Легалізація зброї в Україні матиме небезпечні наслідки
Резонансне вбивство поліцейських у Дніпрі дало новий поштовх темі, яка минулого року активно лобіювалася у парламенті – легалізація зброї. На численних форумах, у соціальних мережах та на інформаційних ресурсах почалася дискусія про те, чи сталося б подібн
Резонансне вбивство поліцейських у Дніпрі дало новий поштовх темі, яка минулого року активно лобіювалася у парламенті – легалізація зброї. На численних форумах, у соціальних мережах та на інформаційних ресурсах почалася дискусія про те, чи сталося б подібне, якщо б цивільні мали зброю та могли допомогти поліцейським. Власне, кожен черговий гучний випадок вбивства, де потерпілий, або свідок не мав зброї для самозахисту чи надання допомоги, – використовується як привід знову заговорити про легалізацію.
Звичайно, не можна обходити увагою цілком доцільний аргумент зброярів про необхідність особистого захисту громадянина. І у складній політичній та економічний ситуації, у якій перебуває наша держава, це дійсно актуальне питання. Утім, в діючому законодавстві для громадян України передбачені для цього всі можливості. На сьогодні громадяни України можуть мати у власності такі види вогнепальної зброї: травматичну, гладкоствольну й нарізну.
Більш того, порівняно з багатьма європейськими країнами, вимоги для отримання прав на придбання вогнепальної зброї в Україні доволі ліберальні.
Тож можна довго дискутувати щодо того чи вплине легалізація на рівень злочинності, але впевнено можна говорити, що вона нестиме одразу декілька небезпек.
По-перше, збільшення кількості побутових злочинів із застосуванням зброї. Скоріше за все, випадків, коли замість кухонного ножа буде застосовуватись пістолет, побільшає.
Також легалізація може нести й ще одну серйозну небезпеку – масові вбивства. Варто лише звернутись до досвіду США. Країна, в якій дозволене вільне володіння зброєю, займає перше місце у світі за кількістю масових вбивств. За період 1966 – 2012 рр. - на планеті сталося 290 масових вбивств, з яких 90 (31%) у США. Прихильники політики обмеження володіння зброєю неодноразово намагалися змінити законодавство країни, втім поки що їм це не вдалося. І справа зовсім не в настроях суспільства. У США існує потужне збройове лобі. За оцінками експертів, ринок зброї там сягає 12 млрд доларів на рік. Це ціна тисяч життів безневинних жертв, які помирають від рук божевільних злочинців. Для України це гарний привід задуматися.
Тож наявність законодавчих обмежень дозволяє регулювати рівень побутової злочинності, і найголовніше, нівелює небезпеку потрапляння зброї до рук психічно хворих людей.
Завдання держави не дати людям до рук зброю, а побудувати потужну правоохоронну систему, здатну захистити своїх громадян.
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник вчора о 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко вчора о 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков вчора о 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель вчора о 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Як зруйнувати країну 325
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя 201
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 151
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 135
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України 111
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
23609
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 10800
-
Як весняна погода вплине на врожай пшениці в Україні й світі
Думка 7016
-
Експерти з психіатрії назвали п’ять речей, які ніколи не роблять щасливі пари в стосунках
Життя 6405
-
Спиратися на реальні дані, бути готовим до змін: як Барометр бізнесу допомагає діяти на випередження
Бізнес
3648