Проект "Сестра", або Що робити, якщо ти не народився блогером? Інструкція
Сьогодні популярний інстаграм-блогер, який має 300+ тисяч реальних підписників, заробляє від 1 000 доларів до півмільйона гривень на місяць
Залежить від того, чи виконує ситуативні замовлення, чи має контракти з брендами/брендом. Ми досить часто працюємо з блогерами й вважаємо їх новим каналом комунікації. Співпрацею на 80 відсотків задоволені. І ми як агенція, і клієнти як кінцевий споживач наших послуг.
Сьогодні розбираємо, чому блогерство потрібне, як стати блогером з нуля і чи можна вважати блогерство новою професією.
Передісторія:
Працювали ми (як агенція) з блогерами і працювали собі. Аж поки моя сестра в один прекрасний вечір не сказала, що теж думає про заняття блогерством. На той момент у неї був звичайний посередній особистий інстаграм-акаунт, за яким стежили ще 800 акаунтів. 300 реальних знайомих і десь 500 інтернет-магазинів. Фактично, як у кожного з нас.
Як піарник в історію з блогерством Оленки я, звісно, влізла.
Хто така Оленка?
Щоб вибудувати власний бренд (а блогер це теж бренд), треба визначитися з нішею, яку ви плануєте зайняти. Зрозуміти, хто ваша цільова аудиторія (кому ви будете цікаві), і почати працювати. Тут елементарно.
Відштовхуватись краще від реалій. Фальш відчувається завжди. І в публічній площині теж. Якщо ви шарите в музиці на рівні до-ре-мі, то присвячувати свою сторінку професійній музиці, напевно, не варто. Така ж історія з фітнес-блогом. Дивно буде, якщо огрядна жіночка цілими днями розповідатиме, як тримати себе у формі. Я навмисно гіперболізувала приклади. Щоб наголосити – зовсім штучні історії не працюють. І в контексті позиціонування великих корпорацій, і в контексті вибудови власного бренда.
У нас історія така: в минулому Оленка – професійна спортсменка, наразі студентка-відмінниця медичного університету. Активно стежить за собою не лише в контексті манікюр-педикюр і намальовані губи, але й у контексті правильного способу життя з медичного погляду. Захоплюється цим не на жарт. І як майбутній медик знає багато цікавих фішок.
Ніша і цільова аудиторія
Відповідно, ми цікаві широкому загалу. Але маємо досить якісно сформовану нішу. Ми – не як усі. Не просто про гарні фото (хоча це теж дуже важливо). У нас є ідея і чіткий посил, який ми доносимо. Він – простий. Живіть у кайф, але якісно. І дивіться, як це роблю я.
З цього й почали. Наш перший крок – якісний фото- і текстовий контент. Фото зробили. І Оленки, і сніданків, і вітамінів-біодобавок-шампунів тощо. Обробили. В контексті одного фільтра і так далі. Тексти – цікаві, неординарні, провокативні й спонукають до інтерактиву. Коротше, все, як пише книжка.
Як ви вважаєте, що сталось далі? Ми отримали 10 тисяч підписників за тиждень?
Звісно, ні. Ми лише попрацювали над адекватним виглядом акаунта і його наповненням. Як результат – навіть інтернет-магазини, що були в нас у підписниках, почали лайкати наші пости.
Але наша мета була далекоглядною. Нам потрібна була нова якісна аудиторія, портрет якої ми чітко бачили.
Далі все було не безкоштовно. Ми почали рекламуватись в інших блогерів, аудиторія яких збігається з нашою. Проводити розіграші дорогих подарунків разом з уже сформованими блогерами. У нас почався притік якісної та бажаної аудиторії, яку ми далі утримували ексклюзивним і цікавим для неї контентом. Але нам бракувало приголомшливої цифри в контексті наших підписників.
Фейкові акаунти (накрутка і бото-лайки): чи брати гріх на душу?
Напишу непопулярну річ. Брати. Але до здорової межі. Тут працює психологічний момент. Ви схильні довіряти людині і читати її, якщо це роблять інші. Тому для старту накрутка – це виправдано. І для особистих сторінок, і для компаній. Єдине – це має відбуватися досить органічно, якісно та професійно. У протилежному випадку – є всі ризики, що вашу сторінку просто заблокують. Назавжди. І навіть тоді, коли в її розвиток ви добряче інвестували.
