Провокативна реклама: чорний піар чи спланована акція?
Сьогодні була тяжка безсонна ніч та нервовий ранок. Провокаційна реклама, про яку зараз гудуть всі соцмережі – проблема перш за все для операторів.
Терміновий пошук людей, які знімуть, те, що "понавішував" невідомо хто, спілкування з поліцією, резонанс у ЗМІ і шквал логічно викликаного негативу – сьогодні не спав ніхто. Особливо хочу відмітити оперативну роботу управління реклами Київської адміністрації, які організували нічну інспекцію, щоб моментально виявляти та усувати провокаційні сюжети.
Провокаційний удар по операторах
Оператори обурені "самозаклейкою" бордів провокаційного змісту на власних конструкціях не менше, ніж громадськість. А то і більш! Адже шахраї завдали для них багато проблем: починаючи від псування конструкцій і закінчуючи репутаційними ризиками.
Хочу наголосити, що реклама такого характеру НІКОЛИ Б не пройшла погодження власників рекламних конструкцій. Тут не про заробітки і не про гроші, а про відповідальність бізнесу і етичність. Кожен потенційний сюжет має відповідати нормам закону і бути етичним в усіх напрямках: починаючи від питань гендеру, національності, рас і закінчуючи релігією та політикою. Оператори до цього відносяться дуже прискіпливо і відповідально. Ми дорожимо своєю репутацією.
Провокації ніколи б не пропустили
Сюжети, які не відповідають закону чи етичним стандартам "завертаються" одразу або відправляються замовникам на доопрацювання. Тоді "видовжуються спідниці", прикривається прозорість блузок, прибираються плагіат та підробки, образи та наклепи. Якщо заради невинної гри слів на межі етичності, яку іноді дуже складно визначити, збираються цілі консиліуми з юристів, маркетологів, піарників, то уявити, що оператори пропустили б сепаратистські заклики просто нереально.
У нас діють Правила професійної етики, які розробила Асоціація операторів зовнішньої реклами України, і вони виконуються всіма учасниками.
Розуміючи, що жоден власник бордів не погодиться втягнути себе в таку "брудну гру" зловмисники вирішили зробити це нелегально - порушити закон і наклеїли свої скандальні сюжети на борди самотужки, в місцях, які їм сподобались.
Неприємний післясмак
Сюжети розмістили в різних куточках Києва і на конструкціях різних власників – очевидно, що акцію хтось добре спланував. Зрозуміло, що банери зняли одразу, як тільки про це стало відомо. І дякуємо громадськості за інформування та управлінню реклами та їх комунальному підприємству за оперативне реагування. Добре, що дізналися вночі і прибрати довелося швидко – до того, як люди почали їхати на роботу. Втім розголос все одно пішов, і можливо саме цього і добивалися ті, хто не побоялися порушити закон і посеред ночі займатися "самоклейкою" провокаційної реклами.
Ми звернулися до поліції. На мою думку, тепер дуже важливо, аби ефективно спрацювали правоохоронні органи. Важливо, щоб знайшли тих, хто клеїв постери і що важливіше, хто це замовив та за це заплатив. Якщо винні понесуть сувору відповідальність, можливо наступного разу подібної провокації не буде. Просимо всіх небайдужих громадян повідомляти про подібні ситуації, а представників засобів масової інформації не вдаватися до істерії і звертатися за офіційними коментарями.
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник вчора о 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко вчора о 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков вчора о 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель вчора о 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Як зруйнувати країну 355
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя 206
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 152
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека 123
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України 116
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
35862
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 11597
-
Експерти з психіатрії назвали п’ять речей, які ніколи не роблять щасливі пари в стосунках
Життя 11043
-
"ЗСУ знищили російську армію. Путін будував її 10 років", – генерал армії США Дуґлас Лют
10524
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 9582