Психологічна реабілітація після повернення з торгівлі людьми
В ситуацію торгівлі людьми потрапляють люди вже зі своїм досвідом, своїми психологічними травмами, проблемами та найчастіше перебуваючи в уразливому стані.
Постраждалі не завжди усвідомлюють, що були скривдженими, стали елементом в більшій схемі торговців - шахраїв. Найдієвішим інструментом трафікерів є маніпуляції та переконання. Так, піддаючись впливу, інколи людина в усьому починає винити себе. Навіть явні погрози та протиправні дії виправдовуються особистою поразкою та безвихіддю.
Важливо вірно та вчасно ідентифікувати проблему, щоб знайти необхідні ліки для одужання.
Найпоширенішими психологічними ознаками перебування людини в сучасному рабстві є: занижена самооцінка, втрата контактів з рідними та близькими, мовчазливість, недовіра до себе та інших, відчуття провини та сорому, злість на себе та інших, провали в пам’яті, розлад - роздвоєння особистості. Водночас, потрібно пам’ятати, що в ситуацію торгівлі людьми потрапляють люди вже зі своїм досвідом, своїми психологічними травмами, проблемами та найчастіше перебуваючи в уразливому стані.
Кооперація постраждалого та спеціалістів
Реінтеграція передбачає відновлення людини до кризової ситуації, яка з нею сталась. Проте потрібно зважати, що часто в біду постраждала особа потрапила з певних давніших причин, в тому числі і особистих, які також потрібно вирішити, аби уникнути повторного уразливого стану.
В нашій країні існують міжнародні та українські громадські організації, які покривають низку гострих проблем та мають індивідуальний підхід до постраждалих. До громадських організацій людина, яка побувала в ситуації експлуатації, може звертатись без отриманого чи підтвердженого статусу потерпілої чи постраждалої особи.
Головною умовою є те, що людина, яка потрапила в ситуацію торгівлі людьми, повинна самостійно звернутись по допомогу, це має бути її свідомий вибір. Виключенням є діти, в такому випадку замість них можуть говорити батьки, або ж опікуни. Так, з’являється перший незалежний крок на шляху до реінтеграції.
Співпраця з правоохоронними органами
Вся робота з постраждалими повинна проводитись за принципом конфіденційності та нерозголошення. Проте, якщо така особа вирішує покарати злочинців, їй надається юридична підтримка на період ведення справи. Існує також опція анонімно поспілкуватись з правоохоронними органами. Далі, представник поліції розповідає постраждалому про можливі шляхи вирішення справи. Постраждалий самостійно вирішує, чи звертатись в поліцію вже маючи розуміння, що його очікує в даній справі, або ж відмовитись співпрацювати з правоохоронними органами.
Комплексний підхід до допомоги
Умовний пакет реінтеграційної допомогти покриває фізичні та психологічні потреби постраждалої. Людині надають тимчасове житло, перевіряють стан її здоров’я та залучають спеціалістів - психологів. За умови успішного процесу відновлення, деякі організації, як наприклад Міжнародна організація з міграції, пропонує мікрокредитування для своїх підопічних. Якщо постраждалі успішно завершили реінтеграцію, можуть самостійно справлятись зі своїм станом, будують плани на майбутнє, зокрема відкриття власної справи - МОМ пропонує надати мінікредитування на старт свого бізнесу.
Звісно, не всі біди закінчуються історіями успіху. Проте, кожен має рівні шанси на реінтеграцію не зважаючи на індивідуальне минуле. Бажання та віра постраждалого грають ключову роль в його психологічній реабілітації і здатні творити дива.
- «Справедливість» судді Канигіної Лариса Гольник 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук вчора о 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Як зруйнувати країну 304
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя 154
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 145
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 132
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України 106
-
Як весняна погода вплине на врожай пшениці в Україні й світі
Думка 4977
-
Спиратися на реальні дані, бути готовим до змін: як Барометр бізнесу допомагає діяти на випередження
Бізнес
3640 -
Київстар за І квартал 2025 року сплатив понад 3,37 млрд грн податків
Новини компаній 2689
-
Що означає загострення тактичної боротьби навколо теми мирних переговорів
Думка 2408
-
Експерти з психіатрії назвали п’ять речей, які ніколи не роблять щасливі пари в стосунках
Життя 2141