Про поліграф (нагадування)
Після фіксації випадку корупційного зловживання у столичному відділі реклами як спосіб вирішення проблеми пропонують перевіряти співробітників на поліграфі. Чи все так просто і насправді дієво у цьому дописі
Минулої середи у блозі про невипадкового хабарника на цьому порталі начальниця столичного відділу реклами виклала пропозицію перевірити себе і всіх працівників «Київреклами» на поліграфі. Як відомо, сталося це вже після затримання поліцією та слідчими ГПУ співробітника цього відділу під час отримання неправомірної вигоди у розмірі 52 тис. гривень.
Не мав наміру ініціювати дискус з цього приводу до остаточного з’ясування обставин, але в суботу вийшла передача на каналі ЕспрессоТВ, яка таки переконала про це написати. До того ж, за цей час з’ясувалося, що сама пропозиція зовсім не була імпровізацією, адже вже в п’ятницю на сайті комунального підприємства КП ”Київреклама” з’явилась інформація про призначення першим заступником директора підприємства Володимира Медведя, який до цього займався адвокатською діяльністю, очолює громадську організацію «Національне антикорупційне бюро», а також є виконавчим директором громадського об’єднання «Всеукраїнська асоціація поліграфологів».
Звичайно, після корупційного скандалу позаминулого тижня це призначення можна вважати цілком логічним і правильним кроком з точки необхідності відновлення репутації нової команди, що опікується рекламою. Та й в очікуванні проведення конкурсного відбору на посаду власне директора КП, який, як запевнив профільний заступник Голови КМДА Олексій Резніков, має бути проведено до кінця осені (а часу залишилось вже не так і багато), з’явився новий імовірний кандидат.
Нагадаю, що посада директора залишається вакантною з кінця квітня, коли її залишила Наталія Гончарова через перехід на державну службу, і підприємством керував її перший заступник Олександр Смірнов, який звільнився за власним бажанням на початку серпня. А ще нагадаю, що цей тандем раніше мав більш ніж безпосереднє відношення до одного з т.з. операторів зовнішньої реклами, який виник і отримав левову частину дозвільних документів у столиці за мерства Леоніда Черновецького, оскільки входив до сфери інтересів вже колишнього його зятя Вячеслава Супруненко. Правда у тій компанії директором, навпаки, був Олександр, а пані Наталя лиш однією з його підлеглих (саму компанію разом з деякими працівниками було успішно продано в 2008-му році).
Так от, прізвище космічного мера згадано мною виключно для того щоб теж нагадати, що саме він напередодні столичних виборів у далекому 2006-му році пройшов перевірку на поліграфі і пропонував зробити те ж саме іншим кандидатам у міські голови (зокрема Олександру Омельченку). А цікавою особливістю такої ініціативи було те, що обстеження на спеціально замовленому Черновецьким ніби то з самого Вашингтону приладі проводив спеціаліст-поліграфолог його ж «Правекс-банку» (теж успішно проданому в 2008-му).
Вже після обрання мером Черновецький обіцяв внести до Верховної Ради України законопроект яким передбачити щорічне тестування українських державних чиновників на “детекторі брехні”. Ну а ще, подейкують, що за часів його мерства як одну з умов працелаштування в КМДА деякі рекрутингові агенства таки зазначали проходження поліграфу.
Чим закінчилось для Києва господарювання його молодої команди ми усі добре знаємо, але з огляду на приголомшливі для багатьох результати нинішньої кампанії з реєстрації електронних декларацій, слід таки врахувати, що вона може додати аргументів прихильникам змін до законодавства про обов’язковість застосування поліграфу (на сьогодні воно виключно добровільне).
За будь-яких умов, варто зауважити, що поліграф це всього лиш прилад, а результат його застосування дуже залежить від методики, питань які ставляться досліджуваному та його особистих психофізіологічних реакцій, і нікого ні від чого не убезпечує (особливо на майбутнє). А у якості такого собі підтвердження нагадаю ніби то досі чинний (!?) наказ вже не існуючого Міністерства доходів і зборів України №328 від 02.08.2013 про використання поліграфів у діяльності міністерства та його територіальних органів за підписом Олександра Клименка, якого давно оголошено у розшук за підозрою у заподіянні шкоди бюджету України на суму понад 6 млрд грн.
Тим не менше, на сьогодні зареєстровано як мінімум два законопроекти які можуть врегулювати питання обов’язковості застосування поліграфа, це №4094 авторства Андрія Тетерука та альтернативний №4094-1, суб’єктом подання якого є Андрій Журжій. Тож конструктивне і, в якомусь сенсі, результативне обговорення проблематики давно могло б бути проведене у парламенті.
Ну а поки хотілося б щоб Кличко-мер звернув увагу на заяви своїх підлеглих про імовірне звільнення тих, хто не погодиться проходити дослідження, як мінімум як на такі, що є передчасними, і нагадати, що найефективнішими способами боротьби з корупцією є реальна прозорість та відкритість, а сходи за відомою німецькою приказкою таки метуть згори вниз (Die Treppe von oben zu kehren).
- Права, гарантовані Конституцією України, які неможливо обмежити Світлана Приймак 18:21
- Процедура видачі Держпрацею дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки Євген Морозов 10:32
- Сила чи емпатія Наталія Тонкаль вчора о 20:57
- Видалення з реєстру старої щорічної декларації депутата та подання виправленої Євген Морозов вчора о 16:07
- Справедливість по-українськи: забрати в бідних, збагатити чиновників Андрій Павловський 15.11.2024 22:06
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко 15.11.2024 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 15.11.2024 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 15.11.2024 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда 15.11.2024 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 15.11.2024 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 15.11.2024 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 15.11.2024 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 15.11.2024 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 15.11.2024 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 14.11.2024 11:55
-
Темні емпати: який це тип особистості та що про них кажуть психологи
Життя 9879
-
Комедія з Монікою Белуччі та продовження легендарного "Гладіатора": чотири кіноновинки тижня
Життя 7276
-
Чи корисно їсти лише раз на день?
Життя 5450
-
Секрет дорогих яєць. Як виробники задерли ціни та збільшили експорт
Бізнес 5181
-
NASA та Microsoft запустили чатбот на основі ШІ, що відповідає на питання про Землю
Бізнес 4084