Ми зробили мінімальну накрутку – 5 тисяч акаунтів, вона підсилила нам органіку й сприяла притоку нашої цільової аудиторії. Збільшилась цифра серед підписників – люди почали фоловити нас зі значно більшим ентузіазмом.
Далі ми органічно розвиваємо наш акаунт. І навіть у період шаленої конкуренції нам це вдається і вже приносить перші плоди.
Що вийшло?
За три місяці активності ми отримали 25 тисяч підписників і почали отримувати пропозиції щодо співпраці. Оленка бере замовлення на бартері, адже вважає, що + платити їй за рекламу наразі не виправдано для замовників. Особливо активно звертаються маленькі компанії із Західної України. Приємні перші бонуси блогерства – безкоштовні фотосесії в найкращих фотографів, дорогі набори косметики, курс масажів, процедури в косметологів і багато іншого. До речі, на бартері ми нікому не обіцяємо пост про те, як усе прекрасно в того чи іншого замовника, якщо насправді це не так.
Тому така собі соціально корисна функція для нашої ЦА все ж за нами теж зберігається.
У перспективі – збільшення аудиторії й повноцінна співпраця з брендами.
Як із цим жити?
Багатьом здається, що життя в онлайні – це одна велика забавка. Насправді блогером людина може бути лише тоді, якщо постить регулярно й продумано. А це – зусилля і час. А ще – певна відсутність приватності. Всі все про тебе знають. Де ти сьогодні що їла, а інколи – і з ким спала))
Написання якісного посту, що розкриває нішеву тему, забирає до двох годин щоденно. Плюс сторіз, обробка фото, системна комунікація з підписниками та коментаторам. У фіналі – майже повноцінний робочий день. І це в блогера-початківця. Блогери-професіонали інколи працюють по 18 годин і без вихідних. Адже в них через їхню онлайн-популярність додається роботи і в офлайн-світі (зйомки в спецпроектах, б’юті-бранчі, обіди, вечері та все таке інше).
Скільки коштує блогерство?
Будемо відверті. Наразі для того, щоб якісно розпочати, потрібні хоч і мінімальні, але інвестиції. З продуманою концепцією та якісним комунікаційником поруч $3 000 вам вистачить. Або ж – дуже гаряча вірусна контент-ідея. Хоча на мінімальну пізнаваність ідеї, швидше за все, скромний бюджет витратити доведеться.
Чи варто працювати з блогерами?
Так. Однозначно. Особливо, якщо це стосується брендів класу лакшері. Але для цього потрібно вміти перевіряти акаунти блогерів на предмет реальної активності їхніх підписників і самих підписників. І правильно підбирати пул блогерів під бізнес-ціль бренда.
Що запитуєте? KPI? Як поміряти ефективність? Давайте чесно. Ніяк. Не факт, що вплине на ваші продажі, але рівень пізнаваності бренда і його правильно позиціонована атрибутика обов’язково спрацюють на ваше просування в контексті загальної стратегії.
- Розпорядження майном "цивільного подружжя" при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов вчора о 20:34
- JIT – концепція, час якої настав Наталія Качан вчора о 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева 21.12.2024 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов 21.12.2024 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов 21.12.2024 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник 21.12.2024 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Валюта боргу та валюта платежу в договірних відносинах Євген Морозов 20.12.2024 09:50
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? Дмитро Зенкін 19.12.2024 16:55
- Посилено відповідальність за домашнє та гендерно зумовлене насильство Світлана Приймак 19.12.2024 16:44
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом Інна Бєлянська 19.12.2024 16:11
- Гендерний розрив на ринку праці України: дослідження Міжнародної організації з міграції Юлія Маліч 19.12.2024 13:36
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? Андрій Павловський 19.12.2024 12:50
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1299
- Після зупинення війни, вільних виборів може і не відбутися 1262
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 562
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 559
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 240
-
Для мешканців багатоквартирних будинків встановили фіксовані ціни за електроенергію
Бізнес 12452
-
Рекордно подорожчав овоч, який є унікальним засобом від застуди
Бізнес 5825
-
Глиняний посуд на Святвечір: традиції, символіка та як обрати для святкового столу
Життя 4410
-
Вісім треків тижня: новий фіт Соловій і Дантеса та зимова лірика Jerry Heil
Життя 4205
-
Орбан: Угорщина веде переговори щодо транзиту російського газу через Україну
Бізнес 3216