Не ламайте останні граблі
Вважаю помилковими заяви деяких моїх колег-депутатів по фракції НУ-НС, які впродовж останнього часу виступають з негативними оцінками діяльності голови Секретаріату Президента Віктора Балоги.
Вважаю помилковими заяви деяких моїх колег-депутатів по фракції НУ-НС, які впродовж останнього часу виступають з негативними оцінками діяльності голови Секретаріату Президента Віктора Балоги.
По-перше, я переконаний, що посада голови СП є виключно президентською прерогативою, а втручання в розстановку кадрів патронатної служби є просто некоректним та неприпустимим.
По-друге, переконаний, що певні протиріччя між діяльністю Секретаріату та фракції (які, до речі, мають природній характер ) повинні вирішуватися на робочих нарадах керівного складу СП та членів фракції. Ініціаторами та співголовами цього мають стати голова СП В. Балога та голова фракції В. Кириленко. Саме вони, враховуючи їх особливу відповідальність, мають терміново відпрацювати механізми ефективної взаємодії. Якщо ці два молодих, порядних, перспективних політика не зрозуміють, що цей конфлікт послабляє обох, їх може спіткати доля тандему Тимошенко – Порошенко зразка 2005 року.
По-третє, не погоджуюсь з формою прояву своєї позиції деякими моїми колегами(так званими «непідписантами»), серед яких, до речі, дуже авторитетні і поважні в країні люди. Безумовно, можу погодитися стосовно оцінки якості коаліційної угоди, як достатньо сирого і в деяких місцях суперечливого Конституції та цілій низці законів документу. До речі, це має стати підставою не лише осуду «непідписантів», але й достатньо жорсткої професійної оцінки робочої групи, яка готувала цей документ.
З іншого боку, можу тільки порадити своїм колегам відокремлювати «зерна від плевел», щоб вони чітко розрізняли пріоритетні стратегічні цілі та менш важливі тактичні завдання. В будь-якому випадку, публічні звинувачення подавляючої більшості фракції в банальному «розподілі посад» є некоректними та навіть, інколи, смішними. На мою думку, це просто є свідченням надмірної переоцінки деякими членами фракції своєї «унікальності». До речі, це призводить до збільшення прихильників «імперативного мандату» як засобу боротьби з «унікальністю».
Колегам, які сповідують принципи відкритої публічної політики, слід визнати, що без того самого «кризово-менеджерського» таланту В.Балоги, який є сьогодні об’єктом критики, ситуація могла бути програною раз і назавжди. І сьогодні мова навряд чи йшла б взагалі про створення демократичної коаліції і механізмів її приходу до влади. Скоріш за все, йшлося б про те, якби втримати останнього депутата від переходу в «антикризову» більшість.
Інша річ, що сьогодні оцей самий талант кризис-менеджера має бути терміново посилений інтелектуальним потенціалом фахівців (яких достатньо як у фракції, так і в громадському середовищі), для розробки пропозицій до стратегічного впливу Президента України, як на стабілізацію ситуації в державі, так і на ідеологію прагматичного(!) українського прориву», який, певно, має базуватися на низці жорстких, інколи непопулярних, але результативних реформах, яких сьогодні вкрай потребує Україна.
Реалізація цього над завдання потребує сьогодні від нашої політичної сили чіткого розуміння принципів політичної гри, прийняття та виконання рішень, величезної відповідальності. Ми не маємо права наступати на ті ж самі граблі. Вони, врешті, зламаються.
Народний депутат України
Олексій Кучеренко
- Розпорядження майном «цивільного подружжя» при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов 20:34
- JIT — концепція, час якої настав Наталія Качан 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева вчора о 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов вчора о 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов вчора о 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник вчора о 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Валюта боргу та валюта платежу в договірних відносинах Євген Морозов 20.12.2024 09:50
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? Дмитро Зенкін 19.12.2024 16:55
- Посилено відповідальність за домашнє та гендерно зумовлене насильство Світлана Приймак 19.12.2024 16:44
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом Інна Бєлянська 19.12.2024 16:11
- Гендерний розрив на ринку праці України: дослідження Міжнародної організації з міграції Юлія Маліч 19.12.2024 13:36
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? Андрій Павловський 19.12.2024 12:50
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1255
- Після зупинення війни, вільних виборів може і не відбутися 1253
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 561
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 505
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 235
-
Для мешканців багатоквартирних будинків встановили фіксовані ціни за електроенергію
Бізнес 11233
-
Рекордно подорожчав овоч, який є унікальним засобом від застуди
Бізнес 4355
-
Глиняний посуд на Святвечір: традиції, символіка та як обрати для святкового столу
Життя 4353
-
Вісім треків тижня: новий фіт Соловій і Дантеса та зимова лірика Jerry Heil
Життя 3873
-
Бізнес-тиждень: фінансова допомога партнерів, нові тарифи, приватизація та санкції
Бізнес 3092