П'ять хибних думок, які заважають захистити та комерціалізувати розробку якнайшвидше
З року в рік і досвідчені, і початківці припускаються помилок у площині патентування, яких можна уникнути та не витрачати час і гроші
Для будь-кого, хто створює інновації, для будь-якого стартапа, незалежно від сектора діяльності, важливо захистити свої розробки. З року в рік і досвідчені, і початківці припускаються помилок, яких можна уникнути та не витрачати час і гроші. Щоб уберегти інших від повторення, акумулювала поширені хибні думки та ситуації, а також кілька практичних порад:
1. «Ми боїмося розкрити ідею – адже її можуть вкрасти, а без співпраці з партнерами, без інвестицій не можемо її розвивати далі»
Ідеї не охороняються ані авторським, ані патентним правом. Проте, якщо ваша ідея трансформується на технічне рішення, то його можливо запатентувати і в такий спосіб отримати монополію на його використання.
Порада: На етапі ідеї намагайтеся зрозуміти, чи її можна реалізувати, тобто перетворити на технічне рішення, пристрій чи технологію. Якщо так,то подавайте заявку на патентування винаходу або корисної моделі. І лише тоді йдіть на зустріч до потенційного партнера, інвестора або влаштовуйте презентацію на конференції. Якщо хтось подасть слідом свою заявку на аналогічний пристрій чи технологію, йому відмовлять, бо пріоритет та новизна буде за вами.
2. «Ще встигнемо і зареєструвати, і запатентувати. Давайте спочатку доопрацюємо, удосконалимо»
Мабуть, це найпоширеніша помилка. Зумовлена вона не лише високою конкуренцією, а й стрімким розвитком інновацій та нових технологій у будь-якій галузі. І ніхто не може гарантувати, що завтра, поки ви доводите до ідеалу щось своє, не з’явиться аналогічне рішення, хтось не винайде аналогічну модель чи не створить аналогічний продукт.
Порада: Подання заявки на патент – одне з перших завдань у бізнесі. Робіть це своєчасно і в тих країнах, де маєте намір вести свою діяльність, куди постачати тощо. Не втрачайте жодної потенційної можливості розвитку бізнесу.
3. «В Україні патентування не працює»
Лідерами з патентування, захисту і комерціалізації інновацій вже котрий рік залишаються Китай і США. Знаючи це, український підприємець часто думає – навіщо патентувати в Україні.
Порада: Не недооцінюйте Україну і не забувайте про патентну експансію своїх розробок на інші країни. Першу заявку український заявник має подати в національний патентний офіс, а далі вам відкривається шлях у світ – упродовж року від дати пріоритету, можна подавати заявку до будь-якої країни, яка вам цікава для бізнесу. Або ж подати міжнародну заявку за так званою процедурою PCT (англ. - Patent Cooperation Treaty) на основі національної – щоб «забронювати» винахід і «відтягнути» термін подання до 30, а іноді 31 місяця. Виграний час дозволяє вам відтестувати технологію, визначитися, які країни цікавлять, а також знайти інвесторів.
4. «Наша запатентована технологія вже 10 років приносить нам прибуток, але строк чинності майнових прав на нашу корисну модель вже закінчився. А давайте подамо ще одну таку саму заявку та отримаємо ще 10 років охорони та прибутку!»
Заявка на корисну модель проходить тільки так звану формальну експертизу. І, відповідно до законодавства України, корисна модель відповідає умовам патентоздатності, якщо вона є новою та промислово придатною.
Порада: Не витрачайте час та кошти на подачу «двійника» вашого попереднього, вже не діючого патенту. Будь-яка особа, особливо ваш конкурент, може подати до суду заяву про визнання вашої «нової» корисної моделі недійсною, оскільки вона не відповідає умовам патентоздатності, а саме – не є новою. І вам же протиставлять ваш попередній патент.
5. «Якщо ми самі розробили технологію, то і самі оформимо та подамо заявку до патентного відомства»
Талановитий винахідник, чи досвідчений інженер не може знати знати всіх тонкощів складання та подачі заявки на патент. А саме за наданою вами інформацією експерти оцінюють вашу розробку і надають висновок. Недостатньо лише креслень, що пояснюють суть, або переліку переваг і відмінностей, що замінює повноцінний опис.
Порада: Віднесіться до оформлення патентної заявки, як до найважливіших документів. Щоб зберегти за собою «першість», необхідно надати повний комплект документації: формула, опис, реферат, креслення, якщо вони необхідні, та сама заявка.
Наприклад, якщо ви подали не всі креслення, а тільки зовнішній вигляд механізму, а в описі розкриваєте принцип роботи з поясненням деталей, то додаткова подача нових креслень призведе до того, що дата подачі вашої заявки буде визначена датою одержання додаткових креслень.
Якщо отримали попередній висновок експертизи, обґрунтуйте свою відповідь так, щоб експерт, який є фахівцем у вашій галузі, зрозумів ваші аргументи та прийняв їх. Як результат, отримаєте патент.
- Видалення з реєстру старої щорічної декларації депутата та подання виправленої Євген Морозов 16:07
- Справедливість по-українськи: забрати в бідних, збагатити чиновників Андрій Павловський вчора о 22:06
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко вчора о 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль вчора о 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін вчора о 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда вчора о 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк вчора о 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак вчора о 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов вчора о 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко вчора о 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко вчора о 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 14.11.2024 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов 14.11.2024 09:56
- Розірвання шлюбу за кордоном: особливості та процедури для українців Світлана Приймак 13.11.2024 16:28
- Зелені сертифікати для експорту електроенергії: можливості для українських трейдерів Ростислав Никітенко 13.11.2024 11:10
-
Найкращі вбрання конкурсу "Міс Всесвіт-2024" – фото
Життя 17011
-
Два українських села увійшли до списку 55 найкращих сіл у світі
Життя 12939
-
Кольори заходу сонця і мексиканський стиль: нова колекція Carolina Herrera: ФОТО
Життя 4550
-
Кабмін затвердив нові критерії бронювання працівників: деталі
Бізнес 3855
-
Майк Тайсон програв Джейку Полу
Життя 3521