Сепаратисти на сході найбільше шкодять... шахтарям
Коли урветься терпець у гірників і вони очистять регіон від "грязі Москви"?
Як ви гадаєте, чому об’єктом головного нападу сепаратистів став саме Слов’янськ, а не інше якесь шахтарське місто Донбасу?А тому, що гірники давно б уже скрутили голови,як паршивим півням усім, хто взявся б баламутити народ казками про приєднання дощасливої Росії у їхніх містах і селищах. У них під боком Ростовська область -дзеркало майбутнього, яке їм пропонується з Кремля. Колись вугільний басейнСхідного Донбасу гримів справжньою шахтарською славою. Тепер там абсолютнапустка. В результаті так званої реструктуризації галузі, в тому регіоні 1995року нараховувалося 64 копальні, в 2011 їх залишилося лише 13. А ось нині дієлише чотири, і всі, до речі, належать донецькому олігарху Р. Ахметову. Колисьтам (1995 р.) працювало 112 тисячшахтарів, 2011-го – 8,5, нині лише чотири тисячі. Всі решта стали безробітними.Порахуйте, скільки людей залиши лося без засобів до існування за 19 років.
Донецькі і луганські шахтарі чудово знають, якби, не приведе Боже, Донбасзахопили кремлівські божевільні, то найперше, щоб вони зробили – закрили б усі державнівугільні підприємства. Позаяк у РФ весь вуглепром приватний. А це б довелося накорені умертвити десятки і десятки нинішніх містоутворюючих виробництв. Безроботи, а значить без хліба тут же б залишилося до двохсот тисяч самих шахтарівдержавних вугільних копалень, а одночасно безробітними стали б і члени їхніхсімей – педагоги, медики, культпрацівники, транспортники і інші молоді, активнілюди. Бо коли в робітничому селищі закривається шахта, то разом із неюпомирають школи, медичні установи, вся інша соціальна інфраструктура. Всеперетворюється на пустку.
Можливо, окремим українським шахтарям, молодим і здоровим, зрозуміло ж, запропонувалиб переїжджати до Кузбасу, чи навіть до Воркути, на підприємства колишньогоГУЛАГУ. Там тепер зосереджений головний вуглевидобуток Росії. Чи не правда,весела перспектива…
До речі, все це кажу, як фахівець, оскільки до недавнього часу працював членом колегії Міністерства вугільної промисловсті України.
Як не важко здогадатися, ось, де знаходиться відповідь на питання, чомупонад дві третини жителів Донбасу, як свідчать дані останнього опитування, абопонад сімдесят відсотків мешканців східного регіону різко і роздратовано висловлюютьсяза припинення діяльності різного роду сепаратистських груп, котрі бігаютьрегіонами з російськими триколорами і прапорами якоїсь мульті донецької народної республіки. Є навітьтвердження, що до числа таких «активістів» входить не більше 800 осіб. Нерахував – не знаю. Але що це, скажіть, проти шести мільйонів громадян Донецькоїі Луганської областей?
До речі, про яке можна говорити окреме виокремлення, якщо обидві ці областіглибоко дотаційні з державного бюджету. Все що виробляють – тут же з’їдають, і основнучастину часу в рокові сидять із простягнутою рукою до Києва – «позолотітьручку, інакше помремо з голоду». Я лишедивуюся бездарності нинішньої влади, яка мовчить, неадекватно споглядає, коли якісьтак звані «народні губернатори», мери, пери і ще там різна шваль, котра виплилана хвилі п’яних розгулів молодиків зі зброєю в руках, за підтримки російськогоспецназу, на зборищах своїх прикуплених маргіналів заявляють про те, що буцімтоДонбас годує Україну І, насамперед, бандерівський захід.
Та нічого подібного. Найбільший внесок до всеукраїнського короваю дають шістьобластей - Полтавська, Харківська, Дніпропетровська, Сумська, Черкаська, Львівська. Саме ці регіони могли б працювати іжити на самоокупності. Всі решта – є зонами ганебного проїдання. А Донецька та Луганськіобласті в табелі про ранги за внеском в економіку займають відповідно аж 20 та 21 місця (за участі, зрозуміло, АРК).Дефіцит на душу населення тут складає – 2121 та 2262 гривні. (Більшдетально про це читайте тут.)
Невже про такі речі маю писати я, скромний блогер, а не мають розповідати протаке державні видання – «Голос України», «Урядовий кур’єр», особливо ж Першийнаціональний телеканал, яким з казни на подібне тратяться сотні мільйонів гривень.Тільки ж вони за минулою звичкою і далі славлять «регіоналів» та КПУ. А ті ждії сепаратистів, терористів зовсім не засуджують…
Хіба з цими цифрами не можна публічно доказати, та так, щоб кожен у Донбасівторопав нарешті, зрозумів, десятому переказав у своєму краї, що їм, східнякам,прожити в якійсь там мурашниковій республіці без допомоги України, в тому числій західної, бандерівської просто таки неможливо. Що в разі вчинення подібноїмахновщини, першими над ким нависнезагроза безробіття, повного зубожіння будуть якраз знову ж таки багатостраждальнішахтарі. Позаяк, відомо, що уряд А. Яценюка, при всій скруті економічного становища,які залишили йому у спадок «донецькі папєрєднікі» нещодавно віднайшов ускарбниці 12 мільярдів гривень на те, щоб якраз підтримати галузь гірників. Детакі гроші взяти для розвитку вугільнодобувного комплексу самому, виокремленному, самостійному регіону, прообразу недолугого Придністров’я, чи якоїсь тамПівденної Осетії, за чиєю спиною також бовваніє образ російського чобота? Це жутопія…
Влада програє тому, що вона зовсім не розповідає, хто вони насправді є цітак звані «народні обранці», які колотять лайно на антиукраїнських мітингах і демонстраціях,розмазують ним ворота влади і всіх тих, кому болить Україна.
Скажімо, Павло Губарєв, за яким найбільше плаче і навіть погрожує Києву Кремль– вигодованець ультраправої організації «Рускоє національноє єдінство», за тим активіст партії Н. Вітренко. Правофланговий їхніхпартійних протестів у Феодосії проти НАТО. А його заступник на нинішніх барикадах ДенисПушилін - макіївській активіст знаменитого мавродіївського МММ. Тепер дурить донеччанпроти фантастичних бандерівців і фашистів із Києва.
Невже у влади немає кому відкрито очі на цих лузерів, посприяти тому, абишахтарі, яким ця безпардонна агресія загрожує найбільше, самотужки, безвтручання військ і спецсил викинули цей маргінальний збрід за межі України. Хочутьжити під копитом Кремля, нехай і мандрують у ті краї…
- 3 + 3: способи нестандартного та стандартного використання процедуры - форензик. Артем Ковбель 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук вчора о 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 07.05.2025 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 07.05.2025 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 07.05.2025 09:19
- Як зруйнувати країну 293
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 197
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 189
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 142
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 120
-
Harley-Davidson запустить власну гоночну серію з MotoGP у 2026 році
Бізнес 13187
-
Прохідницький щит для будівництва метро в Києві привезуть на початку 2026 року
Бізнес 6567
-
Рада скасувала старий Господарський кодекс: які наслідки для бізнесу
Думка 4518
-
Спиратися на реальні дані, бути готовим до змін: як Барометр бізнесу допомагає діяти на випередження
Бізнес
3173 -
Київстар за І квартал 2025 року сплатив понад 3,37 млрд грн податків
Новини компаній 2667