home-icon
Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
02.11.2016 16:31

Не суперечить, але і не узгоджується

Головний спеціаліст законопроектного департаменту Міністерства юстиції України

Згідно зі статтею 6 Закону України «Про застосування амністії в Україні» особи, на яких поширюється дія закону про амністію, можуть бути звільнені від відбування як основного, так і додаткового покарання, призначеного судом, крім конфіскації майна, в ч

Згідно зі статтею6 Закону України «Про застосування амністії в Україні» особи, на якихпоширюється дія закону про амністію, можуть бути звільнені від відбування якосновного, так і додаткового покарання, призначеного судом, крім конфіскаціїмайна, в частині вироку, яка не була виконана на день набрання чинності закономпро амністію. Особам, засудженим до покарання (основного чидодаткового) у виді штрафу, сума штрафу, сплаченого ними до прийняття судомрішення про звільнення від відбування покарання у зв’язку з амністією, неповертається.

Амністія є однимз видів звільнення від кримінального покарання та його відбування, а отже їїзастосування повинно відповідати засадам державної кримінально-правовоїполітики.

Аналіз чинногокримінального закону, зокрема положень розділу ХІІ, свідчить, що відповіднінорми не передбачають можливості звільнення від покарання у виді штрафу. Так,стаття 75 Кримінального кодексу України, що регламентує звільнення відвідбування покарання з випробуванням, передбачає можливість звільнення осіблише при призначенні покарання у виді виправних робіт, службового обмеження длявійськовослужбовців, обмеження волі, а також позбавлення волі на строк небільше п'яти років. Інші види звільнення від покарання застосовуються під часйого відбування, а отже до штрафу відношення не мають.

 Відповідно достатті 14 Закону України «Про амністію у 2014 році», а також статті 15 ЗаконуУкраїни «Про амністію у 2016 році», прийнятого 7 липня 2016 року таповернутого з пропозиціями Президента України,  встановлено, що особи, на яких поширюється діяцього Закону, можуть бути звільнені від відбування основного і додатковогопокарання, призначеного судом, крім конфіскації майна, у частині вироку, що небула виконана на день набрання чинності цим законом.

Особам,засудженим до покарання (основного чи додаткового) у виді штрафу, сума штрафу, сплаченогоними до прийняття судом рішення про звільнення від відбування покарання узв'язку з амністією, не повертається.

 Необхіднозазначити, що Закон України «Про застосування амністії в Україні» був прийнятийіще в 1996 році. До статті 6 цього Закону зміни жодного разу не вносились.

 Крім штрафуКримінальний кодекс України не передбачає також можливості звільнення від такихосновних видів покарання як громадські роботи і арешт.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи