, платити податки, а вже зараз повернулися до більш-менш звичного режиму. Головна причина: з 1 липня 2023 року влада планує відновити всі податки, штрафи й податкові перевірки, які були призупинені на час дії воєнного стану. Такий законопроєкт № 8401 уже лежить на розгляді у Верховній Раді України.
Тож раджу подавати звітність, як звичайно, якщо у вас є об'єктивна можливість зробити це, поки податкова не завітає до вас у гості. Але це буде вже зовсім інша історія.
Якщо ж такої об'єктивної змоги подати звітність зараз у вас немає, доведеться дочекатися реальної можливості, щоб уникнути санкцій від податкової.
- 3 + 3: способи нестандартного та стандартного використання процедуры - форензик. Артем Ковбель 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук вчора о 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 07.05.2025 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 07.05.2025 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 07.05.2025 09:19
- Як зруйнувати країну 292
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 196
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 189
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 142
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 119
-
Harley-Davidson запустить власну гоночну серію з MotoGP у 2026 році
Бізнес 13161
-
Прохідницький щит для будівництва метро в Києві привезуть на початку 2026 року
Бізнес 6538
-
Рада скасувала старий Господарський кодекс: які наслідки для бізнесу
Думка 4494
-
Спиратися на реальні дані, бути готовим до змін: як Барометр бізнесу допомагає діяти на випередження
Бізнес
3127 -
Київстар за І квартал 2025 року сплатив понад 3,37 млрд грн податків
Новини компаній 2665