Чи дотягує патріотизм українського політикуму до рівня Гватемали?
Найбільш ефективним способом подолання тотальної корупції для України може бути створення незалежної міжнародної комісії під контролем ООН, яка б не підпорядковувалася українській владі.
Буквально сьогодні преса широко розповсюдила статтюДжоша Когена, яку експерт з питань економічних реформ на пострадянськомупросторі присвятив методам боротьби з корупцією в Україні.
На думку Когена, найбільш ефективним способомподолання тотальної корупції для України може бути створення незалежної міжнародноїкомісії під контролем ООН, яка б не підпорядковувалася українській владі. Саметакий досвід був успішно апробований у Гватемалі, де в 2006 році уряд країнидобровільно делегував частину суверенних повноважень Міжнародній комісії протибезкарності у Гватемалі (CICIG). Ця структура за час своїх повноважень розглянула сотнісправ і висунула сотні звинувачень високопосадовцям країни, які мали стосунокдо корупційних схем. Зокрема, до відповідальності були притягнуті навіть двапрезиденти Гватемали – колишній і чинний на час розслідування.
Крім того, автор статті вважає, що профінансувати діяльність подібногоутворення могли б Сполучені Штати. На його думку, уповноважити Комісію надіяльність необхідно щонайменше на 5 років з можливістю автоматичного продовженнямандату в подальшому, аж до припинення її роботи спеціальним законодавчимактом.
На перший погляд, ідея виглядає вкрай неординарно і, можливо, навіть зухвало.Особливо на фоні гострих розмов про зовнішнє управління Україною через МВФ,міністрів-іноземців та ін. Але, з урахуванням наявних реалій, вказаний механізмподолання корупції може виявитися єдиним дієвим інструментом викоріненнякорупційної складової у вітчизняній економічній і, насамперед, політичнійсистемі. Адже про люстрацію як метод самоочищення влади вже всі давно забули, аборотьба з корупцією стала не стільки реальними систематичними крокамиборотьби, стільки темою піару, яскравим брендом, який використовують всі безвинятку політики для нарощування популярності, оскільки цей лейтмотивкористується найбільшим запитом з боку суспільства. Відтак ні українська влада, ні опозиція невіддадуть в «чужі» руки цей продуктивний генератор передвиборчих рейтингів. Однакімітація боротьби з корупцією рано чи пізно все ж обернеться проти всіхексплуататорів цієї теми виключно у власних політичних інтересах, так як суспільствутреба не програми, а результати подолання корупції.
У нас всі віртуозно звертаються до народовладдя, як тільки мова заходитьпро політичні інтриги, війну з опонентами, нові вибори тощо. Якщо прем’єрутреба поставити президента у скрутне становища, він виступає за проведенняреферендуму, якщо партії необхідно нагадати про своє існування, вона теж згадуєпро референдум і т.д. Але цікаво, чи знайдеться бодай одна політична сила, якаініціює референдум щодо такого собі незалежного антикорупційного трибуналу,який не буде розрізняти, хто має владний імунітет, а хто ні? А, між іншим,тільки у такий спосіб можна визначити, чи справді політична еліта в Україніготова повною мірою викорінювати корупцію. Іншими словами, чи дотягуєпатріотизм українського політикуму до рівня Гватемали.
- Права, гарантовані Конституцією України, які неможливо обмежити Світлана Приймак вчора о 18:21
- Процедура видачі Держпрацею дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки Євген Морозов вчора о 10:32
- Сила чи емпатія Наталія Тонкаль 16.11.2024 20:57
- Видалення з реєстру старої щорічної декларації депутата та подання виправленої Євген Морозов 16.11.2024 16:07
- Справедливість по-українськи: забрати в бідних, збагатити чиновників Андрій Павловський 15.11.2024 22:06
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко 15.11.2024 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 15.11.2024 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 15.11.2024 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда 15.11.2024 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 15.11.2024 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 15.11.2024 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 15.11.2024 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 15.11.2024 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 15.11.2024 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 14.11.2024 11:55
-
Темні емпати: який це тип особистості та що про них кажуть психологи
Життя 9989
-
Комедія з Монікою Белуччі та продовження легендарного "Гладіатора": чотири кіноновинки тижня
Життя 7653
-
Чи корисно їсти лише раз на день?
Життя 6732
-
Секрет дорогих яєць. Як виробники задерли ціни та збільшили експорт
Бізнес 5212
-
NASA та Microsoft запустили чатбот на основі ШІ, що відповідає на питання про Землю
Бізнес 4184