Як не платити за незаконну податкову перевірку (історія з практики)
Ця історія могла не трапитись, якби кілька років тому начальником податкової в одному із районів Київської області не призначили 25 –річного «мажора». Звичайно, ж за високі моральні та професійні якості, а Ви що подумали. Не встигло чорнило висохнути на
Цяісторія могла не трапитись, якби кілька років тому начальником податкової водному із районів Київської області не призначили 25 –річного «мажора». Звичайно, ж за високі моральні та професійні якості, а Ви що подумали. Невстигло чорнило висохнути на наказі, як новоспечений начальник став «відбивати»виявлене йому довіря.
Заіронією долі у володіннях нашого героя знаходилось ТОВ «Кровососів геть».Підприємство справно платило податки, пережило не одну перевірку податкової, навітьотримувало відшкодування ПДВ із бюджету.Ех, то були славні часи.
Одногочудового весняного дня на підприємство прийшла перевірка податкової. А дальшекласика жанру.
Перевіркапроводилась в два етапи. За результатами перевірки всупереч вимогамзаконодавства товариству не було надано належним чином оформленого примірника акту, чим позбавлено його можливостінадання заперечень. Працівники податкової також не надали для ознайомлення актупро відмову від підписання акту перевірки. Настав час оформлення податковогоповідомлення - рішення.
Напередодніотримання листа від податкової, у якому начебто містилися рішення-повідомлення, директора ТОВ «Кровососів геть» запросив назустріч начальник податкової. Зустріч відбулася в одному із кафе славного містаКиєва. На зустрічі він пропонував замінити акт перевірки на меншу суму завинагороду. Після цього начальник податкової призначивще одну зустріч директору, на якій запропонував замінити акт за грошову винагородуу сумі 5000 доларів США, мовляв, «Ты виноват уж тем, чтохочется мне кушать». Незговірливий та наївний директорстояв на своєму. Отож, згодом податкова направила ТОВ «Кровососів геть» одразу першуподаткову вимогу, а потім і другу.
У відповідь підприємство направилоскаргу на протиправні дії податкової до відділу по боротьбі з корупцією в органах державної податковоїслужби. Інформація, викладена в скарзі, підтвердилась тому матеріали перевірки булинаправлені до прокуратури Київської області, за результатами перевірки якої до«не мажорного» заступника «мажорного» начальника податкової було застосованодогану.
В обмін на відмову від оскарженнядій податкової в різні органи ТОВ «» змушене було написати податковій листа пронібито втрату оригіналів податкових повідомлень –рішень, щоб отримати їх копіїдля судового оскарження. Так склалось історично, що в 2010 році легше булопобачити вдома на кухні кенгуру, чим виграти суд в податкової. Неформальнавказівка суддям вирішувати спори із державою на користь неньки України вокремих регіонах ще й досі діє.
Пройшовши всі кола владних горнил,власники ТОВ «Кровососів геть» постали перед дилемою: заплатити державі 5 млн. грн., закритибізнес, залишивши при цьому близько 40 працівників без засобів до існування врозпалі кризи чи принципово не платити за результати незаконної перевіркиподаткової. Настав зірковий час для власників ТОВ «Кровосісів геть» - час ліквідації підприємства «за один день». Тут не потрібен витягпро банкрутство. Відбулась вона шляхом відступлення новому власнику 100% часток в праві на товариство.З так званими корпоративними правами відступились всі податкові борги. Одразуобмовимось, що нового власника проблеми підприємства не бентежили. В якостіноворічного подарунка діючій владі під час державної перереєстрації учасниківпідприємства була й змінена його юридична адреса на славне м. Донецьк.
Ви запитаєте, як йдуть справи у колишніх власників ТОВ «Кровосісів геть». Вонизареєстрували нове товариство в іншому місці, де адекватне податковеначальство, а трудовий колектив із 40 працівників зберіг свої робочі місця.
Передрук матеріалу дозволенj виключно із посиланням насайт юридичної консалтингової компанії «Салекс» http://salex-lcc.com.ua/index.php/features-4/menu-types-2/vytyag-bankrutstvo
- Нові мита Трампа: що чекає на Україну та Ізраїль у новій торговій реальності Олег Вишняков вчора о 18:27
- Корупція у Президента чи безвідповідальність вартістю 2 млрд грн? Артур Парушевскі вчора о 14:23
- Регулювання RWA-токенів у 2025 році: як успішно запустити проєкт Іван Невзоров вчора о 13:50
- Непотрібний президент Валерій Карпунцов вчора о 13:38
- Стягнення додаткових витрат на навчання дитини за кордоном: на що необхідно звернути увагу Арсен Маринушкін вчора о 13:21
- Оформлення права власності на частку у спільному майні колишнього подружжя Альона Прасол вчора о 10:29
- В Україні з’явився "привид" стагфляції, що пішло не так? Любов Шпак вчора о 10:27
- Юридичне регулювання sweepstakes: основні аспекти та огляд за юрисдикціями Роман Барановський 02.04.2025 16:19
- Нелегальний ринок тютюну: як зупинити мільярдні втрати для бюджету України? Андрій Доронін 02.04.2025 15:05
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель 02.04.2025 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко 02.04.2025 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль 01.04.2025 09:44
- К вопросу о гегелевских законах диалектики. Дискуссия автора с ИИ в чате ChatGPT Вільям Задорський 01.04.2025 06:23
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? Тетяна Огнев'юк 31.03.2025 21:11
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів Наталія Ковалко 31.03.2025 17:54
-
"Супутник Притули" змінив правила гри: як Україна вплинула на фінський космічний бізнес
24067
-
Сотні контрактів. Про що говорить масова закупівля Європою сучасних танків та БМП
17761
-
Ексголова Харківської ОДА Кучер очолив наглядову раду держкомпанії "Ліси України"
Бізнес 17447
-
Треба багато, але окупності нема. Чому в Україні так довго будуються скляні заводи
Бізнес 14106
-
Податкова почала отримувати дані про людей, які систематично продають товари через інтернет
Фінанси 12813