Держава надасть допомогу жертвами сексуального насильства російських окупантів
В першому читанні проголосовано проєкт Закону про статус осіб, постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного зі збройною агресією РФ проти України, та невідкладні проміжні репарації.
"Війна все спише", - любить казати наш ворог. Здебільшого маючи на увазі власні злочини. А злочинів так, як ви знаєте дуже багато. Особливо на тимчасово окупованих територіях.
Навряд чи я когось здивую, якщо скажу, що для російських окупантів характерною рисою є використання сексуального насильства. Причому, це й інструмент залякування, й спосіб тиску, й форма покарання, а іноді просто окупанти так задовольняють свої звірячі потреби.
Жертвами сексуального насильства російських окупантів стають як жінки, так і чоловіки, як діти, так і люди похилого віку, як цивільні, так і військові.
І завдання держави не лише притягнути злочинців до відповідальності. Хоча це, безумовно, важливо. А й допомогти жертвам цих страшних злочинів. Сьогодні Радою було у першому читанні проголосовано проєкт Закону про статус осіб, постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного зі збройною агресією РФ проти України, та невідкладні проміжні репарації. Цим законом буде визначена процедура надання допомоги постраждалим від таких типів злочинів, в тому числі й фінансової.
Це результат кропіткої роботи нашої ТСК: десятків годин консультацій з експертами та фахівцями. Цей законопроєкт має на законодавчому рівні визначити правовий статус осіб, постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного зі збройною агресією РФ проти України, та членів сімей загиблих (померлих) таких осіб, та правові основи надання їм невідкладних проміжних репарацій.
Законопроєктом пропонується на законодавчому рівні закріпити визначення понять "сексуальне насильство, пов’язане зі збройною агресією РФ проти України", "постраждала особа", "невідкладні проміжні репарації", "невідкладна компенсація" та ін.
Визначаються й основні принципи захисту прав постраждалих осіб і членів сімей загиблих (померлих) таких осіб, а також реалізації права та надання невідкладних проміжних репарацій.
Також даним Законом визначається порядок обліку інформації про таких осіб та захист їхніх персональних даних, зокрема інформації про особисте та сімейне життя. Адже, на жаль, українське суспільство не завжди толерантне до жертв насилля, що спонукає останніх приховувати факт подібних злочинів, остерігаючись суспільного осуду. Держава має гарантувати безпеку подібної інформації, що, своєю чергою, спонукатиме жертв подібних злочинів частіше звертатися за допомогою.
Щодо питання грошових відшкодувань, законопроєктом пропонується створити Фонд виплати невідкладних компенсацій особам, постраждалим від сексуального насильства, пов’язаного зі збройною агресією РФ проти України. Джерелами наповнення Фонду можуть бути кошти міжнародних фінансових організацій, інших кредиторів та інвесторів, міжнародна технічна та/або поворотна чи безповоротна фінансова допомога, а також кошти отримані в порядку регресу до заподіювача шкоди, репарації чи інші стягнення з РФ. І це не виключний перелік джерел фінансування.
Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування фактів сексуального насильства, вчиненого внаслідок збройної агресії РФ проти України, до складу якої входжу і я, ґрунтовно пропрацювали питання, тому тепер завдання парламенту якомога швидше прийняти цей законопроєкт у другому читанні та в цілому. Адже ми не можемо залишити жертв сексуального насилля з боку окупантів без допомоги, яка їм так потрібна!
- Голова правління ОСББ, як головний HR будинку Олена Гаркуша вчора о 10:24
- Незаконна передача земель лісового фонду під забудову в Дніпрі Павло Васильєв 22.02.2025 13:42
- Дисциплінарна справа проти суддів: порушення строків судочинства Павло Васильєв 21.02.2025 19:28
- Сертифікат ТПП: чи була форс-мажорна обставина?! Світлана Приймак 21.02.2025 15:31
- Діти з інтернатів після евакуації: повернення в нікуди Юлія Конотопцева 21.02.2025 15:17
- Стійкість, яка допомагає жити: як України долає виклики та підтримує ментальне здоров’я Галина Скіпальська 21.02.2025 14:40
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? Наталія Растегаєва 21.02.2025 13:16
- Нейро-коучинг: як змінити мислення та приймати ефективні рішення Катерина Мілютенко 21.02.2025 02:29
- Виклик для Європи і світу: підсумки Мюнхенської безпекової конференції Ніна Левчук 20.02.2025 17:03
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність Аліна Москаленко 20.02.2025 15:32
- Практика розгляду справ про хабарництво: ВАКС vs місцеві суди Іван Костюк 20.02.2025 13:30
- Про що Україні говорити з європейськими країнами в плані безпекової компоненти Олександр Калініченко 20.02.2025 11:23
- Гра на виживання України: Трамп за чи проти Путіна?! Дмитро Зенкін 20.02.2025 09:00
- "Закон і порядок" на крайньому заході України Євген Магда 19.02.2025 15:47
- Що чекає на ринок пасажирських автобусних перевезень у 2025 році Альона Векліч 19.02.2025 14:49
- Завершення приватизації Укрспирту. ЄМК. Придбання прав вимоги до боржника 212
- "Закон і порядок" на крайньому заході України 203
- Голова правління ОСББ, як головний HR будинку 158
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? 81
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність 79
-
З Фонду національного добробуту РФ зникло понад 100 тонн золота
Фінанси 3142
-
Фонд Баффета звітує про рекордний прибуток завдяки інвестиціям у страхування
Бізнес 2094
-
22 200 гривень: актуальна ставка оренди гектара землі
Бізнес 1894
-
452 світанки в полоні. Історія захисника Маріуполя, який пройшов російські катівні
1495
-
Лідер сирного ринку проданий за борги. За Гадячсир заплатять 44 млн грн
Бізнес 1415