Чому Луцьк досі без реформи?
За рік спроб і намагань провести реформу в Луцьку, на жаль, блискучими результатами похвалитись ми не можемо. Чому так?
Кожне місто унікальне, у кожного своє минуле і своє майбутнє. Однак реформування зовнішньої реклами неминуче скрізь, як глобалізація чи діджиталізація, рано чи пізно час наздоганяє кожного. За рік спроб і намагань провести реформу в Луцьку, на жаль, блискучими результатами похвалитись ми не можемо. Чому так?
З чого починалась реформа?
Перші кроки міської влади Луцька на етапі розробки реформи були цілком раціональні. Був організований круглий стіл, на який запросили представників Асоціації та місцевих операторів. Тоді домовились створити робочу групу та підписати меморандум про співпрацю між містом і операторами. Мушу визнати, досі робоча група так і не запрацювала, а документ так і не був підписаний. Хоча його проект Асоціація давно підготувала.
За зачиненими дверима
Наразі міська влада готує зміни до Концепції розміщення зовнішньої реклами. Це, звісно, похвально, але турбує інше — до розробки документа не залучені учасники ринку. З гіркого досвіду інших міст можу сказати, якщо за круглим столом не знайдено консенсусу між мерією, бізнесом і громадськістю — віз нікуди не поїде. Об цей камінь розбивала лоби влада багатьох міст.
Ризик конфлікту інтересів
Велике хвилювання викликає те, що місто почало видавати дозволи на розміщення рекламних конструкцій комунальному підприємству «Луцькреклама». Це загрожує порушенням антимонопольного законодавства і конфліктом інтересів. Поясню, в чому проблема.
«Луцькреклама» має контрольні функції. Тобто відповідає за правомірність розміщення рекламних конструкцій, їх технічний стан, демонтаж самовільно встановлених рекламних носіїв. Також серед функцій комунального підприємства контроль за своєчасністю надходження до міського бюджету плати за тимчасове користування місцями. Виходить, що «Луцькреклама» сама себе контролює. Так не може бути.
Гарна сторона медалі
Слід зазначити, що місто дійсно дослухалось до низки зауважень і внесло їх до тексту Концепції. Але, наголошую, відсутність робочої групи не дає розуміння спільної стратегії дій «влада – бізнес» і загрожує тим, що навіть найкращі напрацювання не будуть втілені в життя. Тому дуже хотілося б порадити міській владі все ж таки усунути ризики, які загрожують зривом реформи.
Завжди підставимо плече
Асоціація щиро підтримує прагнення місцевих органів влади навести лад на ринку зовнішньої реклами. В усіх містах, і в Луцьку передусім. Ми розуміємо, що немає універсальних Порядків, кожне місто по-своєму унікальне, з його історією, масштабами та потребами. Тому зі свого боку ми всіляко намагаємося донести, що не можна просто скопіювати успішний досвід іншого міста і чекати такого ж результату. Не можна і силою змусити ринок функціонувати стабільно. Втручання влади потрібне тільки в одному випадку — коли розробляють й ухвалюють Правила і Схему розміщення рекламних конструкцій. І найважливішим тут є знайдений консенсус із громадою та операторами міста. Сподіваємось, міська влада Луцька стане саме на цей шлях.
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька вчора о 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка вчора о 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс вчора о 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов вчора о 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник 12.05.2025 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко 12.05.2025 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков 12.05.2025 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель 12.05.2025 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Як зруйнувати країну 368
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя 213
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 153
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека 130
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України 118
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
37923
-
Експерти з психіатрії назвали п’ять речей, які ніколи не роблять щасливі пари в стосунках
Життя 12542
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 11897
-
"ЗСУ знищили російську армію. Путін будував її 10 років", – генерал армії США Дуґлас Лют
11890
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 11297