Янукович вкрав вугілля навколо державних шахт
Янукович та його команда свого часу провернули авантюру, яка в найближчому майбутньому повністю паралізує вугільну промисловість України - приватизували вугільні пласти навколо працюючих державних шахт в Донбасі.
Янукович та його команда свого часу провернули авантюру,яка в найближчому майбутньому повністю паралізує вугільну промисловість України- приватизували вугільні пласти навколо працюючих державних шахт в Донбасі.
Про це дізнався після однієї із зустрічей з шахтарямиДонбасу, де я разом із головоюКонфедерації вільних профспілок України Михайлом Волинцем перебуваю із робочою поїздкою як член комітету повідновленню української державності на Донбасі і в Криму.
Як наслідок, щодо згаданої проблеми до мене надійшлозвернення від Державного підприємства «Селидіввугілля», яке залишається одниміз двох підприємств, що й досі в повному обсязі працюють на Донбасі.
2012 року Державною службою геології та надр України за заявамитовариств «Шахта «Росія» та «Шахта №1-3 «Новогродівська» (які входять до об’єднанняДержавного підприємства «Селидіввугілля») були надані спеціальні дозволи накористування надрами. Простішими словами пласти вугілля, які знаходятьсянавколо державних шахт, на будівництво і технічне переоснащення яких іздержавного бюджету було спрямовано 635,8 млн. грн., приватизували. Виходить, щошахта належить державі, а вугілля навколо приватне.
Як розповіли шахтарі, ділянки надр, надані вказаним товаристваму користування, безпосередньо поєднані гірничими роботами з ділянками надрдержавних шахт.
Через це держпідприємство залишилися практично безпідготовлених запасів вугілля, придатних до відпрацювання, а залишкових запасіввистачить максимум до кінця 2015 року за умови видобутку його на рівні існуючихвиробничих потужностей.
Як говорить ДП «Селидіввугілля», їхнєпідприємство не стало винятком серед підприємств, які юридично належать додержавного сектору економіки, але фактично знаходилося під контролем режиму Януковича.Відтак, рішення щодо виробничо-господарської діяльності, в тому числі порядкукористування надрами, приймалися поза його межами. Керівництво фактично булопозбавлено можливості впливати на розроблення плану подальшого розвитку.
На мою думку та ДП «Селидіввугілля», анулювання спецдозволів накористування надрами, наданих товариствам – це єдиний шлях вирішення проблеми.Проте спроби повернути у державну власність відповідні вугільні ділянки, непринесли результату. У відповідь на звернення ДП «Селидіввугілля» доДержгеонадра та Держгірпромнагляду останні здійснили у червні-липніпоточного року позапланові перевірки у ТОВ «Шахта «Росія» та ТОВ «Шахта №1-3«Новогродівська», які було проведено формально, та які не вирішують питанняповернення у державне надрокористування запасів вугілля. На даний час проблемаанулювання спецдозволів залишається невирішеною.
Звернувся до Прем’єр-міністра України, СБУ та Генпрокуратури з проханням втрутитисяу цю ситуацію, яка загрожує енергетичній безпеці України та є фактом багатомільйонноїкрадіжки у держави.
Сьогодні, коли Україна залишилася без газу, поновлення їївуглевидобуваючого потенціалу вкрай важливе і з точки зору безпекиенергетичного комплексу, і з точки зору забезпечення теплом громадян України.
- Нові мита Трампа: що чекає на Україну та Ізраїль у новій торговій реальності Олег Вишняков 18:27
- Корупція у Президента чи безвідповідальність вартістю 2 млрд грн? Артур Парушевскі 14:23
- Регулювання RWA-токенів у 2025 році: як успішно запустити проєкт Іван Невзоров 13:50
- Непотрібний президент Валерій Карпунцов 13:38
- Стягнення додаткових витрат на навчання дитини за кордоном: на що необхідно звернути увагу Арсен Маринушкін 13:21
- Оформлення права власності на частку у спільному майні колишнього подружжя Альона Прасол 10:29
- В Україні з’явився "привид" стагфляції, що пішло не так? Любов Шпак 10:27
- Юридичне регулювання sweepstakes: основні аспекти та огляд за юрисдикціями Роман Барановський вчора о 16:19
- Нелегальний ринок тютюну: як зупинити мільярдні втрати для бюджету України? Андрій Доронін вчора о 15:05
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель вчора о 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко вчора о 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль 01.04.2025 09:44
- К вопросу о гегелевских законах диалектики. Дискуссия автора с ИИ в чате ChatGPT Вільям Задорський 01.04.2025 06:23
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? Тетяна Огнев'юк 31.03.2025 21:11
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів Наталія Ковалко 31.03.2025 17:54
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? 3795
- Шукайте жінку! Білоруський варіант 368
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів 252
- НАБУ: невиправдані надії 229
- Аудит українських надр. Відзив "сплячих" ліцензій. Передача надр іноземцям 158
-
"Супутник Притули" змінив правила гри: як Україна вплинула на фінський космічний бізнес
22933
-
Ексголова Харківської ОДА Кучер очолив наглядову раду держкомпанії "Ліси України"
Бізнес 17386
-
Сотні контрактів. Про що говорить масова закупівля Європою сучасних танків та БМП
16851
-
Треба багато, але окупності нема. Чому в Україні так довго будуються скляні заводи
Бізнес 13488
-
Податкова почала отримувати дані про людей, які систематично продають товари через інтернет
Фінанси 11529