Благодійна діяльність в Україні під час дії воєнного стану
Благодійні фонди в Україні стикаються з проблемами прозорості та контролю, впливаючи на довіру донорів. Важливо перевіряти звітність фондів.
В Україні триває війна, війна на знищення українського народу!!! Під час війни знищуються об’єкти житлової забудови, стратегічні об’єкти, заводи, підприємства та навіть дитячі лікарні. Західні партнери та звичайні громадяни України допомагають відновлювати ті чи інші об’єкти за допомогою благодійних фондів, які діють на території України та платформи, створеної Президентом України «United 24».
Неначебто мета всіх благодійних організацій має бути одна – допомога для сприяння законним інтересам бенефіціарів. Сфери діяльність того чи іншого фонду можуть відрізнятися.
Однак, не все так прозоро та зрозуміло у правовому регулюванні благодійних фондів. Адже благодійна організація є юридичною особою приватного права. Фінансування діяльності благодійних фондів можливо за рахунок благодійних пожертв та благодійних грантів.
Отже, об’єднавшись заради допомоги постраждалим людям та зруйнованим об’єктам, у благодійників добровільних пожертв не завжди є впевненість у цільовому використанні їх коштів через благодійні фонди та поясню чому.
Жодного контролю зі сторони держави щодо перевірки законної діяльності благодійних організацій немає, що ставить під сумнів можливість здійснення контролю за діяльністю таких організацій зі сторони благодійників. Більш того, є випадки невиконання положень статуту навіть щодо контролю діяльності органів управління всередині фонду, наприклад зі сторони вищих органів благодійних фондів – наглядової ради та загальних зборів учасників, що призводить до порушення статутних завдань такого благодійного фонду.
Сьогодні вирішила приділити особливу увагу Благодійному фонду, який залучав гроші благодійників через публічних осіб (журналістів, акторів) неначебто на відновлення всім відомої Лікарні, та у діяльності якого є безліч порушень, що були виявлені під час діяльності такого фонду. Сьогодні порушення не усунуто, аудит не проведено, а органи правління не виконують свої повноваження, визначені Статутом.
Виникає цілком логічне питання, чому такі дії дозволяють собі посадові особи Фонду та до чого це може призвести? Все просто. Безкарність породжує злочинність. Відсутність належного правового регулювання та нагляду за діяльністю Фонду. Порушення у діяльності благодійного фонду можуть призвести не лише до нецільового використання коштів донорів, а ще й до втрати первинної мети збору коштів благодійників. Якщо під діяльності Фонду виявлені порушення законодавства України, очевидно, що мови про довіру до фонду та прозорість його діяльності йти не може.
Прозорість та довіра до фонду є основною складовою у діяльності Благодійних фондів. Однак, не завжди інформація, що публікується для благодійників (донорів) на офіційному сайті благодійного фонду містить правдиві відомості щодо діяльності благодійної організації. Відтак, кожен самостійно обирає назву Фонду, якому довіряє. Важливим є фактор своєчасної та прозорої звітності, опублікованої на сайті такого фонду, рішення загальних зборів, які також мають бути відкритими для кожного донора та звісно зрозуміла структура діяльності та контролю.
Отже, перед визначенням Благодійного фонду, якому Ви вирішили довірити кошти, потрібно перш за все з’ясувати прозорість звітності такого фонду та репутацію серед благодійників.
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов 09:56
- Розірвання шлюбу за кордоном: особливості та процедури для українців Світлана Приймак вчора о 16:28
- Зелені сертифікати для експорту електроенергії: можливості для українських трейдерів Ростислав Никітенко вчора о 11:10
- Еволюція судової практики: від традицій до цифрових інновацій Дмитро Шаповал вчора о 10:22
- Надіслання адвокатом відзиву на касаційну скаргу на електронну пошту Суду Євген Морозов вчора о 09:28
- Згода на обробку персональних даних – правочин? Судова практика Анастасія Полтавцева 12.11.2024 16:59
- Адвокатський запит в ТЦК та відстрочка від призову: очікування й реальність Світлана Приймак 12.11.2024 16:55
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції Наталія Тонкаль 12.11.2024 11:32
- Переваги та ризики співпраці з європейськими постачальниками відновлювальної енергії Ростислав Никітенко 12.11.2024 11:02
- Перезавантаження трейдерського ринку: ключові тренди Дмитро Казанін 12.11.2024 10:48
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями Ірина Селезньова 12.11.2024 09:55
- ОП ВС КГС: зменшення розміру неустойки (пені) нарахованої за порушення зобов`язання Євген Морозов 12.11.2024 08:49
- Гра в імітацію Євген Магда 12.11.2024 05:31
- Правова боротьба за спадок: позов проти банку про стягнення коштів у російських рублях Павло Васильєв 11.11.2024 20:24
-
У Нідерландах успішно випробували найпотужніший наземний кран у світі – фото
Бізнес 11270
-
Співвласник АТБ почне відкривати торговельні центри у невеликих містах
Бізнес 10003
-
Кінець уряду Шольца. Хто стане новим канцлером і який ультиматум має для Путіна
6496
-
Нафта може впасти до $40 у 2025 році, якщо ОПЕК скасує добровільне скорочення видобутку
Бізнес 3889
-
Росіяни почали атакувати Харків дронами "Молнія-1". Чим вони небезпечніші за "шахеди"
Технології 2914