Як бути тим, хто потрапив в ситуацію торгівлі людьми та юридичне поле проблематики
В Україні торгівля людьми вважається кримінальним злочином, за який передбачено позбавлення волі на строк до 15 років з конфіскацією майна, або без такої.
На перший погляд, понаднормова, неоплачувана робота, незадовільні умови проживання - це те, на що нарікають завжди і всюди. Проте, потрібно вміти відокремлювати звичайні “кухонні розмови” від злочину.
В Україні торгівля людьми вважається кримінальним злочином, за який передбачено позбавлення волі на строк до 15 років з конфіскацією майна, або без такої. У Кримінальному кодексі України є ст.149 - Здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи. До розробки статті та закону були також залучені експерти Координатора проектів ОБСЄ в Україні.
З 2011 року, на запит Міністерства соціальної політики України, Координатор проектів ОБСЄ в Україні реалізує проект «Поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні».
Національний механізм взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми було ініційовано для забезпечення цілісного підходу і комплексної допомоги потерпілим. Серед функцій механізму: координація з єдиного центру, чіткий розподіл відповідальності та компетенцій, широке співробітництво державних структур, громадських і міжнародних організацій; взаємне інформування з дотриманням принципу конфіденційності. Так в ідеальній, працюючій моделі, управління у справах сім’ї та молоді відповідає за допомогу в оздоровленні та відпочинку дітей, постраждалих від торгівлі людьми; управління охорони здоров’я забезпечує медичне консультування, обстеження та лікування, центр зайнятості допомагає в перекваліфікації та працевлаштуванні, а національна поліція захищає права і законні інтереси потерпілих. Я згадала лише деякі суб’єкти, які працюють у сфері надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми об’єднують свої зусилля та координуються в рамках Національного механізму взаємодії для результативної роботи у сфері протидії торгівлі людьми.
Упродовж 2020 року органами Національної поліції виявлено 212 кримінальні правопорушення, передбачені статтею 149 КК України, 136 особам було надано статус постраждалих від торгівлі людьми. Це не є велика кількість, проте це є свідченням того, що національний механізм взаємодії в країні працює. Також цього року експерти Координатора проектів ОБСЄ в Україні долучились до посилення спроможностей нового підрозділу в Національній поліції - Міграційної поліції, яка серед іншого займатиметься боротьбою з торговцями людьми, які вербують наших співгромадян.
Минулого року, Державний Департамент США випустив щорічну доповідь про торгівлю людьми, яка охоплює 140 країн світу і є найбільш повним оглядом зусиль урядів країн світу у сфері боротьби проти найгірших форм експлуатації. Україна обіймає другий рівень із трьох наявних, для прикладу третьорівневими країнами є Росія, Білорусь, Іран, Північна Корея, Еритрея, Алжир, Бірма, Сирія, Венесуела, Туркменістан та інші), ці країни не виконують мінімальні вимоги США із протидії торгівлі людьми.
Понад 70 неурядових організацій в Україні надають психологічну підтримку, медичну допомогу, послуги юристів та адвокатів. Вони допомагають потерпілим здобути іншу освіту чи професію, а також надають підтримку сім’ям потерпілих. Серед іншого, минулого року Координатором проектів ОБСЄ в Україні, спеціалістами зі сфери торгівлі людьми, юристами та психологами було створено просвітницький онлайн проєкт в соціальних мережах, де користувачі можуть отримати поради як бути в тих, чи інших ситуаціях, куди звертатись, якщо потрапили в скрутне становище за кордоном, чи зазнали внутрішньої торгівлі людьми.
Підсумовуючи, кожен з нас може стати об’єктом інтересу для шахраїв, проте усвідомлення наявності проблеми, вчасне звернення до відповідних органів та незасудження потерпілих стануть найкращою зброєю проти торговців людьми. Наразі, суб’єкти, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми об’єднуються в національний механізм взаємодії, для більш якісної боротьби з цим світовим явищем, цілісного підходу та комплексної допомоги, проте й наша з вами освіченість в проблематиці значно збільшить продуктивність.
- Права, гарантовані Конституцією України, які неможливо обмежити Світлана Приймак 18:21
- Процедура видачі Держпрацею дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки Євген Морозов 10:32
- Сила чи емпатія Наталія Тонкаль вчора о 20:57
- Видалення з реєстру старої щорічної декларації депутата та подання виправленої Євген Морозов вчора о 16:07
- Справедливість по-українськи: забрати в бідних, збагатити чиновників Андрій Павловський 15.11.2024 22:06
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко 15.11.2024 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 15.11.2024 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 15.11.2024 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда 15.11.2024 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 15.11.2024 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 15.11.2024 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 15.11.2024 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 15.11.2024 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 15.11.2024 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 14.11.2024 11:55
-
Темні емпати: який це тип особистості та що про них кажуть психологи
Життя 9715
-
Комедія з Монікою Белуччі та продовження легендарного "Гладіатора": чотири кіноновинки тижня
Життя 6712
-
Секрет дорогих яєць. Як виробники задерли ціни та збільшили експорт
Бізнес 5144
-
"Справжній бедрум панк": музичні новинки тижня
Життя 4021
-
NASA та Microsoft запустили чатбот на основі ШІ, що відповідає на питання про Землю
Бізнес 3903