Як ОСББ розпочати утримання земельної ділянки?
Минулого тижня ми розглядали питання правового регулювання відносин, пов’язаних із правом власності на земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирний будинок, приналежні до нього споруди та його прибудинкова територія. Не менш важливо вирішити пита
Минулого тижня ми розглядали питання правового регулювання відносин, пов’язанихіз правом власності на земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирнийбудинок, приналежні до нього споруди та його прибудинкова територія.
Не менш важливо вирішити питання, яким чином ми, співвласникибагатоквартирного будинку, маємо право розпочати утримання земельної ділянки тавикористовувати для цього кошти з рахунку ОСББ.
Насамперед давайте згадаємо теорію, на якій будується діяльність ОСББ. Напочатку своєї діяльності, а в подальшому – щорічно, кожне ОСББ затверджуєкошторис на утримання будинку та розмір внеску, який сплачує кожен співвласник.
Правління ОСББ має право розпоряджатися коштами ОСББ виключно в межахкошторису, затвердженого Загальними зборами. У той же час, саме Правління готуєпроект кошторису, який потім мають затвердити Загальні збори.
Таким чином, для того, щоб отримати гроші для здійснення певної діяльностіз утримання будинку та прибудинкової території,спочатку необхідно внестивідповідну статтю витрат у кошторис ОСББ.
Але яким чином ми можемо розрахувати, скільки коштів потрібно для утриманняприбудинкової території, якщо ми не знаємо, які в неї межі та яка вона взагалі?
З одного боку, здається, що таке питання не повинно виникати, оскільки ЖЕКстільки років сумлінно утримував за наші гроші певну територію.Проте, якщопридивитись до цієї ситуації ретельніше, виявляється, що територія, якоюопікувався ЖЕК, має назву «прибиральна територія».
Що ж таке «прибиральна територія»? Це територія, яку нам нав’язують для прибирання. Але, разом з тим, нема жоднихправових підстав для того, щоб ми прибирали саме цю територію, а не якусь іншу.
Яким шляхом цю задачу вирішило вже не одне ОСББ?
Щоб ми мали право використовувати гроші співвласників на утриманняконкретної прибудинкової території, нам необхідно скликати Загальні збори, наяких спільно з власниками квартир та нежитлових приміщень будинку прийнятирішення про те, яку територію ми хочемо утримувати.
Такі Загальні збори скликаються та проводяться Правлінням за звичайноюпроцедурою, яка передбачена Законом України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку». Дляприйняття рішення нам треба набрати «за» понад 50 % голосів співвласників.
У рішенні, яке будуть приймати Загальні збори, необхідно зазначити, якоюбуде прибудинкова територія, яку співвласники готові утримувати. До рішення маєбути додано план цієї території із зазначенням її меж.
Після того, як рішення прийнято, необхідно повідомити орган місцевогосамоврядування про те, що з визначеної дати ви починаєте утримувати відповіднутериторію.
Отже, доки співвласники не отримають земельну ділянку, на якій розташованобагатоквартирний будинок, споруди та його прибудинкова територія у власністьабо в постійне користування, без відповідного рішення ОСББ не має прававикористовувати гроші на утримання прибудинкової території.
Як казав Сюнь-Цзи, мати надію на закони і до того ж розуміти їхній зміст –тільки так можна досягти згоди.
- Права, гарантовані Конституцією України, які неможливо обмежити Світлана Приймак 18:21
- Процедура видачі Держпрацею дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки Євген Морозов 10:32
- Сила чи емпатія Наталія Тонкаль вчора о 20:57
- Видалення з реєстру старої щорічної декларації депутата та подання виправленої Євген Морозов вчора о 16:07
- Справедливість по-українськи: забрати в бідних, збагатити чиновників Андрій Павловський 15.11.2024 22:06
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко 15.11.2024 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 15.11.2024 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 15.11.2024 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда 15.11.2024 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 15.11.2024 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 15.11.2024 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 15.11.2024 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 15.11.2024 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 15.11.2024 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 14.11.2024 11:55
-
Темні емпати: який це тип особистості та що про них кажуть психологи
Життя 9856
-
Комедія з Монікою Белуччі та продовження легендарного "Гладіатора": чотири кіноновинки тижня
Життя 7198
-
Чи корисно їсти лише раз на день?
Життя 5249
-
Секрет дорогих яєць. Як виробники задерли ціни та збільшили експорт
Бізнес 5175
-
NASA та Microsoft запустили чатбот на основі ШІ, що відповідає на питання про Землю
Бізнес 4067