Генпрокуратура: якою їй бути?
Високий професіоналізм, безкомпромісність працівників органів прокуратури, помножені на досвід і знання, покликані сприяти підвищенню міжнародного авторитету нашої держави.
Україна крок за кроком будує демократичну державу,головними засадами якої мають стати верховенство права, дотримання прав ісвобод людини.
Високий професіоналізм, безкомпромісність працівниківорганів прокуратури, помножені на досвід і знання, покликані сприяти підвищеннюміжнародного авторитету нашої держави.
Прокуратура сьогодні вже не та, якою була раніше.Перелік функцій прокуратури, передбачених новим Законом України, за якийпарламент проголосував ще в жовтні 2014 за наполегливими рекомендаціямиЄвросоюзу, суттєво коротший та відповідає тим, який зазвичай діє в Європі.
На посаду генпрокурора Юрій Луценко вступив 13 травня2016 року, ставши вже четвертим постмайдановским генпрокурором після невдалихспроб з Олегом Махніцьким, Віталієм Яремою і Віктором Шокіним. Петро Порошенков червні, після призначення Ю.Луценка на посаду Генпрокурора, висловлював йомуабсолютну підтримку: "Є претензії до Луценка як до генпрокурора?Висловлюйте. Але я вважаю, що ситуація в Генпрокуратурі кардинально змінилася,включаючи кадрові призначення Юрія Луценка, мене вони влаштовують і вониприйнятні", - говорив Президент.
Важливо, що прокуратура залишається державнимінститутом на ниві правосуддя. Від того, наскільки професійно буде працювати прокуратура,залежить, наскільки захищеними будуть громадяни. Виключно якісний процесуальнийсупровід прокурора при розслідуванні кримінальних справ може забезпечити результативністьрозслідування в суді, адже саме від цього залежить, чи зможе державнеобвинувачення довести провину підозрюваного у суді.
Важливість професіоналізму для прокурорів не можнапереоцінити. Адже з протилежного боку судового бар'єру, особливо якщо говоритипро притягнення до кримінальної відповідальності тих, кого підозрюють увеликомасштабній корупції, стоять адвокати, які мають високий професійнийрівень і фору у вигляді презумпції невинуватості обвинуваченого.
Визначальною умовою зміцнення і забезпечення правовоїохорони конституційного ладу є взаємодія правоохоронних органів у боротьбі зізлочинністю. Ситуація вимагає скоординованої дій в загальнодержавному масштабі,активізації зусиль в протистоянні криміналітету. Провідна роль у забезпеченнітакої координації належить прокуратурі.
Реалізація координаційних функцій прокуратурибезумовно підвищить ефективність діяльності правоохоронних органів щодозабезпечення правопорядку і сприятиме зміцненню конституційного ладу України.
Отже, до особистості Генпрокурора сьогодніпред'являються підвищені критерії:
По-перше: принциповість і відданість Закону. Ніяківказівки політиків не повинні працювати.
По-друге, високий професійний рівень. Щоб довестипровину, необхідно зібрати докази без порушення закону. Щоб захиститипідозрюваного, часом буває досить проявити неспроможність доказів черезнепрофесійне документування.
По-третє: готовність привести у відповідністьструктуру прокуратури новим законам: скоротити тих, кому не місце в прокуратуріабо через нечесність, або через непрофесіоналізм.
Перед керівництвом Генпрокуратури України стоїтьнадскладне завдання - перетворити корумповану, обтяжену мажорними дармоїдамиструктуру на високопрофесійну, яка відповідає європейським нормам.
Можна говорити про те, що реформаторських ініціатив уЮрія Луценка достатньо, але об'єктивно, півроку - замалий термін для оцінкиефективності роботи Генпрокурора.
Прокуратура була і залишається одним з традиційних длявітчизняної правової системи інститутів, який в цей складний періодреформування суспільних відносин не лише не втрачає своїх позицій, а, навпаки,зміцнюється і вдосконалюється як багатофункціональна державна структура. Іщодня всією своєю діяльністю сприяє реалізації головної ідеї КонституціїУкраїни: держава існує для людей, з гідністю і з повною віддачею виконує своєпризначення щодо захисту і зміцнення державності та законності.
Ніде правди діти - протистояти доводиться і внутрішньомуопору системи, і корумпованій частині суспільства. Чи під силу це Юрію Луценкута його команді? Сподіваюся, що так.
- Роботодавцю відмовлено в стягненні шкоди з працівника Артур Кір’яков 13:18
- Один рік як межа: чому строк дії договору може зруйнувати правові відносини Світлана Приймак вчора о 20:06
- Закон – один для всіх! Але, це не точно Георгій Тука вчора о 17:17
- Поширеність ментальних розладів в Україні: що це означає для ринку праці? Ольга Малахова вчора о 13:48
- Актуальність застосування штучного інтелекту (ШІ) у сучасній юридичній практиці в Україні Олександр Крайз вчора о 10:12
- Халепа нізвідки? Сергій Пагер 10.04.2025 16:09
- Роботодавець не виплачує заробітну плату. Які строки звернення до суду працівником Альона Прасол 10.04.2025 10:42
- Рекодифікація КУпАП – крок від тоталітарного до демократичного суспільства Сергій Пєтков 10.04.2025 10:35
- Вікторія Спартц – президент України? Валерій Карпунцов 09.04.2025 14:16
- Повестка в ТЦК: когда обязаны явиться, а когда – нет Віра Тарасенко 08.04.2025 23:00
- Трошки про законопроєкт №12089 про захист прав добросовісного набувача Антон Діденко 08.04.2025 21:37
- Як зберегти стосунки на відстані в умовах війни Людмила Євсєєнко 08.04.2025 19:22
- БЕБ, I did it again Євген Магда 08.04.2025 18:30
- Wesola Pani та Pan Smaczek: Чи можна запобігти кризі між франчайзером та франчайзі? Маркіян Варивода 08.04.2025 16:54
- Чому підписаний законопроєкт №12089 – це добре і корисно для суспільства? Віктор Сизоненко 08.04.2025 15:45
-
Свердловина на кожній фермі. Чому Україна обігнала Польщу із біометаном
Бізнес 37319
-
Reuters: Росіяни почали отримувати виплати за замороженими активами через Citibank
Фінанси 18346
-
Найбільший меткомбінат України нарощує виробництво: запустив другу доменну піч
Бізнес 15199
-
Міненерго США різко знизило прогноз щодо ціни Brent на 2025 рік
Бізнес 12926
-
У вакансіях для пенсіонерів медіанна зарплата сягає 20 000 грн: дані OLX
Бізнес 11279