Абсурд як спосіб захисту порушеного права у спорах з ДФС
Право контролюючого органу зробити донарахування породжує обов’язок контролюючого органу зробити таке донарахування по суті і по формі законним
Доволі часто на практиці МСБ стикаються з проблемою: в ході проведення комплексної перевірки контролюючий орган знімає всі витрати за весь період перевірки.
Разом з тим, така жорстка та агресивна політика нетерпимості до свободи підприємництва має свою зворотну прозаїчну та дуже формальну сторону: імперативність дотримання контролюючим органом права процедури.
З точки зору теорії адміністративного права, базових принципів КАСУ(Кодексу адміністративного судочинства) та Податкового кодексу України право контролюючого органу зробити донарахування породжує обов’язок контролюючого органу зробити таке донарахування по суті і по формі законним.
Якщо з по суті всім зрозуміло, що допомога судово-бухгалтерського експерта в такому випадку a must, то у випадку порушення контролюючим органом права процедури, платники податків дуже часто поволі легковажно ставляться до можливості опротестувати таке донарахування. Хоча, формальний підхід має свої переваги.
З огляду на успішне застосування такого підходу для захисту прав та інтересів клієнтів, публікую бланкову правову позицію, яка може бути успішно використана для захисту платника податків.
«…Податковим органом проігноровано частину наданих первинних документів для перевірки, а саме – акти списання матеріалів за відповідні звітні періоди. Так інспектору були надані для огляду і роботи оригінали всіх первинних документів за перевіряємий період, окремо слід зазначити, що інспектору також був наданий доступ до оцифрованого архіву з метою поліпшення умов проведення перевірки, також інспектору було надіслано на службову електронну пошту 57 електронних листів з електронними документами.
Фактична відсутність частини документів у матеріалах адміністративного оскарження та у акті перевірки призводить до викривлення результатів перевірки, засвідчує порушення процедури проведення перевірки в частині повноти проведення перевірки. Також вказаний факт свідчить про відсутність методології проведення перевірки, про умисне недотримання контролюючим органом методології проведення перевірки.
Вказана обставина чітко стверджує, що висновки акту перевірки є нікчемними, оскільки ґрунтуються на вибіркових документах, умисному ігнорування документів, припущення поєднанні з абсурдним формалізмом контролюючого органу.
Небажання інспектора бачити первинні документи, аналізувати первинні документи або описувати первинні документи, які надані для ознайомлення, не надає інспектору підстави зазначати, що до перевірки первинні документи платником податків надані не були.
З метою податкового обліку господарські операції можуть оформлюватися будь-якими первинними документами, зміст яких відповідає наведеним вимогам податкового законодавства, та складення яких відповідає законодавчо установленим вимогам щодо оформлення такої операції або звичаєвій практиці. Умовою документального підтвердження операції є можливість на підставі наявних документів зробити висновок про те, що витрати фактично понесені.
Аналогічна правова позиція закріплена в Постанові Верховного Суду 21 березня 2018 року, справа №2а-4957/12/1470, адміністративне провадження №К/9901/1302/18.»
- Права, гарантовані Конституцією України, які неможливо обмежити Світлана Приймак 18:21
- Процедура видачі Держпрацею дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки Євген Морозов 10:32
- Сила чи емпатія Наталія Тонкаль вчора о 20:57
- Видалення з реєстру старої щорічної декларації депутата та подання виправленої Євген Морозов вчора о 16:07
- Справедливість по-українськи: забрати в бідних, збагатити чиновників Андрій Павловський 15.11.2024 22:06
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко 15.11.2024 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 15.11.2024 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 15.11.2024 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда 15.11.2024 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 15.11.2024 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 15.11.2024 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 15.11.2024 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 15.11.2024 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 15.11.2024 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 14.11.2024 11:55
-
Темні емпати: який це тип особистості та що про них кажуть психологи
Життя 9733
-
Комедія з Монікою Белуччі та продовження легендарного "Гладіатора": чотири кіноновинки тижня
Життя 6821
-
Секрет дорогих яєць. Як виробники задерли ціни та збільшили експорт
Бізнес 5151
-
Чи корисно їсти лише раз на день?
Життя 4119
-
"Справжній бедрум панк": музичні новинки тижня
Життя 4023