Судді під шумок пхають корупціонерів у Конституційний Cуд України
7 квітня (понеділок) має відбутись загальний З'їзд суддів України. Його основна мета - обрання суддів Конституційного суду України за квотою суддівства. Все б нічого та чим ближче до дати, тим більше процес набуває присмаку корупції.
7 квітня (понеділок) має відбутись загальний З'їздсуддів України. Його основна мета - обрання суддів Конституційного суду Україниза квотою суддівства. Все б нічого та чим ближче до дати, тим більше процес набуваєприсмаку корупції.
Насьогодні вже виник скандал навколо самої дати проведення з'їзду суддів. Аджераніше планувалось, що з'їзд відбудеться 11 квітня або в іншу дату післяприйняття парламентом законопроекту про відновлення довіри до суддів (люстраціюсуддів). Той закон, зокрема, передбачав заборону на участь у з'їзді делегатів,які займають адміністративні посади у системі судочинства.
Низканардепів у своєму зверненні до голови Ради суддів України Василя Онопенка прямовказали на недоцільність раннього проведення з'їзду як через порушення процедуривизначення делегатів з'їзду, так і через інші проблеми.
Чому взагалі важливо забезпечити якісний добірделегатів? Бо саме делегати вибирають керівні органи системи судочинства. А от делегатіввизначають асоціації галузевих (спеціалізованих) судів на своїх конференціях. Частотак є, що делегатами чомусь стають не рядові авторитетні судді, а лише судді зповноваженнями - голови судів чи інші судді-адміністратори.
Тобто в суддівському самоврядуванні України безвідмовноспрацьовує залізний закон олігархії, коли при будь-яких розкладах реальний доступдо влади по-факту має досить обмежене коло одних і тих самих людей.
Якприміром із суддею ВікторомТатьковим. Наразі він трудиться головою Вищого господарського суду України.І вирішив спробувати свої сили на посаду судді Конституційного Суду України.
Засвідченнями журналістів суддя Татьков знаєпро корупцію та її вплив далеко не з чуток. Ми не беремось стверджувати, щопан Татьков має стати кандидатом на суддівську люстрацію, але те, що до йогоперсони варто придивитись пильніше – це факт.
Тадивує інше. У ці вихідні раптом та позапланово скликають конференцію господарськихсудів, не повідомляючи її делегатам ні слова про новий порядок денний. Поінформованіджерела стверджують, що аналогічно позапланові конференції влаштують й іншіасоціації судів. Тож люди цілком закономірно побоюються, що за день дозагального з’їзду суддів (намічений на понеділок 7 квітня) фактично будезамінено склад делегатів великого з’їзду на більш ручних учасників. І вже їх руками-голосами сумнівні постаті на кшталтсудді Татькова будуть обрані до Конституційного Суду України.
Щож робити?
Ідеальнимбуло би перенесення загального з’їзду суддів на кінець квітня чи навіть натравень. Тобто на період після набуття чинності закону про люстрацію суддів. Тачи проявить тут волю голова Ради суддів України Василь Онопенко,спрогнозувати вкрай важко.
Покищо ж треба зробити максимально публічними проведення всіх тих позаплановихконференцій судів, як, власне, і загального з’їзду. Почати можна із позаплановоїконференції господарських судів, яка намічена на неділю 6 квітня. Всі зацікавленіу прозорій роботі суддівського самоврядування суддів-господарників мають бути наКопиленка 6.
- «Справедливість» судді Канигіної Лариса Гольник вчора о 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко вчора о 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков вчора о 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель вчора о 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Як зруйнувати країну 321
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя 194
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 150
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 133
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України 109
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
7468
-
Як весняна погода вплине на врожай пшениці в Україні й світі
Думка 6272
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 4738
-
Експерти з психіатрії назвали п’ять речей, які ніколи не роблять щасливі пари в стосунках
Життя 3984
-
Спиратися на реальні дані, бути готовим до змін: як Барометр бізнесу допомагає діяти на випередження
Бізнес
3648