CGI-2024: чи Україна досі на порядку денному?
Саміт CGI зібрав світових лідерів для створення інноваційних рішень, включаючи 8 українських ініціатив, які отримали міжнародну підтримку.
Виступи найвпливовіших світових політиків та зірок, які мають власні фундації, підписання 175 проєктів-зобов'язань для вирішення глобальних викликів людства, до яких увійшли 8 українських ініціатив та інші інсайти з цьогорічного саміту від співзасновниці Impact Force Ніни Левчук
Глобальна ініціатива Фонду Клінтона (Clinton Global Initiative, CGI) – це набагато більше ніж просто масштабна конференція із зірковим складом учасників, що проходить раз на рік і збирає сотні світових лідерів з різних секторів (бізнес, влада, громадянське суспільство) для напрацювання та втілення новаторських ідей у відповідь на найкритичніші виклики сьогодення. Це не лише платформа для обговорень і профільних дискусій, а й унікальна модель, яка допомагає об’єднувати та спрямовувати можливості та зусилля окремих новаторів і організацій задля втілення змін. Кожен проєкт, який підтримує CGI, має містити конкретні зобов’язання, які трансформуються у відчутні результати. За 20 років з моменту заснування ініціативи було реалізовано понад 4000 проєктів, які позитивно вплинули на 500 мільйонів людей у 180 країнах.
Цього року щорічний саміт CGI проходив паралельно з Генасамблеєю ООН в Нью-Йорку. Протягом двох днів у його роботі взяли участь президент США Джо Байден, принц Гаррі, актор Метт Деймон, шеф-кухар Хосе Андрес, подружжя Клінтонів – перерахувати усіх знаменитостей та найвпливовіших людей світу просто не вистачить місця.
Ми усі знаємо, що у світі працює не так. Варто лише відкрити стрічку новин і почитати заголовки. Новини рясніють повідомленнями про конфлікти, війни, насильство, страждання. Але у той самий час ми є свідками й зовсім іншої історії - історії наполегливості, інновацій, партнерства та прагнення позитивних змін. Саме на цьому була зосереджена адженда саміту – на практичних рішеннях, які працюють і допомагають впоратися з найгострішими та найболючішими проблемами.
На саміті було представлено 175 проєктів-зобов’язань, які мають стати відповіддю на найрізноманітніші виклики: викорінення бідності та сприяння інклюзивному економічному зростанню, подолання гендерної нерівності та розширення прав жінок та дівчат, забезпечення рівного доступу до освіти та медичної допомоги, більш оперативне і ефективне реагування на зміну клімату і впровадження екологічно стійких практик.
Україну згадували постійно: і з головної сцени форуму під час панельних дискусій та виступів, і в кулуарах, і на званій вечері. На саміті було презентовано 8 українських ініціатив, які викликали неабияку зацікавленість і мають усі шанси залучити додаткове фінансування від донорів для масштабування цих проєктів. Також приємним бонусом для коміт-мейкерів була можливість особисто зустрітися та презентувати власні ініціативи Хіларі Клінтон.
Один з таких проєктів - навчальний застосунок «We Are Ukraine National Game» від EdEra та Міністерства освіти та науки. Він допомагатиме учням як в Україні, так і за кордоном легше опановувати українську історію, культуру, географію. Додаток також можна інтегрувати в навчальну програму, що стане особливо важливим для українських учнів, які навчаються за кордоном.
Інший – навчально-оздоровча програма «Restart Свідомості», яка реалізується Impact Force у партнерстві з ООН Жінки, Міністерством цифрової трансформації України, METHOD4U, Happy Monday та Центром інноваційних технологій охорони здоров'я. Програма покликана допомогти у відновленні ментального здоров’я та кар’єрному розвитку українцям, які постраждали від війни та найбільше орієнтована на жінок - ветеранок та членів сімей ветеранів. У 2024 році 75 фіналісток успішно пройшли повний курс програми «Restart Свідомості», а протягом наступного року планується запустити нову хвилю програми, щоб підтримати ще більше українців, які постраждали від війни. Дуже пишаюся можливістю представити наш проєкт міжнародній спільноті.
Щоб допомогти якомога більшій кількості людей, потрібно обʼєднуватися з міжнародними організаціями, залучати публічний та приватний сектори. Саме тому для таких програм так важлива підтримка впливових світових ініціатив на кшталт CGI, яка налічує понад 10 тисяч партнерів.
Ще один тренд, який активно обговорювався учасниками CGI-2024, - важливість активного використання інноваційних технологій, які дозволяють заощадити час, ресурси та легко масштабувати програми та проєкти. Крім того, важливий системний підхід до розробки та реалізації таких проєктів - це допоможе створити сталу імпакт-екосистему, яка працюватиме і допомагатиме творцям змін не тільки тут і зараз, а й у майбутньому.
На завершення хочеться згадати цитату, яка прозвучала на саміті: «Ми всі несемо відповідальність за те, щоб вийти за рамки фокуса на тому, що зламано. Ми всі несемо відповідальність за визначення, підтримку та масштабування рішень, які працюють попри усі негативні обставини. Ми всі несемо відповідальність за те, щоб діяти невідкладно і братися до роботи, бо від цього залежить наше майбутнє».
- Розпорядження майном "цивільного подружжя" при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов вчора о 20:34
- JIT – концепція, час якої настав Наталія Качан вчора о 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева 21.12.2024 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов 21.12.2024 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов 21.12.2024 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник 21.12.2024 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Валюта боргу та валюта платежу в договірних відносинах Євген Морозов 20.12.2024 09:50
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? Дмитро Зенкін 19.12.2024 16:55
- Посилено відповідальність за домашнє та гендерно зумовлене насильство Світлана Приймак 19.12.2024 16:44
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом Інна Бєлянська 19.12.2024 16:11
- Гендерний розрив на ринку праці України: дослідження Міжнародної організації з міграції Юлія Маліч 19.12.2024 13:36
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? Андрій Павловський 19.12.2024 12:50
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1299
- Після зупинення війни, вільних виборів може і не відбутися 1262
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 562
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 559
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 240
-
Для мешканців багатоквартирних будинків встановили фіксовані ціни за електроенергію
Бізнес 12464
-
Рекордно подорожчав овоч, який є унікальним засобом від застуди
Бізнес 5846
-
Глиняний посуд на Святвечір: традиції, символіка та як обрати для святкового столу
Життя 4410
-
Вісім треків тижня: новий фіт Соловій і Дантеса та зимова лірика Jerry Heil
Життя 4212
-
Орбан: Угорщина веде переговори щодо транзиту російського газу через Україну
Бізнес 3217