Захисники vs годувальники: чому такий розподіл шкодить ветеранам?
Мінветеранів поділив ветеранів на захисників і годувальників. Цей поділ не сприймається ані військовими, ані їхнім рідними. Чому - читаємо далі
Захисник чи годувальник. Саме так вирішили розділити учасників бойових дій після завершення великої війни в Міністерстві у справах ветеранів. Однак така ідея не сподобалася ані самим військовим, ані їхнім рідним. Чому не слід оголошувати такий поділ? І чому статус ветерана-захисника чи ветерана-годувальника може призвести до знецінення? Розбираємось.
Після перемоги частина військових повернуться до мирного життя, а частина залишаться в лавах ЗСУ. У Міністерстві ветеранів уже навіть придумали класифікацію: захисники та годувальники.
"Захисники, які продовжуватимуть захищати, і годувальники, які мають потім забезпечувати свої родини, платити податки, працевлаштовуватися і створювати умови для того, щоб розвивалася громада", – зазначила міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна.
Така заява від Мінветеранів обурила учасників бойових дій. Бо ж навіть за умови, що людина повертається до цивільного життя і починає заробляти гроші – це не означає, що вона перестає бути захисником.
Експерти з реінтеграції ветеранів стверджують, що фактично там до закінчення життя, або там до 60 років у нас тепер за теперішнім законодавством кожен захисник не перестає бути захисником. Дуже багато учасників бойових дій, які до 24 лютого були успішними підприємцями, а після 24 лютого і далі стали до лав Збройних сил України або інших підрозділів оборони.
Один із таких ветеранів – 48-річний власник фінансових компаній Сергій. Він брав участь у російсько-українській війні від 2014 до 2016 року. Потім демобілізувався. І повернувся у бізнес. А ще став допомагати іншим ветеранам відкривати власну справу. Очолив Асоціацію підприємців-ветеранів АТО.
"Відсутня відповідь на корінне запитання: навіщо? Що переслідує, яку мету переслідує оцей розподіл. Усі до одного члени Асоціації наразі на фронті. 150, десь до 200 учасників", – пояснює військовослужбовець, підприємець Сергій Позняк.
Сам Сергій 24 лютого одразу повернувся на фронт. До квітня боронив із підрозділом Київську область, потім хлопці поїхали на схід.
"Поїхали на Ярову – це перед Святогірським, лівіше Святогірська. 40 днів там рубались добре. В активі нашої групи, якщо пам'ятаєте, є підняття прапору над Артемом. І вже друга ротація, ми ще більше просунулись в Луганську область за Лиман, за Сєрєбрянку. Дістав поранення я 13 листопада. Складна була рана, я наступив на міну і мені відірвало стопу", – розповідає пояснює військовослужбовець, підприємець Сергій Позняк.
Поки Сергій воював, бізнес продовжував працювати завдяки налагодженій системі.
"Ветерани – це майбутня бізнес-еліта, тому що вони вже взяли на себе відповідальність, тому що еліта – це спроможність і бажання і прагнення брати на себе відповідальність, щоб змінити щось на краще", – наголошує пояснює військовослужбовець, підприємець Сергій Позняк.
Водночас, що захисники, що годувальники, сплачуватимуть податки та фінансово допомагатимуть своїм рідним. Однак, коли про перших українці говорять з гордістю, то про других лунає стереотипна думка.
"Годувальник – ну, це людина, яка кормить свою сім'ю, підтримує, забезпечує". "Той, хто забезпечує свою родину, хто піклується про свою родину і віддає все для того, аби його родина жила добре".
Експерти наголошують: такий статус ветерана-годувальника може призвести до суперечок, аджн розділення громадян на певні категорії не призведе ні до чого доброго. Насправді це, в тому числі, певні російські наративи для того, щоб розділити українське, громадянське суспільство, яке 24 лютого мобілізувалося, об'єдналося.
У Громадській раді при Мінветеранів наголошують: слово "годувальник" знецінює заслуги не лише учасників бойових дій, а й їхніх дружин. Богдана Левицька одна із таких.
"Якби мого чоловіка назвали годувальником – це в першу чергу образило б мене, тому що я повноцінна особа, яка працює, яка може саму себе, свої потреби забезпечити, тобто не треба прямо жертовність включати. Це знецінення статусу ветеран, його взагалі прибирають з риторики і я не розумію чому", – обурена дружина ветерана, заступниця голови Громадської ради при Мінветеранів Богдана Левицька.
Тому ветерани та їхні близькі закликають не розділяти, хто є хто.
- Оформлення права власності на частку у спільному майні колишнього подружжя Альона Прасол 10:29
- В Україні з’явився "привид" стагфляції, що пішло не так? Любов Шпак 10:27
- Юридичне регулювання sweepstakes: основні аспекти та огляд за юрисдикціями Роман Барановський вчора о 16:19
- Нелегальний ринок тютюну: як зупинити мільярдні втрати для бюджету України? Андрій Доронін вчора о 15:05
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель вчора о 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко вчора о 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль 01.04.2025 09:44
- К вопросу о гегелевских законах диалектики. Дискуссия автора с ИИ в чате ChatGPT Вільям Задорський 01.04.2025 06:23
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? Тетяна Огнев'юк 31.03.2025 21:11
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів Наталія Ковалко 31.03.2025 17:54
- Искусство наступать на грабли Володимир Стус 31.03.2025 17:05
- Нова судова практика – відсутній обов’язок надсилання копії скарги виконавцю Андрій Хомич 31.03.2025 16:01
- НАБУ: невиправдані надії Георгій Тука 31.03.2025 15:48
- Податкове резидентство для енерготрейдерів з іноземними бенефіціарами Ростислав Никітенко 31.03.2025 12:41
- Фінансова модель університетів майбутнього Віталій Кухарський 31.03.2025 12:21
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? 3752
- Шукайте жінку! Білоруський варіант 362
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів 246
- НАБУ: невиправдані надії 220
- Аудит українських надр. Відзив "сплячих" ліцензій. Передача надр іноземцям 155
-
У рейтингу мільярдерів Forbes з'явилось поповнення від України
Бізнес 53655
-
Колишній власник Галі Балуваної пояснив вихід з бізнесу: Було некомфортно
Бізнес 43912
-
"Супутник Притули" змінив правила гри: як Україна вплинула на фінський космічний бізнес
19698
-
Ексголова Харківської ОДА Кучер очолив наглядову раду держкомпанії "Ліси України"
Бізнес 17248
-
Сотні контрактів. Про що говорить масова закупівля Європою сучасних танків та БМП
14407