Торгівля людьми не в теорії
Покрокове відпрацювання кожного етапу, який може виникнути враз зі злочином торгівлі людьми дуже важливе.
Торгівля людьми - досить складний злочин і, дійсно, щоб його виявити, надати безпеку постраждалій особі, покарати злочинців та допомогти подолати наслідки - необхідно залучення цілої низки структур.
Тоді, як у всьому світі показники судового переслідування та вироків щодо торговців людьми є надзвичайно низькими, постраждалих від торгівлі людьми можуть притягувати до кримінальної відповідальності, засуджувати та ув’язнювати за злочини, до яких їх змусили.
Так, ми маємо чітко виписаний Національний механізм взаємодії (НМВ), проте чи маємо ми розуміння як це працює і що стоїть за рекомендаціями та директивами і найголовніше хто і як повинен їх виконувати?
Практичне відпрацювання взаємодії
Одним із ключових інструментів, який допомагає підготувати структури НМВ до дій в реальних ситуаціях, є покрокове відпрацювання кожного етапу, який може виникнути враз зі злочином торгівлі людьми.
Симуляційні вправи можуть включати сценарії ідентифікації та реабілітації постраждалих осіб, співпрацю з правоохоронними органами та роботу над суспільною думкою у трактуванні поняття торгівлі людьми та відповідному ставленні до осіб, що пережили ситуації експлуатації.
Досвід Італії і три сценарії торгівлі людьми
Вперше симуляційний тренінг було проведено Офісом спеціального представника та координатора з протидії торгівлі людьми ОБСЄ у м.Віченца (Італія). Серед учасників були фахівці з 31 країни (28, з яких це країни - члени ОБСЄ, а також країни - партнери ОБСЄ: Ізраїль, Таїланд та Туніс).
Тоді, у Віченці було обладнано квартири, які використовувалися як уявний бордель, в інших приміщеннях було встановлено 20 швейних машин для примусової понаднормової праці, а на полях навколо муніціпалітету - уявні постраждалі від торгівлі були примушені збирати яблука.
Учасники співпрацювали з колегами з інших країн і різних сфер фаховості, щоб розпізнати випадки сексуальної та трудової експлуатації. Представники громадських організацій та соціальних служб грали ролі постраждалих настільки реалістично, що учасники забували, що це симуляція і починали вести себе, як у повсякденному житті. Це дозволило експертам застосувати найкращі практики та показати можливості для покращення в кожній сфері фаховості, а також в аспекті міжвідомчої співпраці.
Україна і торгівля людьми під час війни
Окрім особливостей роботи та можливостей залучених структур, локальних відмінностей на рівні країн є і нюанси під час воєнних дій.
З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну фокус торговців людьми змістився з трудової на сексуальну експлуатацію, а недавнє опитування Міжнародної організації з міграції засвідчило, що понад половина громадян України готові прийняти ризиковану пропозицію, яка може призвести до потрапляння в ситуацію торгівлі людьми.
Цього року впродовж чотирьох симуляційних вправ у вересні та жовтні 2023 року, 120 фахівців Національного механізму взаємодії з 12 областей України відпрацювали навички виявлення випадків торгівлі людьми, розслідування таких злочинів і надання допомоги постраждалим. Представники міграційної поліції, прокуратури, слідчі, інспектори Державної служби України з питань праці, співробітники Департаментів соціального захисту населення, Служби у справах дітей, працівники Центріву соціально-психологічної допомоги, центрів соціальних служб та дотичних неурядових організацій в режимі реального часу виявляли випадки торгівлі людьми, використовуючи міжвідомчий підхід.
- Компенсація 1,5 млн грн моральної шкоди з рф на користь киянина за "повітряні тривоги" Світлана Приймак 10:20
- Розпоряджання землею під час війни: поради юриста Сергій Пагер 08:57
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи Сергій Пєтков вчора о 19:43
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков 19.04.2025 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов 19.04.2025 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 18.04.2025 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 18.04.2025 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 18.04.2025 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? 398
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків 219
- Модель нової індустріалізації України 165
- Професії зникають, навички – у тренді 162
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? 122
-
"Я туди не хочу". Власник UPG поставив на паузу експансію на ринок Європи
Бізнес 10138
-
"Спортивні авто стоять у гаражах". В Україні ліг ринок високооктанового бензину А-100
Бізнес 8720
-
Де шукають музу Баффет, Безос і Цукерберг: екстравагантні звички відомих людей
Життя 4005
-
Нелегальний ринок тютюну: як Україна втрачає 24 мільярди гривень щорічно
Бізнес 3886
-
Бурбон в бак. Що буде із бензином після 1 травня
Бізнес 2908