Портали онлайн консультацій як спосіб пошуку клієнтів юристами
Сучасним способом пошуку клієнтів юристами є портали онлайн консультацій, за допомогою яких можна залучити широке коло осіб, зацікавлених у вирішенні правових питань.
Юридична професія є однією з найпопулярніших в умовах сьогодення. Логічним наслідком такої ситуації є стрімке зростання конкуренції між юридичними компаніями, що неодмінно призводить до ускладнення пошуку клієнтів. Сучасним способом пошуку клієнтів юристами є портали онлайн консультацій, за допомогою яких можна залучити широке коло осіб, зацікавлених у вирішенні правових питань. Наразі є популярними такі портали, як Протокол, Консультант, Юрист-UA.net, Freelawyer та ін. Стаття присвячена їх порівнянню для визначення переваг і недоліків кожного.
Порівнюючи їх за таким критерієм, як складність процедури реєстрації, можна дійти до таких висновків.
Для реєстрації на порталі Протокол необхідно підтвертиди пошту, а потім заповнити такі обов’язкові поля, як прізвище, ім’я, адреса (включно з номером будинку), пароль. Крім того, портал дає можливість завантажити фото користувача та фото документів, що підтверджують Ваш статус. Недоліком процедури реєстрації є те, що портал Протокол пропонує надто широкий перелік послуг, які надає юрист. Для кожної послуги обов’язковим є зазначення її орієнтовної вартості. Цей перелік налічує близько трьохсот позицій, що робить його незручним для заповнення.
Крім того, реєстрація на порталі є платною. Вартість реєстрації становить 200 гривень станом на жовтень 2019 року. Недоліком сайту є також те, що обробка даних є тривалою і активація особистого кабінету може займати більше доби.
Порівняно легкою є процедура реєстрації на порталі Юрист-UA.net, де для створення особистого кабінету необхідно лише заповнити такі обов’язкові поля, як ПІБ, cтатус, ел. пошта, місто і пароль. Більш детальну інформацію можна додати після завершення реєстрації у розділі “Налаштування”.
Для реєстрації на порталі Консультант також необхідно заповнити аналогічні обов’язкові поля, але з зазначенням стажу роботи. Крім того, стаж має бути документально підтверджений. Обробка інформації адміністратором є досить швидкою та триває менше, ніж півгодини. Недоліком порталу є те, що кожного разу при вході необхідно проходити перевірку “Я не робот”.
Порівняно складною є процедура реєстрації на порталі Freelawyer, де необхідно спочатку заповнити аналогічні обов’язкові поля, а потім пройти активацію, де заповнити 6 позицій, включаючи фото користувача і мінімальну вартість послуг. Недоліком є те, що можна обрати лише 3 основні напрямки права, на яких Ви спеціалізуєтесь.
Найскладнішим з точки зору реєстрації є портал в2вconsult, оскільки він містить декілька кроків реєстрації з обов’язковим заповленням великої кількості блоків. Крім того, для реєстрації необхідно бути або ФОП, або представником юридичної особи. З цієї причини ми не будемо розглядати далі цей портал.
Оцінюючи зручність користування порталами, можна дійти таких висновків.
Головною перевагою порталу Протокол є те, що він містить велику кількість корисної інформації, наприклад, судові рішення та новини у сфері юриспруденції. Крім того, портал дає можливість публікувати власні статті. Однак, портал Протокол перенасичений зайвою інформацією. Велика кількість розділів та гіперпосилань відвертає увагу та заважає оперативно давати відповіді на поставлені запитання. Крім того, стуктура розділів є надто ускладненою і користувач має витратити певний час для того, щоб оволодіти правилами та можливостями сайту.
Аналогічні недоліки простежуються також у порталі Юрист-UA.net. Крім зазначеного, цей сайт містить недостовірну інформацію або інформацію з описками, велику кількість реклами. Це призводить до появи недовіри до такого порталу як юриста, так і потенційного клієнта. Також на порталі немає можливості обрати спеціалізацію, що є його вагомим недоліком.
Зручним у користуванні є портал Консультант. Він містить лише три розділи: Актуальні питання, Архів питань і Мій профіль. Він не містить реклами та великої кількості розділів, що робить його дуже простим у використанні як юристами, так і потенційними клієнтами Це дає можливість швидко засвоїти правила користування порталом і відповідати на запитання клієнтів. Недоліком порталу є те, що розробниками встановлено тисячний ліміт на символів на відповідь юриста. Іноді це позбавляє можливості дати вичерпну відповідь на поставлене питання. Крім того, сайт не містить ніякої додаткової інформації для юриста, корисних посилань тощо. Очевидно, що його розробники переслідували в першу чергу комерційну мету при його створенні.
Портал Freelawyer також є досить зручним у використанні. Перевагою є те, що питання розділені на категорії і юрист може обрати ту, яка його цікавить. Сайт також дає можливість завантажувати документи на продаж з зазначенням їх вартості, з якої 30% - комісія. Недоліком сайту є те, що деякі розділи ще недопрацьовані, однак посилання на них вже розміщені на сайті. Активація посилання призводить до виходу з ладу всього порталу і до необхідності повторного входу на сайт.
Відповівши на три запитання в кожному порталі за день, можна дійти до наступних висновків. На порталах Протокол, Юрист-UA.net, Freelawyer не було отримано оплату за жодну з консультацій. Можливо це пов’язано з тим, що ними користуються багато юристів і тому важко дати відповідь на запитання першим. На порталі Консультант одну консультацію було позначено як кращу і оплачено. На картку, що прив’язана до акаунта, було зараховано 48 грн. 51 коп. протягом години з моменту консультування.
Таким чином, саме по собі консультування клієнтів за допомогою онлайн порталів практично не приносить прибутків. Але варто мати на увазі, що експеримент проводився протягом одного дня і клієнтам сумарно надалось лише 4 консультації.
Вищенаведене дозволяє дійти висновку, що використання онлайн порталів для пошуку клієнтів може бути дієвим лише в тому разі, що параленьно з їх використанням застосовуються також інші способи пошуку, наприклад, реклама в Facebook або Google.
- Права, гарантовані Конституцією України, які неможливо обмежити Світлана Приймак 18:21
- Процедура видачі Держпрацею дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки Євген Морозов 10:32
- Сила чи емпатія Наталія Тонкаль вчора о 20:57
- Видалення з реєстру старої щорічної декларації депутата та подання виправленої Євген Морозов вчора о 16:07
- Справедливість по-українськи: забрати в бідних, збагатити чиновників Андрій Павловський 15.11.2024 22:06
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко 15.11.2024 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 15.11.2024 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 15.11.2024 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда 15.11.2024 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 15.11.2024 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 15.11.2024 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 15.11.2024 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 15.11.2024 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 15.11.2024 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 14.11.2024 11:55
-
Темні емпати: який це тип особистості та що про них кажуть психологи
Життя 9812
-
Комедія з Монікою Белуччі та продовження легендарного "Гладіатора": чотири кіноновинки тижня
Життя 7125
-
Секрет дорогих яєць. Як виробники задерли ціни та збільшили експорт
Бізнес 5168
-
Чи корисно їсти лише раз на день?
Життя 5025
-
NASA та Microsoft запустили чатбот на основі ШІ, що відповідає на питання про Землю
Бізнес 4041